5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń34
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
5 ppt ?

Ropa w zębie (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ropa w zębie

Napisał(a): ~ojka -

Mam spuchnięte dziąsło i boli mnie bardzo, to chyba ropa w zębie. Nie miałam jeszcze czegoś takiego, oczywiście wybieram się do dentysty, ale strasznie się boję. Powiedzcie mi, jak wygląda leczenie czegoś takiego? Boję się, że będą mi musieli rozcinać to dziąsło i spuszczać ropę, słabo mi gdy o tym pomyślę, chyba na progu gabinetu im już zemdleję. Powiedzcie mi od czego w ogóle robi się ta ropa w zębie? Zastanawiam się czy można zrobić coś, żeby mieć zdrowe zęby? Od czego to zależy?
INTERIA.PL

Re: Ropa w zębie

Napisał(a): ~asd -

Ropa w zębie kojarzy mi się z zakażeniem. Byłaś ostatnio u dentysty? Może masz aparat ortodontyczny? Musisz iść do dentysty i jak najszybciej rozwiązać sprawę, bo to może mieć poważne konsekwencje!

A podstawą zdrowych zębów jest odpowiednia higiena jamy ustnej!

Re: Ropa w zębie

Napisał(a): ~ludzik -

Ropa bierze się ze stanu zapalnego który toczy się zapewne gdzieś w zębie lub obok niego. Jeśli ten ząb był kiedyś leczony no to najpewniej rozszczelniła się plomba, itp. Ból zęba to sygnał, że trzeba szybko zacząć leczenie, a co dopiero obecność ropy! Nie ma co się bać, bo zwlekanie z wizytą u dentysty gdy ząb jest chory może skończyć się naprawdę źle, a nawet śmiertelnie... Antybiotyk na pewno dostaniesz, ale może i lekarz będzie musiał otworzyć zęba i poczyścić coś w środku.

A pytasz co zrobić żeby mieć zdrowe zęby no cóż przede wszystkim higiena, ale tez regularne wizyty u dentysty...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ropa w zębie