25
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +3
25 ppt ?

Samobadanie piersi- kobiety róbcie to (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Samobadanie piersi- kobiety róbcie to

Napisał(a): Gość -

Rak piersi coraz częściej atakuje nas, kobiety. Ostatnio byłam u mojej znajomej lekarki i ona bardzo wyczuliła mnie na to, abym sama co miesiąc badała swoje piersi. W internecie jest sporo stron, które dokładnie wyjaśniają jak należy to robić. W ogóle kobietki badacie się chociaż raz na jakiś czas?
INTERIA.PL

Re: Samobadanie piersi- kobiety róbcie to

Napisał(a): xenia11 -

Ja kiedyś poważnie najadłam się strachu, który miał tylko wielki oczy,ale przynajmniej od tego czasu raz w miesiącu robię sobie samobadanie, bo po pierwsze gdyby coś,to może szybciej zareaguje, a po drugie, nie chce mieć wyrzutów ,że zaniedbałam tak podstawową czynność, która może by polepszyła mój stan (w razie ewentualnej choroby, przez szybszą reakcję) a ja zawaliłam, i dowiedziałam się przez przypadek...

Reklama

Reklama

Napisał(a): gość -

xenia11 Ja kiedyś poważnie najadłam się strachu, który miał tylko wielki oczy,ale przynajmniej od tego czasu raz w miesiącu robię sobie samobadanie, bo po pierwsze gdyby coś,to może szybciej zareaguje, a po drugie, nie chce mieć wyrzutów ,że zaniedbałam tak podstawową czynność, która może by polepszyła mój stan (w razie ewentualnej choroby, przez szybszą reakcję) a ja zawaliłam, i dowiedziałam się przez przypadek...
no ja tez wcześniej wydawalo się mnie,ze mam guza piersi,szybko do ginekologa ,a tam okazało się,ze nie ma zadnego guza,pozniej na nodze miałam guza blisko stopy twardego,i dużego nawet nie czerwonego wpadłam w panike,i już smierc widzialam przed oczami,okazalo się ze to tylko gdzies musialm się stuknąć tyle tylko,ze nie amietam stuknięcia,teraz wyskoczylo mnie wpite znamie w noge,znow poszlam do skórnego okazało się,ze to niby nic strasznego,mialo mnie po roku zginac nie zginelo i jeszcze pobolewa ,jak dotkne,znow będę musiala isc,bo teraz to może być nie zaciekawie

Reklama

Napisał(a): gość -

fakt ze trzeba się badac ale u lekarza również.W mojej rodzinie było dużo chorób kobiecych i dlatego ja staram się regularnie badać. Ja chodzę na mammografie i do ginekologa do nzoz genom w rudzie śląskiej. Ta przychodnia powstała z inicjatywy fundacji która walczy z chorobami kobiecymi wiec naprawdę maja tam specjastów i czasami robia tez akcje społeczne i można za darmo się badaćhttp://www.go(...)pe.pl/.

Napisał(a): Gość -

Popieram, samobadanie to podstawa. Nalezy to robić regularnie, co miesiąc. Idealnie by było między 7, a 14 dniem cyklu. Teraz się przyznajcie ;) Jak jest z tym u Was? Ja przyznaję, ze jestem zabiegana i nie zawsze o tym pamiętam, ale próbuję to zmienić.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Samobadanie piersi- kobiety róbcie to