59
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi23
  • Ocen na +0
59 ppt ?

Rodzice wybrali mi dziewczynę a teraz nalegają na ślub (24)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Rodzice wybrali mi dziewczynę a teraz nalegają na ślub

Napisał(a): gość -

Onim Cześć.
Rok temu kiedy rozstałem się z moją byłą dziewczyną rodzice znaleźli mi nową. Nie w głowie były mi wtedy nowe związki, ale dałem się im namówić na spotkanie z A. Nie powiem fajnie się bawiliśmy, fajnie nam się gadało, ale myślałem, że po tej jednej imprezie rodzice odpuszczą, ale nieee.
Po kilku takich "zorganizowanych" spotkaniach, na które szczerze mówiąc chodziłem z nudów, coś zaiskrzyło. Nie jest to nie wiadomo jaka miłość (do byłej czułem chyba więcej!), ale jest nam dobrze - dogadujemy się. Jesteśmy razem dopiero od pół roku.
Tydzień temu wryło mnie w ziemię kiedy rodzice zaczęli namawiać mnie na zaręczyny! Mama wybrała już pierścionek, zrobiła listę gości i zaproponowała salę.... hahaha niewiarygodne co? No niestety to nie żart. Mi ani w głowie teraz ślub i wesele a oni wyskoczyli z czymś takim. Bo niby, że z dobrego domu, że grzeczna, że teraz o taką trudno... Od tego czasu słyszę to codziennie :|
Co teraz mam zrobić? Dobrze mi z A., ale nie wiem czy chce z nią wziąć ślub, w końcu to decyzja na całe życie no nie?
1. chłopczyku, ile Ty masz lat?
2. mieszkasz sam czy czy z rodzicami?
3. czy Twoje dochody pozwalają na samodzielne utrzymanie się?

Jeżeli oczekujesz, żeby rodzice się nie wcinali to ZACZNIJ ZACHOWYWAĆ SIĘ JAK FACET, no chyba że dziewczna znaleziona przez mamusię, obrączka znaleziona przez mamusię i życie zaplanowane przez mamusię Cię urządza...

INTERIA.PL

Czasami warto posluchac rodzicow. Jezeli wasze srodowiska sa podobne, ty jak piszesz dogadujesz sie z nia a nawet sa uczucia to jest podstawa do mzslenia o przyszlosci. Poziom rodzin jest bardzo wazny, taka wsiura, z patologicznej rodziny to jakie wzorce wniesie w zwiazek. A wiejska , czy prymitywna baba - to jak mowic do niej mamo, a ma to tez byc babcia waszych dzieci. Nie mysli sie o tym a potem to zal. Przyslowie mowi- patrz na matke i bierz corke. Wsioczki niech szukaja w swoim srodowisku.

Reklama

gość nascazStary!, masz komfortową sytuację :-) Z tego co piszesz, pewnie Twoi staruszkowie są w komitywie z rodzicami tej dziewczyny. Jeżeli ją kochasz, bierz ją za żonę, a wszelkie pretensje "kochanych rodziców" z jednej i drugiej strony za kilka lat masz z głowy!. Tylko posłuchaj rady starszego - rodzice jedni, czy drudzy - na dystans !!!!!!!!. najlepiej weź ją i wyjedźcie razem gdzieś daleko. Wiem co mówię.
Ja mam wesele za 3 lata i już teraz mam ochotę się wyprowadzić z domu.
Pokazałem mamie moją listę gości,a ona zaraz zaczęła swoje przyśpiewki,że ten napewno nie przyjdzie dlaczego tego zapraszasz... itd
Postanowiłem zaprosić tylko rodzeństwo,rodziców, rodzeństwo mamy jak i taty dziadków babcie i to wszystko. To odrazu dostałem OPIER... od mamy że oni uzbierają pieniądze i zaproszą od taty kuzynostwo,które nie jest moją pierwszą rodziną. Moja narzeczona nie chce już nawet przyjeżdżać do mnie do domu bo nie ma zamiaru wysłuchiwać jacy moi rodzice są nie zastąpieni i wspaniali,powiem szczerze sam mam tego dosyć. Wesele to jednak duży wydatek a ja postanowiłem zaprosić tylko najbliższą rodzine i jest to dla mnie duży problem bo każdy chciałby decydować rozkazywać mi co mam robić. Dla mnie to nie na tym rzecz polega to ja mam mieć super dzień kochającą mnie żonę, a nie żeby oni narzucali mi listę gości taką jaką oni chcą... Dajcie jakąś dobrą rade na to wszytsko...

gość Czasami warto posluchac rodzicow. Jezeli wasze srodowiska sa podobne, ty jak piszesz dogadujesz sie z nia a nawet sa uczucia to jest podstawa do mzslenia o przyszlosci. Poziom rodzin jest bardzo wazny, taka wsiura, z patologicznej rodziny to jakie wzorce wniesie w zwiazek. A wiejska , czy prymitywna baba - to jak mowic do niej mamo, a ma to tez byc babcia waszych dzieci. Nie mysli sie o tym a potem to zal. Przyslowie mowi- patrz na matke i bierz corke. Wsioczki niech szukaja w swoim srodowisku.
Przecież nie brata się z gównem. Królewicz utytła się tylko z taką.

Reklama

Szkoda twoich 15 lat małżeństwa pewnie było ci ciężko rozstać się z kimś kto był ci naprawde bliski. Ja mam dopiero 20 lat mam kochającą narzeczoną która studiuje i marzy o wspaniałym ślubie ale to wszytsko nie jest takie proste... Jesteśmy ze sobą 4 lata, to ona mi we wszystkim pomaga,wspiera mnie, ja zaś jestem po szkole zawodowej jestem mechanikiem ale marze o wyższym wykształceniu,ale mam za dużo na głowie. Rodzice za dużo wymagają ode mnie. Czy wam też rodzice wybierali gości weselnych?? Pomóżcie

Reklama

gość Ale ciapciuch z ciebie sieroto-mamusia z tatusiem znależli mu dziewcynę i łun jest z niom i ma dylemat cy sie zenić cy nie.
A ty byś nie miał dylematu jak by ci rodzice wybrali dziewczyne i kazali się z nią żenić??

Napisał(a): Iwona19 -

Onim Cześć.
Rok temu kiedy rozstałem się z moją byłą dziewczyną rodzice znaleźli mi nową. Nie w głowie były mi wtedy nowe związki, ale dałem się im namówić na spotkanie z A. Nie powiem fajnie się bawiliśmy, fajnie nam się gadało, ale myślałem, że po tej jednej imprezie rodzice odpuszczą, ale nieee.
Po kilku takich "zorganizowanych" spotkaniach, na które szczerze mówiąc chodziłem z nudów, coś zaiskrzyło. Nie jest to nie wiadomo jaka miłość (do byłej czułem chyba więcej!), ale jest nam dobrze - dogadujemy się. Jesteśmy razem dopiero od pół roku.
Tydzień temu wryło mnie w ziemię kiedy rodzice zaczęli namawiać mnie na zaręczyny! Mama wybrała już pierścionek, zrobiła listę gości i zaproponowała salę.... hahaha niewiarygodne co? No niestety to nie żart. Mi ani w głowie teraz ślub i wesele a oni wyskoczyli z czymś takim. Bo niby, że z dobrego domu, że grzeczna, że teraz o taką trudno... Od tego czasu słyszę to codziennie :|
Co teraz mam zrobić? Dobrze mi z A., ale nie wiem czy chce z nią wziąć ślub, w końcu to decyzja na całe życie no nie?
Rodzice nie mogą narzucić ci kogo Ty poślubisz a kogo nie. Z całym szacunkiem do nich, może chcą dla Ciebie dobrze i się troszczą, ale takie decyzje Ty podejmujesz. Nawet jeśli weźmiesz z nią ślub kościelny to taki ślub może być uznany za nieważny bo Ty zostałeś do niego zmuszony przez rodziców a powinna być to Twoja wewnętrzna decyzja. Są na ten temat odpowiednie przepisy w prawie kanonicznym. To ma być Twoja wolna decyzja, a nie rodziców.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • rodzice wybieraja mi meza
  • Nalegają na zaręczyny
  • rodzice wybrali mi męża
  • dziewczyna nalega na ślub
  • rodzice znalezli mi dziewczyne
  • dziewczyna do teraz
Do góry strony: Rodzice wybrali mi dziewczynę a teraz nalegają na ślub