200
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi45
  • Ocen na +34
200 ppt ?

Roszada na prawicy? Ważna siła wystąpi przeciw Kaczyńskiemu? (46)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Roszada na prawicy? Ważna siła wystąpi przeciw Kaczyńskiemu?

Napisał(a): apollo87 -

Jak donosi portal Do Rzeczy, działacze Prawicy RP nakłaniają Marka Jurka, by wystartował z listy Kukiz'15. Jeszcze parę temu blisko współpracujący z PiS polityk kilka tygodni temu podjął decyzję, że nie będzie się ubiegał o mandat europosła mimo propozycji zarówno ze strony Ruchu Prawdziwa Europa, jak i Kukiz'15.
Działacze Prawicy RP są także zawiedzeni tą sytuacją. "Bez wątpienia to, co się dzieje dowodzi, że trzeba zakończyć duopol PO-PiS" mówi pragnący zachować anonimowość członek partii, narzekając na rozdrobnienie prawicy. "W Prawicy RP jest poczucie, że należy się zjednoczyć, aby niezależna prawica uzyskała realną siłę. Naturalnym ośrodkiem koncentracji powinien być ruch Kukiz’15 jako trzecia siła w Polsce, a jednocześnie zagrożona z uwagi na niektóre sondaże na granicy progu wyborczego. (...) Wszyscy nalegają, aby europoseł [Jurek] ubiegał się o kolejny mandat, by odpowiedzialnie kontynuować swoje działania".
Marek Jurek ma już tylko kilka dni, by ewentualnie dać się przekonać. Jak sądzicie, wystartuje?
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Roszada na prawicy? Ważna siła wystąpi przeciw Kaczyńskiemu?

Napisał(a): ~DetaL -

Ja nie rozumiem dlaczego najbardziej socjalną i populistyczną partię od upadku PRL zwie się u nas prawicą. Czy na prawdę jedynym wyznacznikiem tego słowa jest stosunek do kościoła? Zacytuję tu ogólnodostępne źródło wiedzy: Nadrzędne wartości tejże ideologii to wspieranie gospodarki wolnorynkowej, ochrona własności prywatnej, wstrzemięźliwość w reformach społeczno-gospodarczych i politycznych oraz szacunek dla tradycji i istniejącej hierarchii społecznej. Polska "prawica" łapie się co najwyżej do tej ostatniej pozycji.

Re: Roszada na prawicy? Ważna siła wystąpi przeciw Kaczyńskiemu?

Napisał(a): ~Oberlechu -

Wszystkie te wartości wspiera Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy. Dodam jeszcze do, że ochrona życia poczętego, czego zdecydowanie brakuje PiS. Udawanie, że się nie widzi prawdziwej opozycyjnej prawicy w Konfederacji, to śmieszność.

Reklama

Re: Roszada na prawicy? Ważna siła wystąpi przeciw Kaczyńskiemu?

Napisał(a): taie -

~DetaL Ja nie rozumiem dlaczego najbardziej socjalną i populistyczną partię od upadku PRL zwie się u nas prawicą. Czy na prawdę jedynym wyznacznikiem tego słowa jest stosunek do kościoła? Zacytuję tu ogólnodostępne źródło wiedzy: Nadrzędne wartości tejże ideologii to wspieranie gospodarki wolnorynkowej, ochrona własności prywatnej, wstrzemięźliwość w reformach społeczno-gospodarczych i politycznych oraz szacunek dla tradycji i istniejącej hierarchii społecznej. Polska "prawica" łapie się co najwyżej do tej ostatniej pozycji.
To śmieszne ale młoda gimbaza nie widzi że rządzi nami Chadecja-socjalistyczna .
Politycznie tkwiąca w latach 1944-48 a światopoglądowo to V-XI wiek.

Re: Roszada na prawicy? Ważna siła wystąpi przeciw Kaczyńskiemu?

Napisał(a): ~ryjko -

~Old UBek z KOD Znowu atak na PiS i tak codziennie .Nudaaaaaaa .POdobno Urban z Michnikiem startują z Wiosny i chcą rozbić Koalicję UBywatelską .Masakraaaaaaaa
Sekta się już sama atakuje wyżarli z koryt co było i teraz czas przychodzi na zwrot zawartości koryta.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Roszada na prawicy? Ważna siła wystąpi przeciw Kaczyńskiemu?