RPP: Inflacja pozostaje umiarkowana mimo wysokiego wzrostu PKB oraz płac (268)

Temat dotyczy artykułu: RPP: Inflacja pozostaje umiarkowana mimo wysokiego wzrostu PKB oraz płac

Mimo relatywnie wysokiego wzrostu gospodarczego oraz szybszego niż w ubiegłym roku wzrostu płac dynamika cen konsumpcyjnych pozostaje umiarkowana - poinformowała w komunikacie Rada Polityki Pieniężnej. Rada podtrzymała, że obecny poziom stóp proc. sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.

Komentarze (268)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~pozamiatane -

Dziś przez JPK, RODO i inne wymysły koszt obsługi rachunkowej podrażał z 130zł do 270zł. Zamknąłem firmę. Takich kwiatków dla mikroprzedsiębiorców jest dziesiątki. Ale mam szczęście bo opłacając składki NFZ zapisałem się na operację kostki w Bielsku 2022r. będzie zabieg lub za 11 tys w ciągu tygodnia.
Odpowiedź (0)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Wiesia -

Ceny rosna natomiast pensje rosna tylko tym co maja znajomosci chociazby w budzetowce od 8 lat nie bylo podwyzek,bo mowia ze nie ma pieniedzy to o co tu chodzi?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~szmeker -

czlowieecze jestes wrozbita Falszywym...................
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~chuckyy -

Faktycznie jeśli pominąć wzrost cen żywności i energii jest w miarę ok. Podrożały jeszcze nowe samochody, ale poza tym chyba niewiele rzeczy. Elektronika tanieje jak zawsze, bo się starzeje, pewnie na tej podstawie wyliczyli, że inflacji nie ma.
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): ~Karuzela -

A pisiatvp szaleje na całego bezwzględnie ściągając wielu ludziom pieniądze z kont na swoją ogórkową "misję"
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Bo no -

Inflacja roczna to 6% i ciągle rośnie.Leśne dziadki z RPP mówią głupoty dla naiwnych.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Włodek -

Za czasów PO PSL zarabiałem 5 zł na godzinę i jak zapłaciłem za mieszkanie światło i gaz to na kupowanie już nie wystarczało ,jedzenie żebrałem po rodzinie .obecnie zarabiam 17,50 za godzinę i chodzę po sklepach .ale jaki były ceny kiedyś nie mam pojęcia .ale obecnie opłacam mieszkanie i chodzę po sklepach i jeszcze coś odłożę
Odpowiedzi (9)

Napisał(a): ~kazik -

50 zł biorę na zakupy spożywcze i wracam z niczym a oni piszą że nie ma inflacji.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~enriko palacco -

a swistak siedzi i zawija sreberka. takie kity to mozecie cisnac prezesowi. realna inflacja wynosi 15-20% - o tyle wzrosly ceny w sklepach artykulów najczesciej kupowanych i niezbednych do zycia. stanialy konie arabskie ale to dla (p)oslów w sejmie.
Odpowiedzi (5)
Dodaj komentarz