Rzuciłeś studia? Rząd się o tym dowie (85)

Temat dotyczy artykułu: Rzuciłeś studia? Rząd się o tym dowie

Resort zamierza śledzić kariery doktorantów i doktorów. Od dwóch lat monitoruje już losy studentów na rynku pracy. Zmiany prawne, które na to pozwolą, mają zostać przeprowadzone przy okazji nowelizacji niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej (dotyczy ona przede wszystkim ulg dla firm inwestujących w badania naukowe).

Komentarze (85)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Viki -

W przyszłym roku kończę studia i wynoszę się z tego cyrku zwanego Polską!!!
Odpowiedzi (16)

Napisał(a): ~Seba -

Kto zdobedzie wyzsze studia w Polsce bezpłatnie , powinien co najmniej 10 lat "odpracować " zanim wyjedzie za granicę ! A tak -panstwo wyłoży tyle kasy na studenta , a on - po ukończeniu ... pryska za granicę ..! Tak być nie może ...!!
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~?? -

Uprzejmie donoszę,że w roku 1974 w styczniu,rzuciłem studia na ówczesnej Wyższej Szkole Inżynierskiej Wydział Budowa Dróg,Mostów i Lotnisk w Lublinie.Na pierwszym semestrze...jakie kary w związku z tym mi grożą ?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~jozek -

nie przesadzajcie. trzeba monitorowac przyszlosc studentow w przeciwnym razie nadal beda otwierane byle jakie kierunki bez perspektyw.
Milego dnia zycze I wiecej optymizmu.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Indiana Jones -

Widział ktoś dyplom Ryśka? Przekopałem wszystkie archiwa i nic, jak kamień w wodę, niema ?
Czy Rysiek uzyskał absolutorium i bronił dyplom ?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~jj -

No technik z doświadczeniem szuka pracy jakieś 24 godziny, mgr. jakieś 2-4 miesiące i na koniec dostaje ją poniżej kwalifikacji z łaski. Żaden normalny kraj niema powyżej 30% ludzi z wyższym ale optymalnie czyli około 20-25% reszta ma niby wyższe, warte tyle ile liceum, my zaś przez 25 lat zdeptaliśmy polski dyplom 350 szkół wyższych więcej niż Chiny, CHORE!
Odpowiedzi (10)

Napisał(a): ~itrk -

Uważam, że to dobry pomysł, ale praktyka pokaże. Po co inwestować w kierunki, na które nie ma zapotrzebowania, miejsca pracy zajęte, a ludzie je kończący nie pracują w zawodzie?Będzie też opór środowiska, zwłaszcza uniwersyteckiego na kierunkach humanistycznych, które to kierunki jako licznie oblegane(a dotacja szła za studentem)i nie generujące kosztów(jak pracownie z drogim sprzętem na kierunkach technicznych)przez lata reperowały budżety. Teraz pojawią się twardsze dane. I "nadprodukcja"humanistów będzie wyraźnie widoczna. Większość komentujących pisze o inwigilacji, szpiegowaniu, szpiclowaniu(sic!). Nie o tym jest ten tekst. Poza tym tak naprawdę Państwo, jeśli chciałoby inwigilować, to ma obecnie dużo lepsze narzędzia(i nawet ogólnodostępne-np. portale społecznościowe) niż takie zbiory.
Odpowiedź (0)
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~emerytka 70 -

Jeżeli by to było TYLKO W DOBRYM ZAMIARZE , to można by nie kwestionować , ale to jest CZYSTA INWIGILACJA !!! wiadomo ZUS posiada wiele informacji , ale tylko o składkach i to nie ma nic wspólnego z OCENĄ STUDENTA ANI SYSTEMU STUDIÓW .... nakład pracy , aby mieć ZŁĄ bazę informacyjną ... to tylko KOŚLAWA NAWET INWIGILACJA ... więc dajmy sobie z tym spokój !!!! Ja bym wprowadziła STUDIA ODPŁATNE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWO .... nie zaś tak, że stacjonarni nie płacą , a zaoczni i to drogo za gorsze warunki .... Spłata BEZ ODSETEK ( taki program ) w ciągu 3 krotności okresu korzystania z zastosowaniem okresu karencji 3 lata od ukończenia lub przerwania studiów .... Wówczas każde studia będą WYBRANE PRZEZ STUDENTA Z NAMYSŁEM , oraz PŁACĘ I WYMAGAM !!! ( złota reguła ) ,więc poziom nauki STRZELIŁBY O 300 % W GÓRĘ !!! gwarantuję !!!! W pracy zawodowej to samo życie weryfikuje ... bowiem s t u d i o w a ć potem trzeba już całe życie ... tak do końca nawet ... Wiedza z przed 5 lat jest już NIE AKTUALNA !!! ... Mistrz , uczeń , mistrz ??? przestaje nim być ... po 5 latach braku aktualizacji też !!!! ... To nie rząd ma zbierać informację o człowieku ... człowiek sobie poradzi .... bo rząd jest " za cienki " , aby wykazać się kompetencją , a nawet MINIMALNĄ WIEDZĄ !!! TO CO SIĘ TUTAJ PROPONUJE TO JAWNA INWIGILACJA , bowiem w żaden sposób nie przełoży się NA JEJ WYKORZYSTANIE , A NAWET TO W JAKIM CELU !!! To rząd chce decydować o środkach antykoncepcyjnych , a może jeszcze zatwierdzi dozwolone "figury erotyczne " . NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ !!! ... albo zaprowadzić do .... wiecie ... w skutek eksperymentów na człowieku ... TO JEST NAWET GROŻNE !!!
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): ~Dobra zmiana -

Założyć studentom GPS i kamery na uczelniach-raz na tydzień meldować się na komendzie-i najważniejsze paszporty,i dowody w urzędach gminy żeby nie uciekali za granicę
Odpowiedzi (2)
Dodaj komentarz