12
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
12 ppt ?

rybki (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

rybki

Napisał(a): Gość -

Jestem ciekawa w jakich zalewach robicie rybki na swieta i ile przed swietami zaczynacie je robic?
Ja planuje zrobic pange w zalewie octowej i pange w zalewie salsa juz 18,czyli 6 dni przed wigilią,zamykam je szczelnie w pojemnikach i stoją w chłodnej skrytce :)
A kiedy wy sie za rybki zabieracie?
INTERIA.PL

Reklama

Re: rybki

Ja wybrałam dorsza i może mniej tradycyjnie - solę i pstrąga. Karpia niestety przyrządzić nie umiem, aby był smaczny. Do tej pory w zalewie octowej robiłam pangę ale po tym co mi ostatnio sprzedano to.. się grubo zastanowię. Po rozmrożeniu okazało się, że z 1,5 kg ryby zostało mi 70 dkg miękkiej, rozlazłej śmierdzącej mułem mazi, która nawet przy panierowaniu się rozpadła. W ogóle mam wątpliwości czy to była panga.. ;)

Reklama

Reklama

supolo Bardzo dobra Tilapia
O czym Ty piszesz.Tilapia to ten sam syf co panga ,którą hoduje się w dorzeczu Mekongu (totalnym ścieku) . Tilapia jest z Chin,karmiona totalnym g.... i takie samo ma mięso jak panga.Osobiście zdecydowanie polecam dorsza,to pyszna,o ścisłej konsystencji ryba,z której można zrobić niemalże wszystko ( potrawy z ryb...:)) I co ważne,podobnie jak łosoś nie chłonie wody,więc trudno oszukać klienta.Jeszcze jedno,ludzie zapominają o tak pysznej rybie jak śledź-świeży.
Smażony jest rewelacyjny,polecam !

supolo Jakub25 pisze o czerniaku -pierwsze słyszę,ciekawe:)
Ryba o której pisałem to czarniak nie czerniak!
Czarniak
Jest to ryba z rodziny dorszowatych, ale w odróżnieniu od dorsza żyje głównie w ławicach, które najczęściej trzymają się górnych warstw wody. Jest bardzo smaczna.
Występowanie: największe zasoby znajdują się w Morzu Północnym, Morzu Barentsa i wokół Islandii. Kupuj bez obaw czarniaki, które zostały schwytane w Morzu Północnym i wzdłuż wybrzeży Norwegii. Unikaj filetów, które są krótsze niż 30 cm. Można ją kupić w sklepach rybnych, nie spotkałem jej jeszcze w żadnym markecie!
« Wróć do tematów