642
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń59 tys.
  • Odpowiedzi28
  • Ocen na +97
642 ppt ?

Roślina idealna do sypialni (29)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Roślina idealna do sypialni

Napisał(a): akacjowa -

Wężownica zalicza się do sukulentów, które rosną w bardzo trudnych warunkach, suchych, kamienistych zboczach.
Na języki teściowej należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ dotlenia w nocy pomieszczenia. Pochłania dwutlenek węgla oraz uwalnia tlen. NASA wyróżniło tą roślinę i umieściło na liście 18 roślin, które najlepiej radzą sobie właśnie z zamianą dwutlenku węgla w tlen.
Najlepiej więc trzymać tą roślinę w sypialni, aby dobrze dotleniła pomieszczenia.
Dodatkowo roślina ta rozkłada toksyczne związki znajdujące się w powietrzu takie jak formaldehyd, który odpowiada za męczące bóle głowy, bezsenność czy osłabienie odporności.
Języki teściowej są łatwe w pielęgnacji. Uwielbiają ciepło, ale niska temperatura nie powinna spaść poniżej 15 stopni. Nie lubi jednak zbyt dużo wody. Najlepiej podlewać je latem 1 lub 2 razy w tygodniu, a zimą raz na 3 tygodnie.
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Roślina idealna do sypialni

Napisał(a): ~abimelek -

Roślinka dość wrażliwa na zalanie może rosnąć w wietrzonej altanie to wokół niej jest pełno tlenu. Duże drzewo np. buk daje 20 x więcej tlenu niż tej samej masy młodnik. Również moczarka w akwarium daje dużo tlenu przy dobrym oświetleniu.

Reklama

Re: Roślina idealna do sypialni

Napisał(a): ~Natalia -

A zastanawiacie się nad aranżacją wnętrza? U mnie super sprawdza się połączenie starych cegieł z modernistyczną furniturą :) Firma Ceglany Renesans załatwiła dla nas super cegły, które robią ogromne wrażenie w mieszkaniu.

Re: Roślina idealna do sypialni

Napisał(a): Jacek777 -

Keramek Masz może jakąś wiedzę na temat wpływu kaktusów na ludzki organizm?
Tak wiem - kłują. Jest to bardzo wyraźny i niebezpieczny wpływ. Nie zaleca sie trzymania kaktusów w sypialniach. Szczególnie są niebezpieczne po skrytym przedostaniu się do pościeli. Stojąc na parapecie mogą wywołać kłujące, bolesne wspomnienia. Poza tym wydzielają opary ze swego wnętrza nasilające patologiczne zmiany w mózgu właścicieli. Ale spoko Wam nie zaszkodzą. Nie są w stanie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Roślina idealna do sypialni