59
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi23
  • Ocen na +0
59 ppt ?

Rodzice wybrali mi dziewczynę a teraz nalegają na ślub (24)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Rodzice wybrali mi dziewczynę a teraz nalegają na ślub

Napisał(a): Gość -

Cześć.
Rok temu kiedy rozstałem się z moją byłą dziewczyną rodzice znaleźli mi nową. Nie w głowie były mi wtedy nowe związki, ale dałem się im namówić na spotkanie z A. Nie powiem fajnie się bawiliśmy, fajnie nam się gadało, ale myślałem, że po tej jednej imprezie rodzice odpuszczą, ale nieee.
Po kilku takich "zorganizowanych" spotkaniach, na które szczerze mówiąc chodziłem z nudów, coś zaiskrzyło. Nie jest to nie wiadomo jaka miłość (do byłej czułem chyba więcej!), ale jest nam dobrze - dogadujemy się. Jesteśmy razem dopiero od pół roku.
Tydzień temu wryło mnie w ziemię kiedy rodzice zaczęli namawiać mnie na zaręczyny! Mama wybrała już pierścionek, zrobiła listę gości i zaproponowała salę.... hahaha niewiarygodne co? No niestety to nie żart. Mi ani w głowie teraz ślub i wesele a oni wyskoczyli z czymś takim. Bo niby, że z dobrego domu, że grzeczna, że teraz o taką trudno... Od tego czasu słyszę to codziennie :|
Co teraz mam zrobić? Dobrze mi z A., ale nie wiem czy chce z nią wziąć ślub, w końcu to decyzja na całe życie no nie?
INTERIA.PL

Re: Rodzice wybrali mi dziewczynę a teraz nalegają na ślub

Napisał(a): keloimi -

To może niech tatuś się z nią ożeni :)))
Żartuję ale oczywiście ,że to musi być Twoja i jej decyzja a nie rodziców.
Chyba za mało asertywny jesteś wobec Rodziców .Spokojnie ale stanowczo wyjaśnij ,że jeszcze za wcześnie na takie deklaracje ale podkreśl ,że jesteś na dobrej drodze ,żeby ich uspokoić :)))

Onim Cześć.
Rok temu kiedy rozstałem się z moją byłą dziewczyną rodzice znaleźli mi nową. Nie w głowie były mi wtedy nowe związki, ale dałem się im namówić na spotkanie z A. Nie powiem fajnie się bawiliśmy, fajnie nam się gadało, ale myślałem, że po tej jednej imprezie rodzice odpuszczą, ale nieee.
Po kilku takich "zorganizowanych" spotkaniach, na które szczerze mówiąc chodziłem z nudów, coś zaiskrzyło. Nie jest to nie wiadomo jaka miłość (do byłej czułem chyba więcej!), ale jest nam dobrze - dogadujemy się. Jesteśmy razem dopiero od pół roku.
Tydzień temu wryło mnie w ziemię kiedy rodzice zaczęli namawiać mnie na zaręczyny! Mama wybrała już pierścionek, zrobiła listę gości i zaproponowała salę.... hahaha niewiarygodne co? No niestety to nie żart. Mi ani w głowie teraz ślub i wesele a oni wyskoczyli z czymś takim. Bo niby, że z dobrego domu, że grzeczna, że teraz o taką trudno... Od tego czasu słyszę to codziennie :|
Co teraz mam zrobić? Dobrze mi z A., ale nie wiem czy chce z nią wziąć ślub, w końcu to decyzja na całe życie no nie?
Przepraszam, ale ile ty masz lat???? To nawet 18 latką nie można nic narzucić a ty dajesz sobą manipulować, uważaj bo od zaręczyn do ślubu tylko krok i nawet nie będziesz wiedział kiedy przed księdzem staniesz. Mamusia tak załatwi, że nawet zgody nie będziesz musiał udzielać, dojdzie do wniosku, że jak goście zaproszeni to po co dwa razy imprezę robić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reklama

Dobrymi intencjami piekło wybrukowane...Rodzice pewnie i chcą dobrze, ale przesadzają z układaniem Ci życia.Najpierw dobrze poznaj dziewczynę, a potem decydujcie ale SAMI...myślałam,że swatanie to już wyszło z mody:)

Reklama

Onim Cześć.
Naprawdę współczuję Ci że masz takich rodziców. Jesteś pełnoletni i dajesz się prowadzić na krótkiej smyczy mamusi i tatusiowi? Wytłumacz rodzicom że na ślub jeszcze za wcześnie,jeśli nie da się na spokojnie to postaw się,chyba jesteś facet a nie ciepłe kluchy.Mnie nikt męża nie wybierał,ja moim dzieciom (21-18) wybierać też nie będę ani nakłaniać do ślubu.

Onim Cześć.
Wszystko juz masz napisane w powyższych postach.

Ja się tylko zastanawiam czy tu chodzi o rodziców czy o to że sam nie wiesz czego chesz?

No bo jak masz być asertywny skoro "nie wiesz"

Przemyśl czego wlaściwie oczekujesz a potem porozmawiaj z rodzicami i panna A

Reklama

Napisał(a): Oliwia1102 -

Hej :-) Ile Ty masz chłopaku lat ..? żeby się tak zachowywać ..

Pamiętaj nie badz marionetką dla innych .
I buduj swoje życie odpowiedzialnie , to od Ciebie zależy czy zdobędziesz " telekamerę " - jak będziesz szczęśliwy , to znaczy że ją masz :-)

Nie pozwól ,zeby ktoś Ci życie układał .. To Twoje życie i Twoje decyzje. Możesz posłuchać ,ale jednym uchem wchodzi a drugim wychodzi ..

Mi też ktoś życie chciał układać..ale w dniu ślubu uciekłam z przed ołtarza ..Bo oni chcieli ślub nie ja ..I Cieszę się że zwiałam ..Mimo gadania innych..Ale prawdziwi przyjaciele mimo tego są ze mną i się nie odwrócili .. i teraz dopiero mogę powiedzieć,ze odnalazłam swoja "telekamerę " a było to tak blisko mnie ..

No chyba,ze jesteś Mami synek .. To sorry - rób jak mamusia każe

Pozdrawiam Oliwia :-)

Napisał(a): gość -

nascazStary!, masz komfortową sytuację :-) Z tego co piszesz, pewnie Twoi staruszkowie są w komitywie z rodzicami tej dziewczyny. Jeżeli ją kochasz, bierz ją za żonę, a wszelkie pretensje "kochanych rodziców" z jednej i drugiej strony za kilka lat masz z głowy!. Tylko posłuchaj rady starszego - rodzice jedni, czy drudzy - na dystans !!!!!!!!. najlepiej weź ją i wyjedźcie razem gdzieś daleko. Wiem co mówię.

Stary. Ile ty masz lat 12? Żeby mamusi i tatuś ci żone wybierali. Albo jesteś chłop i robisz po swojemu. Albo jesteś dupa wołowa. Może jednak wyciągnij jajca i fiuta ze schowka gdzie ci go rodzice schowali.
Potomstwo też ci rodzice zaplanują ? A może tatuś jeszcze ci pomoże zapłodnić?

Chłopie ile ty masz lat? Jesteś dorosły czy nie, sam ułóż sobie życie tak jak chcesz i stanowczo daj to do zrozumienia rodzicom. Zadecyduj w końcu sam o sobie i nie daj się kierować mamusinymi i tatusiowym radą

To ty się nas pytasz co masz robić... chłopaku, skoro chcą cie żenić to dzieckiem nie jesteś, wiec możesz już sam decydować o sobie. Ogarnij się i pogadaj ze starymi. a najpierw z panną A, bo ona tez chyba ma coś do powiedzenia. Chyba, że ona taka sama "ci..a" jak ty. Po pierwsze zastanów się czego ty chcesz, bo może marnujesz swój i jej czas. a do małżeństwa chyba jeszcze nie dorosłeś, wiec raczej nie bierz , chyba, żę za 3 lata rozwód... świetne wyjście
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • rodzice wybieraja mi meza
  • Nalegają na zaręczyny
  • rodzice wybrali mi męża
  • dziewczyna nalega na ślub
  • rodzice znalezli mi dziewczyne
  • dziewczyna do teraz
Do góry strony: Rodzice wybrali mi dziewczynę a teraz nalegają na ślub