162
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi132
  • Ocen na +41
162 ppt ?

Sąd za Pismo Święte. (133)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Sąd za Pismo Święte.

Napisał(a): ~Piotr -

Sąd okręgowy w Helsinkach wyznaczył termin rozprawy sądowej dla posłanki Paivi Rasanen na styczeń 2022 roku. Byłej pani minister grozi do 2 lat więzienia za publiczne wyrażanie swojej opinii na temat małżeństwa . Pani poseł jest gotowa bronić swoich przekonań opartych na Biblii przed każdym sądem.
" Będę bronić mojego prawa do wyznania wiary, aby nikt inny nie został pozbawiony prawa do wolności religii i słowa" - powiedziała pani Paivi Rasanen.
INTERIA.PL

Re: Sąd za Pismo Święte.

Napisał(a): ~złe wieści -

Przykre i niepokojące jest to, że dając wolność jednym, ograbia się z wolności innych oczekując, że wyrzekną się swoich głęboko zakorzenionych przekonań.
Biblia ostrzegała, że nastaną czasy, gdy zło będzie uważane za dobro, a dobro za zło, gdy pomniki będzie się stawiało ludziom nieprawym. Czy nie jesteśmy tego typu wydarzeń świadkami, czy to się nie dzieje na naszych oczach ?

Napisał(a): Gość -

~złe wieści Przykre i niepokojące jest to, że dając wolność jednym, ograbia się z wolności innych oczekując, że wyrzekną się swoich głęboko zakorzenionych przekonań.
Biblia ostrzegała, że nastaną czasy, gdy zło będzie uważane za dobro, a dobro za zło, gdy pomniki będzie się stawiało ludziom nieprawym. Czy nie jesteśmy tego typu wydarzeń świadkami, czy to się nie dzieje na naszych oczach ?
To prawda. I cieszy mnie to, że ktoś jeszcze.....zaczął to widzieć.

Reklama

Napisał(a): ~gos -

Chrześcijanie od zawsze byli prześladowani za swoją wiarę. Dopiero teraz to zauważacie? Nieraz podawałem w rozmowie argument o prześladowaniu i byłem wyśmiewany. Sam też tutaj byłem obrażany jak powoływałem się na Słowo Boże. Jestem katolikiem, mój Kościół od 2000 lat jest prześladowany, jesteśmy zabijani, zamykani w więzieniach, gnębieni prze rządy i wyśmiewani. Jednak i tak nie odwrócę się od Boga i Jego Kościoła. Nie wstydzę się swojej wiary tak jak inni i nie boję prześladowań i wyśmiewania. Jeśli Bóg z nami to któż przeciwko?

Reklama

Napisał(a): ~Gosc -

~gos Chrześcijanie od zawsze byli prześladowani za swoją wiarę. Dopiero teraz to zauważacie? Nieraz podawałem w rozmowie argument o prześladowaniu i byłem wyśmiewany. Sam też tutaj byłem obrażany jak powoływałem się na Słowo Boże. Jestem katolikiem, mój Kościół od 2000 lat jest prześladowany, jesteśmy zabijani, zamykani w więzieniach, gnębieni prze rządy i wyśmiewani. Jednak i tak nie odwrócę się od Boga i Jego Kościoła. Nie wstydzę się swojej wiary tak jak inni i nie boję prześladowań i wyśmiewania. Jeśli Bóg z nami to któż przeciwko?
Jesteś gnębiony przez rząd ,?
Hahahaha:-)))))))

Reklama

Napisał(a): ~gos -

~Gosc
~gos Chrześcijanie od zawsze byli prześladowani za swoją wiarę. Dopiero teraz to zauważacie? Nieraz podawałem w rozmowie argument o prześladowaniu i byłem wyśmiewany. Sam też tutaj byłem obrażany jak powoływałem się na Słowo Boże. Jestem katolikiem, mój Kościół od 2000 lat jest prześladowany, jesteśmy zabijani, zamykani w więzieniach, gnębieni prze rządy i wyśmiewani. Jednak i tak nie odwrócę się od Boga i Jego Kościoła. Nie wstydzę się swojej wiary tak jak inni i nie boję prześladowań i wyśmiewania. Jeśli Bóg z nami to któż przeciwko?
Jesteś gnębiony przez rząd ,?
Hahahaha:-)))))))
Cóż... pewnie ateista? Mądry by się tak głupio nie śmiał z prześladowań chrześcijan. A uczciwego człowieka z sadami moralnymi nie śmieszy prześladowanie innych.

Napisał(a): Gość -

~Marta Jezus dawał przykład szacunku dla Pisma Świętego, Słowa natchnionego przez Boga.
A dziś za powoływanie się na Słowo Boże można trafić przed sąd, do więzienia.
Ten świat jest bliższy końca niż kiedykolwiek dotąd.
On sam Jest Słowem. Cieszy mnie to, że następna osoba, też to widzi.
Chwała Panu:)

Napisał(a): ~prawda -

Przemysław Oby sąd jednak ukarał dlatego że dosłownie zadne tłumaczenie biblijne nie zwalnia od odpowiedzialności.
Cytowanie Biblii nie zwalnia z odpowiedzialności? O jakiej odpowiedzialności mowa? Biblia to nie jest list do kochanka, przepis na zupę czy relacja sportowa, to jest Słowo Boże kierowane do ludzi. Bóg stoi za stworzeniem wszystkiego i wszystkich, dał prawo do przestrzegania.
Bóg ustala zasady. Ludzie są gośćmi na ziemi i jako wynajmujący powinni przestrzegać tych praw. Prawy uznaje zwierzchność Bożą i przestrzega prawa, " głupi mówi Boga nie ma ".
Posłanka, żona pastora zacytowała Pismo odnośnie małżeństwa wedle prawa Bożego i za to ma ponosić odpowiedzialność ? Ona zacytowała Słowo Boże, więc wedle prawa to Boga powinni postawić przed sądem ( ON jest autorem tych słów) dlatego, że dla Niego małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety.

Napisał(a): ~Marta -

~prawda
Przemysław Oby sąd jednak ukarał dlatego że dosłownie zadne tłumaczenie biblijne nie zwalnia od odpowiedzialności.
Cytowanie Biblii nie zwalnia z odpowiedzialności? O jakiej odpowiedzialności mowa? Biblia to nie jest list do kochanka, przepis na zupę czy relacja sportowa, to jest Słowo Boże kierowane do ludzi. Bóg stoi za stworzeniem wszystkiego i wszystkich, dał prawo do przestrzegania.
Bóg ustala zasady. Ludzie są gośćmi na ziemi i jako wynajmujący powinni przestrzegać tych praw. Prawy uznaje zwierzchność Bożą i przestrzega prawa, " głupi mówi Boga nie ma ".
Posłanka, żona pastora zacytowała Pismo odnośnie małżeństwa wedle prawa Bożego i za to ma ponosić odpowiedzialność ? Ona zacytowała Słowo Boże, więc wedle prawa to Boga powinni postawić przed sądem ( ON jest autorem tych słów) dlatego, że dla Niego małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety.
Logiczne. Chciałam zwrócić uwagę na jeden aspekt, jak zmienia się oblicze tego świata. Nadeszły czasy, kiedy prawda jest deptana, niechciana i pogardzana. Władca tego świata nie cofnie się przed niczym, bo już niewiele czasu mu zostało. " Nastaną czasy trudne do zniesienia..."

~Marta
~prawda
Logiczne. Chciałam zwrócić uwagę na jeden aspekt, jak zmienia się oblicze tego świata. Nadeszły czasy, kiedy prawda jest deptana, niechciana i pogardzana. Władca tego świata nie cofnie się przed niczym, bo już niewiele czasu mu zostało. " Nastaną czasy trudne do zniesienia..."
Marto, Bóg nie uznaje po prostu tzw. " poprawności politycznej". Daje prawa raz na zawsze i one są niezmienne.

~prawda
Człowiek w swej pysze chciałby swoje grzechy podsuwać Bogu jako prawo uświęcone.
W dalszym ciągu, jak słusznie wyżej zauważono człowiek nie przyjmuje do wiadomości, że jest tylko gościem i istnieje z woli Bożej.

Napisał(a): Chamsin -

~Piotr
~Marta
~prawda
Marto, Bóg nie uznaje po prostu tzw. " poprawności politycznej". Daje prawa raz na zawsze i one są niezmienne.
Ty, a skąd ty wiesz co Bóg uznaje a czego nie?

Z tego co wiem to na przestrzeni dziejów to tylko ludzie decydowali co jest słowem bożym a co nim nie jest, to też wytłumacz mi skąd akurat Ty wiesz co Bóg uznaje a czego nie... ;)

W każdym razie bycie głosem Boga na forum interii, to przyznam że jest dosyć ekscentryczny pomysł z twojej strony....

Napisał(a): Chamsin -

Komuś tu chyba brakuje cywilnej odwagi ale, co tam....

Otóż z tego co wiem to Päivi Räsänen nie została oskarżona o cytowanie Biblii (bo jej nie cytowała) i zgodnie z fińskim prawem to ani wolność wyznania, ani wolność słowa nie jest żadną linią obrony dla tej pani. Gdzieś tam kiedyś przeczytałem że ona sama twierdzi że w wypowiedziach będących przedmiotem oskarżenia, ona tylko opiera się na Piśmie Świętym...

Stąd ta moja anlogia do pseudo-gościa(Piotra) który też twierdzi że on sam lepiej wie co Bóg uznaje a czego nie... ;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Sąd za Pismo Święte.