57
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi34
  • Ocen na +0
57 ppt ?

Schabowy na różne sposoby (35)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Schabowy na różne sposoby

Napisał(a): Gość -

Dla mnie schabowy to jeden z najbardziej charakterystycznych przedstawicieli kuchni polskiej :) W panierce z bułki tartej, dobrze wysmażony..mniam mniam:)

Kiedyś znajoma wspomniała mi, ze bardzo dobrze tez smakuje w panierce z płatków kukurydzianych...muszę spróbować:)

A jakie wy macie pomysły na niecodzienne schaboszczaki??
INTERIA.PL

Re: Schabowy na różne sposoby

hej!!ja czesto robie schabowy pieke tradycyjnie w panierce z jaja i bulki tylko nie przesadzam z ta bulka zeby nie byla sama panierka tylko schab hee.na gore kotleta klade plastry smazonego bekonu i plaster oscypka calosc zapiekam pod przykryciem.podaje to w pieczonymi ziemniakami kapustka zasmazana z pieczarkami i kleksem zurawiny...ojj pycha polecam. a jesli chodzi o kotleta w platkach to owszem ale proponuje ci zrobic go z fileta z kurczaka bo platki szybko sie pala i schab moze sie nie dopiec w tak krotkim czasie a filet owszem.,

Reklama

jeszcze robie czesto schabowe np z szynka i serem albo jak mam pieczarki to z pieczarkami i serem tak naprawde to mozna polozyc na kotleta wszystko na co ma sie ochotke.tzn czekolady nie polecam heee. albo dobry jest tez taki;kotlet pieczony tradycyjnie na niego daje plaster podsmazonej szynki plaster sera a na gore jajko sadzone i zapiekam pod przykryciem lub w piekarniku......pychotka... takie cos robie jak kupie nie za duzy schab i zeby dobrze pojesc to robie taka piramiidke heeee i po niej ledwo sie ruszam takie to syte.

Reklama

U nas schabowy bywa sporadycznie raczej robie pierś z indyka bo tak najbardziej lubimy .Rozbijam kotlety przyprawiam okładam krążkami cebuli i odstawiam ,potem maczm w cieście z jajka,śmietany i maki ,panieruje w bułce i "do gara" czyli na patelnie az sie cudnie zrumieni.W ten sposób mozna robić i schab i drob.Smakuje wybornie..

Najczęściej robię schab w klasyczny sposób. Jednak jeśli chcę zmienić smak schabowego w zależności do reszty dania robię w panierce z bułki tartej i sera; z mielonych migdałów; i panierka z chipsów. Kupuje opakowanie chipsów o smaku cebulki lub sera itp.Smakuje świetnie ale jest też niestety nie zdrowa ale jest to dobry chwyt dla dzieci, które nie chcą jeść a lubią chipsy.Można je zaangażować do gniecenia chipsów.

Reklama

Dorzucę mój "popisowy" schab. Na początku mam przygotowane pieczarki pokrojone w półplastry i usmażone na maśle razem z drobno posiekaną cebulką. Tak usmażone pieczarki podprawiam solą i śmietaną z mąką. Gdy mam gotowe pieczarki smażę schab tradycyjnie spanierowany ( do tartej bułeczki dorzucam odrobinkę mąki). Schab po usmażeniu obkładam krążkami surowej cebuli, na cebulę kładę plaster żółtego sera a na ser przygotowane wcześniej pieczarki. Całość posypuję startym żółtym serem i wstawiam do piekarnika na 20 min. Przed podaniem posypuję drobno posiekaną pietruszką. Robię to danie okazjonalnie.Pyszne
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • sposób na schabowego
  • sposób na schabowy
  • sposob na schabowego
  • ciekawy sposob na schabowego
  • sposob na schabowy
Do góry strony: Schabowy na różne sposoby