14
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń103
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +12
14 ppt ?

Sąsiedzi palący papierosy przy oknie (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Sąsiedzi palący papierosy przy oknie

Napisał(a): gość -

Moj problem polega na tym, ze mam za sciana uciazliwych sasiadow. Owa uciazliwosc spowodowana jest paleniem papierosow przy oknie. Dodam, ze nasze okna dzieli jakies 50 cm odleglosci, w linii prostej. Teraz, kiedy sa tak wielkie upaly i okna pootwierane, to naprawde mega problem, bo caly smrod wpada do mieszkania. Sasiedzi tego nie odczuwaja, bo maja w mieszkaniu klime, a tylko otwieraja okna zeby zapalic, czyli srednio co 15 minut ( pala rodzice i corka z mezem) . Mamy male mieszkanko i jak dym wleci przez okno, to momentalnie rozprzestrzenia sie po calym mieszkaniu, w ktorym jest dwoje malych dzieci. Moj maz pali, ale wychodzi na dwor, w dodatku daleko od klatki zeby dym nie wlatywal sasiadom przez okno. Zdaje sobie sprawe, ze to nalog, ale - szanujmy sie ludzie! Dlaczego osoby niepalace maja wbrew swojej woli pozostac biernymi palaczami. Nie wspomne juz o dzieciach. Maz wychodzi z domu zeby nie narazac nas na bierne palenie, wychodzi nawet o 3 w nocy, jak go "przycisnie", tez mu sie bardzo nie chce i wolalby wygodnie przy oknie zapalic, ale tego nie robi dla dobra nas wszystkich. Co Waszym zdaniem moge zrobic?
INTERIA.PL

Re: Sąsiedzi palący papierosy przy oknie

Napisał(a): Gość -

o trzeciej w nocy go przyciska?
hope ze chociaz po fajnym i dlugim seksie ;)

w trakcie seksu nie pali mam nadzieje?

dymka wypchneliscie z barow ... z toalet nawet
palaczy rozumiem nalezy eksterminowac?
czy tylko przy bezwietrznej pogodzie?

faszyzmem mi tu zalatuje ..

Reklama

Reklama

Reklama

Re: Sąsiedzi palący papierosy przy oknie

Napisał(a): Lee1 -

Nie tylko ty masz taki problem. U nas jest to samo, mimo, że regulamin naszej spółdzielni zabrania palenia w oknach. Wiadomo, że nikt tego nie kontroluje, a na takie zachowania jest, niestety, przyzwolenie społeczne. Co najwyżej to my wyjdziemy na oszołomów. My praktycznie przez całe lato nie możemy skorzystać z balkonu, bo co kilka minut mamy mieszkanie pełne dymu, więc balkon zamykamy. Cały pion pali, sąsiedzi z boku też i nikt się nie przejmuje, że komuś smrodzi. Zrobiliśmy kiedyś awanturę sąsiadowi obok, bo palił w oknie dosłownie obok nas, mając do dyspozycji inne okna oraz oddalony trochę balkon, ale dowiedzieliśmy się, że celowo pali właśnie w tym oknie, bo przez inne to jemu leci dym do mieszkania. Tego nie rozumiem, lubisz smród, siedź sobie w smrodzie. Z palaczami zawsze był problem, udało się ich pogonić w pracy, z klatek schodowych, lokali itp, ale tutaj raczej nikt nic nie zrobi. Przecież nie będziemy wzywać policji. Ostatecznie chyba jest możliwość założenia sprawy w sądzie /na podst. art. 144 Kodeksu Cywilnego/, ale w wypadku palenia papierosów jest mało prawdopodobne, że się to udowodni i wygra.

Re: Sąsiedzi palący papierosy przy oknie

Napisał(a): Liliana -

WednesdayTEN Na uciążliwe sąsiedztwo są odpowiednie przepisy...
Takie są niestety uroki..mieszkania w blokach, a autorce proponuję kupić działkę w górach i postawić dom.

Cześć Łendi;)) nie orientujesz się czasem..co jest z Juni ?

Re: Sąsiedzi palący papierosy przy oknie

Napisał(a): WednesdayTEN -

Liliana
WednesdayTEN Na uciążliwe sąsiedztwo są odpowiednie przepisy...
Takie są niestety uroki..mieszkania w blokach, a autorce proponuję kupić działkę w górach i postawić dom.

Cześć Łendi;)) nie orientujesz się czasem..co jest z Juni ?
...bry! :)

W niektórych przypadkach osobowości, sąsiad oddalony o 100 m i ukryty za żywopłotem 2 m, także byłby zbyt blisko a jego czynności życie utrudniające... tak niektórzy mają. I ubolewam nad nimi :P

Junona dała sobie spokój z forum jakiś czas temu, prawie rok temu. Powody jakie by nie były - dla Niej były istotne. I cóż, przelała się czara... i o kolejną wartościową osobę to forum stało się uboższe. Mam nadzieję, że miewa się dobrze :)

Miło "widzieć" ;) Bądź pozdrowiona! :D
« Wróć do tematów
Do góry strony: Sąsiedzi palący papierosy przy oknie