511
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi363
  • Ocen na +0
511 ppt ?

Religia w szkole - tak czy nie? (364)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Religia w szkole - tak czy nie?

Napisał(a): Gość -

Zbliża się rok szkolny. Wciąż powraca pytanie na temat sensu nauczania religii w szkołach - zwłaszcza ponadgimnazjalnych. W dodatku w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. To dość sporo zważając na fakt, że nikt nigdy nie traktuje tego przedmiotu poważnie. Po co więc "oszukiwać" system edukacji, nauczycieli, dzieci? Po co opowiadać im bajki, niestworzone historie? O ile widzę sens w nauczaniu dobra i zła w najniższych klasach o tyle wiem jak podchodzą do tematu i oceny z przedmiotu nastolatkowie.

Co sądzicie?

Ankieta

Religia w szkole

• 20%
  • 80%
głosów: 334
  • Religia w szkole
Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !
INTERIA.PL

Reklama

Re: Religia w szkole - tak czy nie?

Napisał(a): gość -

Chyba nie jest to poważna sonda, skoro, jak zauważył poprzednik, trzeba się zalogować. Jestem nauczycielem geografii w gimnazjum i wielkim oburzeniem dla mnie jest, że ja przez 1 godzinę w tygodniu muszę się zwijać jak w ukropie ze swoim programem (podobnie jak chemik, biolog ) a katechetka oprócz uspokajania młodzieży i podania paru formułek, nie wie co z czasem zrobić. Poza tym należy pamiętać, że człowiek jest przekorny i im bardziej się na coś kładzi nacisk tym on się przed tym broni. Miałam nadzieję, podczas rządów lewicy, że zrobi się jakiś mądry ruch z katechezą ale niestety, przykre to.

Reklama

Reklama

Re: Religia w szkole - tak czy nie?

Napisał(a): gość -

Źle postawione pytanie. Nie powinno być to ustalane z góry. Czemu wszystkie szkoły muszą mieć dokładnie taki sam program i materiał? W ten sposób nigdy nie będzie konkurencji i będziemy tkwić w tym samym, koszmarnie odmóżdżającym i nieskutecznym, systemie edukacji.

Dlaczego nie może być tak, że każda szkoła ustala zakres religii u siebie? Mogłyby być szkoły bez lekcji religii, z jedną lekcją tygodniowa i z religią od rana do wieczora - i już rodzice oraz ich dzieci decydowaliby, jaka szkoła byłaby wybrana. Mogliby też to negocjować z dyrektorem szkoły. A jeśli jakaś szkoła oferowałaby usługi, których nikt nie chce - nikt by do niej nie chodził i mogłaby upaść (a na jej miejsce mogłaby powstać nowa, z mniej leniwą kadrą).

Obecny system jest wygodny, ale tylko dla urzędników z kuratorium, nauczycieli i autorów podręczników - bo uczeń nie ma realnej alternatywy. Dla rodziców i uczniów to najgorszy rodzaj monopolu.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • nie dla religii
  • religia w szkole forum
  • uczniowe nie lubia religii
  • puszczanie w szkole rapu i rege
  • tematy dyskusyjne w szkole
Do góry strony: Religia w szkole - tak czy nie?