13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń119
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
13 ppt ?

Samochód i lodówka za politykę klimatyczną (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Samochód i lodówka za politykę klimatyczną

Napisał(a): Gość -

W katalogu ogólnodostępnych ulg proponowanych przez Ministerstwo Gospodarki pojawiły się dopłaty do zakupu polskich technologii, jak np. paneli solarnych, energooszczędnego oświetlenia, a nawet wytwarzanego w kraju sprzętu AGD. Resort uważa także, że system mógłby obejmować zachęty do zakupu nowych samochodów o obniżonej emisyjności lub elektrycznych. Przychody z aukcji trafiałyby także na dopłaty do kredytów bankowych na budowę nowych domów energooszczędnych. Pomoc trafiałaby również do sektora małych i średnich przedsiębiorstw w postaci dopłat do kredytów na poprawę efektywności energetycznej.

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Wydam pare tysięcy na solary które podgrzeją mi trochę wody w lato i co? i państwo po 50 latach dopłaci mi do tego pewnie z 10% a ja i tak będę latać z węglem w zimie do pieca... co o tym myśleć?
INTERIA.PL

Re: Samochód i lodówka za politykę klimatyczną

Napisał(a): gość -

cała ta polityka nie ma sensu, nawymyślają jakiś dopłat funduszy, że niby wszystko pięknie i ładnie a i tak prosty zwykły człowiek nie może się odnaleźć w tej całej mieszaninie urzędniczych papierków żeby cokolwiek otrzymać od państwa na start ... istny bezsens

Reklama

gość żyje na tym świecie 50 lat i nigdy nikt o gospodarce klimatycznej nie myślał... chcą od nas wyłudzic tylko pieniądze, a ja nie dam, nie zgadzam sie
stary a głupi... tu nie chodzi o ciebie baranie. chodzi o przyszle pokolenia, które bedą cierpiec głód, chłód, nędzę i będą miec raka i nowotwory bo stado baranów jest za leniwe, zeby zadbac o środowisko!

Reklama

Kiedyś zachęcano do ogrzewania gazowego jako ekologicznego - ja takie mam i płacę jak za zboże. Znajomi kolejno wracają do palenia śmieciami, drewnem, węglem bo maja taniej. Czy za to że nie ztruwam środowiska nie możnaby dawać rabatu w rachunkach za ogrzewanie?- nie potrzeba przeciez do tego całych wydziałow ochrony środowiska, specjalnych komisji , mnóstwa papierów i urzędników a jedynie rabat na fakturze. Proste a może za proste.

Państwo, aby komuś coś dać, musi najpierw innym zabrać. Potem spora część tego haraczu pozostaje w łapkach dzielących, a nędzne resztki są rozdawane na różne idiotyczne cele. Jak przestaną zabierać, ludzie będą mieli więcej pieniędzy i sami sobie kupią co trzeba. Tylko z czego wtedy będą żyć dzielący?

Reklama

To bez wątpienia pomysł producentów solarów i sprzętu AGD, który ma im napędzić koniunkturę. A te barany urzędnicy-politycy-rodziny polityków promują takie idiotyzmy.
Jak to jest takie oszczędne, to niech oni sami sobie na tym oszczędzą, dlaczego im z mojej kieszeni jeszcze dopłacać?

gość To bez wątpienia pomysł producentów solarów i sprzętu AGD, który ma im napędzić koniunkturę. A te barany urzędnicy-politycy-rodziny polityków promują takie idiotyzmy.
Jak to jest takie oszczędne, to niech oni sami sobie na tym oszczędzą, dlaczego im z mojej kieszeni jeszcze dopłacać?
Jasne, tylko że na nowoczesne energooszczędne auta czy sprzęt rtv/agd itp. będzie stać tylko bogatszą część społeczeństwa. I tam sposobem klasa niższa będzie sponsorować i tak już nie biedną klasę średnią i ...samych bogaczy, brawo POpaprańcy.

Mam ekologiczną kotłownię w swoim domu. Póki co to płacę sporo więcej za węgiel do takiego pieca, niż za zwykły. Bajer na resorach. Obawiam się, że nasze państwo szybciej potraktuje nas dodatkowym podatkiem od luksusu,no bo przecież dom ocieplony,kotłownia nowoczesna. Okazja do zdarcia z podatnika jak znalazł.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Samochód i lodówka za politykę klimatyczną