171
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi74
  • Ocen na +13
171 ppt ?

Rozwód z powodu "niezgodności charakterów" to oszustwo (75)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Rozwód z powodu "niezgodności charakterów" to oszustwo

Napisał(a): gość -

być w związku znaczy -dawać
byś singlem znaczy-brać
stąd nazywanie przybłędą drugiej strony..
ale tego żaden singiel nie zrozumie nim nie zostanie partnerem zamiast przybłędą.Autor wypowiedzi w tej chwili też jest przybłędą,z którą uprawia się seks ale nie daje się jej prawa do niczego więcej.Ot życie...

A któż Cię bije maleńki;)?Fakty stwierdzam i tyle.Nie bierz wszystkiego tak strasznie do siebie-nie jesteś pępkiem wszechświata:)
Singiel to egocentryk,egoista-dlatego twierdzisz,że byś się nie szarogęsił w niczyim życiu- to co singiel nazywa "szarogęszeniem się" to dla osoby w związku-troska ,dbanie o partnera-nie przybłędę.Twoje podejście to zwykłe zaspokojenie potrzeb seksualnych i nic więcej.Nie wnikam w szczegóły Twojego życia ,ale najwyraźniej ktoś Ci kiedyś straszną krzywdę zrobił,że tak bardzo pilnujesz by nikt nie mógł się do Ciebie zbliżyć w sensie emocjonalnym.I nie wysilaj się na kolejną złośliwość,zdobądź się na racjonalną,obiektywną analizę.
Pozdrawiam ,szczerze życząc szczęśliwego życia.

Reklama

0becny
gość być w związku znaczy -dawać
byś singlem znaczy-brać
stąd nazywanie przybłędą drugiej strony..
ale tego żaden singiel nie zrozumie nim nie zostanie partnerem zamiast przybłędą.Autor wypowiedzi w tej chwili też jest przybłędą,z którą uprawia się seks ale nie daje się jej prawa do niczego więcej.Ot życie...
Sama jesteś przybłędą ;o)))
Ja bym się nikomu w życiu nie szarogęsił kochaniutka.
A w ogóle to za co ty mnie tu bijesz?! ;o)
nie masz dzieci,prawda?a jak będziesz miał?-takie których nie chcesz to co?-w ich życiu też się nie będziesz szarogęsił?

Reklama

0becny
gość I nie wysilaj się na kolejną złośliwość...
Gdzie ty z mojej strony złośliwość widzisz? Mnie można bez obawy do rany krwawiącej przyłożyć ;o)))
Grunt to wybrać właściwy cytat:))))Kończąc pozdrawiam kompresie:)

0becny
gość nie masz dzieci,prawda?a jak będziesz miał?-takie których nie chcesz to co?-w ich życiu też się nie będziesz szarogęsił?
Miałem ale potopiłem bo mi kapcie gryzły ;o)))
a to już szarogęszenie się w życiu tych topielców.

Reklama

lilith70
Antiba
lilith70
Antiba
lilith70
Antiba
Maandragora Powód ,, niezgodnośc charakterów '' to raczej sposób by w trakcie rozwodu nie wyciągać brudów z życia. Taki powód najczęściej podają małżeństwa które chcą w miarę szybko i bezboleśnie przejść przez rozwód bez orzekania o winie.
To jakie są w takim razie powody rozwodu?
Kłótnie o wszystko, zdrady itd
Zdrada jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o powody rozwodów, więc jeśli dochodzi do zdrady to taki powód jest podawany. a kłótnie to element tej wspomnianej niezgodności, co powinno wcześniej wyjść...
Nie zawsze zdrada jest podawana, bo nie zawsze partnerzy chcą się uzewnętrzniać w sądzie więc piszą ze niezgodnosc charakterów

Zrozum że jeżeli z tą osobą wcześniej nie mieszkałaś, a przychodzi wspólne płacenie rachunków, wspólne obowiązki, wówczas wiele wad partnera dopiero zostaje dostrzeżona. Nie mówiąc, gdy pojawia się dziecko... i życie naprawdę się zmienia, wówczas partner nie zawsze potrafi sprostać nowym wyzwaniom. Zmieniają się bowiem Twoje oczekiwania co do partnera i wymagasz czegoś więcej. Nie każdy potrafi temu sprostac, niestety
Ależ ja to wszystko rozumiem, jednak coraz mniej par nie mieszka ze sobą przed ślubem a rozwodów jest coraz więcej. Pokolenie 40-50 latków lub starsze tak czesto nie korzystają z tego "ułatwienia", jak młodsi ludzie. Rozumiem,że ludzie się nie uzewnętrzniają, jednak "niezgodność charakterów" to chodzenie na łatwiznę, ludzie zbyt pochopnie decydują się na ślub a później zamiast walczyć o szczeście - uciekają.
Dlaczego dlaczego.... kiedys kobiety były mniej niezależne, poza tym presja społeczna była większa i "nie wypadało". Mniejsza liczba rozwodów w przeszłości nie świadczy o jakości tych związków.
Amen. Lepiej samemu niż w złym towarzystwie. Nasze matki/ babcie były zależne finansowo od swoich mężów no i co ludzie powiedzą... na szczęście dla nas i naszych dzieci te czasy minęły bezpowrotnie !!!!!!!!!

Antiba Naszła mnie taka refleksja, bo ostatnio przeczytałam,że niezgodność charakterów to jeden z powodów najczęściej podawanych w sprawach rozwodowych. Tak się zastanawiam jak niezgodność charakterów moze się pojawić po kilku lub kilkunastu latach małżeństwa? No chyba,że młodzi pobrali się na miesiąc po poznaniu...bo inaczej to takie rzeczy się widzi przed ślubem a nie po.
O co więc chodzi? Po co taka ściema?
A co to kogo obchodzi?

Dwie osoby składały sobie przysięgę W OBECNOŚCI BOGA a jak zaczyna być ciężko to "niezgodność charakterów".

PIERDOŁY. DU.. W TROKI I BUDOWAĆ ZWIĄZEK A NIE SIEDZIEĆ NA KOMPACH, DELEGACJACH DAJĄC DZIECKU TYLKO SZMAL.

Antiba Naszła mnie taka refleksja, bo ostatnio przeczytałam,że niezgodność charakterów to jeden z powodów najczęściej podawanych w sprawach rozwodowych. Tak się zastanawiam jak niezgodność charakterów moze się pojawić po kilku lub kilkunastu latach małżeństwa? No chyba,że młodzi pobrali się na miesiąc po poznaniu...bo inaczej to takie rzeczy się widzi przed ślubem a nie po.
O co więc chodzi? Po co taka ściema?
Bo coś trzeba wpisać do pozwu rozwodowego a napisanie wprost "bo mamy na to wylane, mamy kochanków, ona jest gruba, on jest sflaczały, on nie zarabia tyle, ona nie daje tak często" nei jest szczególnie pożądane w Polskich sądach.

Napisał(a): Komarcin77 -

Niezgodność charakterów jak najbardziej nie jest ściemą, a tym bardziej oszustwem.
Młodzi ludzie pobierają się mając jakieś cechy - ona jest uśmiechającą się lolitką mało mówiącą, on uprzejmy i delikatny romantyk itp. Tyle, że w życiu zginą oboje zaraz po wyjściu na ulicę. Dlatego niejednokrotnie ewoluują w naszej szarej rzeczywistości stając się ludźmi dającymi sobie radę we wszystkim co ich spotyka. I tu zaczyna się problem. On kiedyś tak uprzejmy teraz tylko warczy i krzyczy, ona taka spokojna i uśmiechnięta ciągle tylko narzeka na rachunki i wydawanie pieniędzy. Ludzie się zmieniają z czasem. Jeżeli potraficie dostrzec "potwora" w człowieku w chwili poznania go to chylę czoła. Tak na prawdę nie wiecie co i kiedy z nas wszystkich zacznie wychodzić i co to sprowokuje. Oczywiście ludzie powinni nad sobą panować, ale w większości wypadków żądają akceptacji swojego nowego JA. Wtedy najczęściej słyszymy od siebie na wzajem "zmieniłeś/aś się". Tak, zmieniamy się i niestety stajemy się coraz bardziej dla siebie ludźmi obcymi. Ginie romantyzm i wspólne wyjścia na kolacje do restauracji, a zaczyna się liczenie groszy i dbanie o własny komfort. Wtedy jedyne co nam przychodzi do głowy to "niezgodność charakterów" i to niestety prawda - ewoluowaliśmy, ale niestety nastąpił przerost formy nad treścią.
Zwróć uwagę, że ludzie po rozwodach już nie są tacy romantyczni, ale właśnie twardo stojącymi na nogach i wiedzącymi czego chcą od życia. Tu już nie ma uprzejmości tylko sztywne definicje i twarde podejście do życia. Większość z nich zostaje później singlami.
Jeżeli w związku jedno z partnerów ulegnie, taki związek przetrwa. Jeżeli oboje będą "samcami alfa" szybko się rozleci i niestety wskutek "niezgodności charakterów".
Tak więc mówiąc "przecież znali się przed ślubem" ...i co z tego, że się znali ?!? Życie wymusza na nas zmiany, a tym samym i my się zmieniamy i zmienia się nasz charakter. Później nie podoba nam się to jacy się staliśmy i dlatego w piśmie rozwodowym figuruje "niezgodność charakterów". Ot i rozwiązanie zagadki.

Napisał(a): Gość -

Każde z nas czy to panowie czy panie stara się na początku związku a potem no cóż dopada szara monotonia albo w końcu chcemy być sobą.
Ot i wszystko.
Niejednokrotnie młodzi pragną być razem ale wcześniej nie do końca się poznali - brak mieszkania ze sobą przed ślubem, nadzieja, że partner / partnerka się zmieni a po paru latach okazuje się, że on lub ona się nie zmienia albo zmienia na gorsze.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Rozwód z powodu "niezgodności charakterów" to oszustwo