RPP: Inflacja pozostaje umiarkowana mimo wysokiego wzrostu PKB oraz płac (268)

Temat dotyczy artykułu: RPP: Inflacja pozostaje umiarkowana mimo wysokiego wzrostu PKB oraz płac

Mimo relatywnie wysokiego wzrostu gospodarczego oraz szybszego niż w ubiegłym roku wzrostu płac dynamika cen konsumpcyjnych pozostaje umiarkowana - poinformowała w komunikacie Rada Polityki Pieniężnej. Rada podtrzymała, że obecny poziom stóp proc. sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.

Komentarze (268)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~enriko palacco -

a swistak siedzi i zawija sreberka. takie kity to mozecie cisnac prezesowi. realna inflacja wynosi 15-20% - o tyle wzrosly ceny w sklepach artykulów najczesciej kupowanych i niezbednych do zycia. stanialy konie arabskie ale to dla (p)oslów w sejmie.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): Jankokatowitz -

Nie wiem co się dzieje, ale co idę na zakupy to więcej płace a mniej mam w koszyku!! Pamiętam ze kilka miesięcy temu za 100 zł to towaru do wózka nie szło załadować a teraz ledwo dno zakryte!!............
Odpowiedzi (14)

Napisał(a): ~kazik -

50 zł biorę na zakupy spożywcze i wracam z niczym a oni piszą że nie ma inflacji.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~Roman -

W Wielkiej Brytani przy zarobku 1500 funtów benzyna kosztuje 1,50 funta w Polsce zarabiasz 1700 złoty a benzyna 5,50 więc tyle samo co na zachodzie więc jest oficjalnie drogo płyn do płukania ust colgate w Wielkiej Brytani 1 funt w Polsce 10 złoty więc Polska jest krajem oficjalnego wyzysku przez rząd i korporacje zachodu wszystkie te rządy od 1989 roku za to odpowiadają ze zrobili Polske krajem nędzazy biedoty mozna by tak wiele wymieniac Polska ceny zachodu zarobki nędzazy trzeciego swiata
Odpowiedzi (16)
Odpowiedź (0)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Kowel -

Teraz jak ktoś chociaż średniej krajowej nie zarabia to nie żyje tylko wegetuje .
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): ~chuckyy -

Faktycznie jeśli pominąć wzrost cen żywności i energii jest w miarę ok. Podrożały jeszcze nowe samochody, ale poza tym chyba niewiele rzeczy. Elektronika tanieje jak zawsze, bo się starzeje, pewnie na tej podstawie wyliczyli, że inflacji nie ma.
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): ~Mi-Siu -

Nuuuu!! Rzeczywiście, nic nie drożeje. Tylko w opakowaniach coraz mniej zawartości.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Polak -

Jak można być tak fałszywym by próbować wmówić, ze inflacja jest 2%?? Realna inflacja od 2015 roku wynosi 10% rocznie, takie są fakty.
Odpowiedzi (2)
Dodaj komentarz