314
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń13 tys.
  • Odpowiedzi178
  • Ocen na +0
314 ppt ?

Seks dopiero po ślubie? (179)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Seks dopiero po ślubie?

Napisał(a): gość -

gość
gość
gość
Lucjan87 Bardzo dobrze! Czystość przedmałżeńska jest znakiem prawdziwej miłości, a jeżeli twój chłopak nie jest o tym przekonany, to niech sobie szuka innej. W ten sposób można się lepiej poznać. Wielki szacun dla Ciebie, że chcesz żyć zgodnie z wiarą. Seks przedmałżeński jest jak deser przed obiadem.
A co ma wiara w Boga wspólnego z seksem? Czy Bóg zabronił ludziom seksu -nie. Czy dwoje młodych kochających się ludzi popełnia jakiekolwiek przestępstwo względem siebie i innych? Nauczmy się oceniać sprawy takimi, jakimi są, a nie wymyślać błędne własne filozofie.
Bóg zabronił seksu przed ślubem. To grzech. Po ślubie jak najbardziej należy się kochać :)
Dwoje ludzi niebędących małżeństwem, uprawiających seks- cudzołoży. Jest to grzech ciężki.
Mój komentarz o Bogu, grzechu nie był zamierzony, ale po przeczytaniu komentarza osoby, która jak widać nie ma pojęcia o 10 przykazaniach Bożych a do Biblii nigdy nie zajrzała, musiałam sprostować. Rozumiem, ze Pan/Pani jest innego wyznania, więc czemu się wypowiada na tematy (Bóg) o których nie ma pojęcia?
Żeby Komuś zarzucać brak pojęcia, to przede wszystkim trzeba mięć samemu pojęcie, a tego widać po tym komentarzu, brakuje. Proszę sobie poczytać "Rozmowy z Bogiem" N.D.Walscha, to wtedy przestaniecie robić z Boga, straszaka, a poznacie Go jako Źródło Miłości. To nie są przykazani Boże, tylko Przyrzeczenie Narodu Izraelskiego dla Boga. By oceniać co jest grzechem, należy się zapoznać z jedynym Bożym Prawem Przyczyny i Skutku. I wtedy porozmawiamy.
Sam sobie zaprzeczasz. Prawdziwy katolik w pierwszym rzędzie powinien przeczytać Biblie (Słowo Boże) a do tego znać przykazania Boże ( siódme przykazanie: nie cudzołóż ! ). Bóg nie jest źródłem miłości, Bóg jest miłością! I to właśnie z powodu miłości do człowieka dał mu przykazania, nie po to aby rzucić kłody pod nogi człowiekowi, czy tez go straszyć, ale dla dobra człowieka, o ile mniej krzywdy byłoby na świecie, jakby ludzie stosowali się do tych przykazań. Seks jest piękny, więc nie trzeba z niego robić jedynie zaspokajania swoich potrzeb własnego egoizmu.

"To nie są przykazani Boże, tylko Przyrzeczenie Narodu Izraelskiego dla Boga. "

W Biblii wyraźnie napisane jest że są to Przykazania Boże dla WSZYSTKICH...

Podejrzewam, że jesteś innego wyznania? Jakiego? Jehowiec? Może jakaś inna sekta?
INTERIA.PL

gość
gość
gość
gość
gość
gość
Lucjan87 Bardzo dobrze! Czystość przedmałżeńska jest znakiem prawdziwej miłości, a jeżeli twój chłopak nie jest o tym przekonany, to niech sobie szuka innej. W ten sposób można się lepiej poznać. Wielki szacun dla Ciebie, że chcesz żyć zgodnie z wiarą. Seks przedmałżeński jest jak deser przed obiadem.
A co ma wiara w Boga wspólnego z seksem? Czy Bóg zabronił ludziom seksu -nie. Czy dwoje młodych kochających się ludzi popełnia jakiekolwiek przestępstwo względem siebie i innych? Nauczmy się oceniać sprawy takimi, jakimi są, a nie wymyślać błędne własne filozofie.
Bóg zabronił seksu przed ślubem. To grzech. Po ślubie jak najbardziej należy się kochać :)
Dwoje ludzi niebędących małżeństwem, uprawiających seks- cudzołoży. Jest to grzech ciężki.
Mój komentarz o Bogu, grzechu nie był zamierzony, ale po przeczytaniu komentarza osoby, która jak widać nie ma pojęcia o 10 przykazaniach Bożych a do Biblii nigdy nie zajrzała, musiałam sprostować. Rozumiem, ze Pan/Pani jest innego wyznania, więc czemu się wypowiada na tematy (Bóg) o których nie ma pojęcia?
Żeby Komuś zarzucać brak pojęcia, to przede wszystkim trzeba mięć samemu pojęcie, a tego widać po tym komentarzu, brakuje. Proszę sobie poczytać "Rozmowy z Bogiem" N.D.Walscha, to wtedy przestaniecie robić z Boga, straszaka, a poznacie Go jako Źródło Miłości. To nie są przykazani Boże, tylko Przyrzeczenie Narodu Izraelskiego dla Boga. By oceniać co jest grzechem, należy się zapoznać z jedynym Bożym Prawem Przyczyny i Skutku. I wtedy porozmawiamy.
Wolne żarty! Co ma fantazja dziennikarska czy też pisarska do wiary! Lecz się sekciarzu.
!
Człowieku Ty nie masz pojęcia co piszesz, nazywając to żartami. Bóg się pyta, czy szatan, to żart w teologii, czy żart z teologii. Wypisując o Kimś epitety, wystawiasz cenzurkę sobie, ponieważ brak Ci argumentów i nie znasz spraw, które wyżej poruszyłem. Więc, by być tym , kim chcesz być, musisz się jeszcze wiele nauczyć i zrozumieć. Twoja arogancja zaprzecza miłości Bożej i międzyludzkiej,pamiętaj co zrobiłeś drugiemu, zrobiłeś sobie, obojętnie za Kogoś byś się nie uważał, i to do Ciebie wróci.
Jesteś typowym wtórnym analfabetą, nic nie zrozumiałeś. To on lub ty piszesz przez was wymyślone brednie biorąc je za podstawę. To nie epitety lecz fakty. Nie wy jesteście od określania tego o czym ma prawo głosić Kościół, sekciarze.
Nadal epitety i brak argumentów, to na pewno fakty. Jeśli brednią jest mowa o Miłości Bożej i ludzkiej, to nic CZŁOWIEKU do tej pory w życiu dobrego nie zrobiłeś. Możesz nawet głosić, że potrafisz tylko obrażać, ale miłości w ty m niema. Może to kiedyś zrozumiesz?!

Reklama

Masz prawo do tego, żeby zachować dziewictwo aż do ślubu. Seks nie jest najważniejszy. Jeżeli Twój chłopak nie potrafi zaakceptować Twojego postanowienia, to zastanowiłabym się, czy rzeczywiście Cię kocha. Niestety, wielu facetom bardziej niż na prawdziwej miłości zależy na seksie i wiele są w stanie powiedzieć i zrobić dla osiągnięcia swojego celu. Nawet mogą być z dziewczyną długi czas tylko po to, żeby pójść z nią do łóżka. Porozmawiaj z nim na spokojnie i może warto poszukać innego, jeśli on nie będzie chciał na Ciebie poczekać do ślubu. Piękny jest seks, ale jeśli ludzie się naprawdę kochają.

Dam Ci dobrą radę: nigdy nie zmieniaj swoich poglądów czy przekonań aby zadowolić drugą osobę, bo wtedy stracisz szacunek do samej siebie. Ja też zawsze się starałam spełniać cudze oczekiwania, bo chciałam być lubiana.Jednak po pewnym czasie zdałam sobie sprawę, że przez takie zachowanie straciłam cząstkę samej siebie. Poczułam do siebie straszny wstręt, że w sprawach dla mnie ważnych kierowałam się opinią innych. Wiadomo w miłości nie można być egoistą, ale niektórych rzeczy nie warto poświęcać dla uczucia. Jeśli chcesz poczekać ze współżyciem do ślubu, to nie pozwól Twojemu facetowi decydować za Ciebie. Jeśli będzie Cie straszył rozstaniem to znaczy, że mu na Tobie nie zależy. Naprawdę warto być wiernym swoim przekonaniom, nie dla poklasku czy zaspokajania potrzeb rodziny, ale żeby czuć się dobrze z samym sobą.Pozdrawiam i życzę mądrych decyzji:)

Reklama

Nic w tym zlego, ale sama sie skarzesz na koszmarne zycie malzenskie. Zeby w malzenstwie bylo dobrze para musi sie w lozku zgadzac, wierz mi. Masz minimalne szanse ze trafisz w 10tke, no chyba ze rajcuje cie zycie w kuchni i przy dzieciach bo sie nie bedziecie mogli nawet zniesc siedzac razem przy stole.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Posłuchaj kobieto, dawniej to było w cenie, teraz niestety się zdewaluowało , jak wiele rzeczy, jeżeli masz takie poglądy to broń tego, nie słuchaj głupich rad o niedopasowaniu i tym podobnych pierdół, jeżeli facet cie kocha to poczeka, nie licz na to, że jak mu dasz sie przelecieć to z tobą zostanie...być może wprost przeciwnie.....bo ludzi nie łączy seks, pieniądze tylko miłość ! Hej Powodzenia !

tak,tylko ciekawe czy nie bedzie mu serwowac takich dziwactw jak juz beda po slubie?nie dam mu przez kilka tygodni no bo co,nie moge?mam swoje przekonania i on je musi uszanowac!!?? buuuaaaaaaaa,ja bym sie bal takiej kobiety,niech ucika jak najdalej od niej!!

Napisał(a): Gość -

gość tak,tylko ciekawe czy nie bedzie mu serwowac takich dziwactw jak juz beda po slubie?nie dam mu przez kilka tygodni no bo co,nie moge?mam swoje przekonania i on je musi uszanowac!!?? buuuaaaaaaaa,ja bym sie bal takiej kobiety,niech ucika jak najdalej od niej!!
Przeczytaj jeszcze raz co napisała , bez złej woli i kpiny.

Napisał(a): Domicela -

gość
gość "Czystość" - czyli seks jest czymś brudnym?

Gdzie robia takich prymitywow?
\\

W normalnym świecie, gdzie rządzi rozum seksem, a nie odwrotnie jak u ciebie. Lepiej naucz się używać znaków diakrytycznych, to może będzie jakiś pożytek z twojego "nieprymitywizmu". Tak piszą jedynie przedszkolacy, a z porządnych forów po braku poprawy, zwyczajnie takie osoby się wyrzuca.[/cytat]

W normalnym swiecie, gdzie seks nie determinuje twojego zycia ani twojej oceny innych ludzi jak u ciebie a rozum po prostu jest uzywany to wie sie, ze zeby uzywac np. polskich znakow diakrytycznych trzeba miec polska klawiature.
Ale rozumiem, ze taki prymityw jak ty nie jest w stanie tego pojac.

ja poczekałam, było ciężko momentami,ale warto było! jest moim jedynym. Nie wydaje mi się żeby zaliczanie facetów przed ślubem miało Ci pomóc w relacjach damsko-męskich. Sex to zarówno wspólna jak i bardzo indywidualna sprawa,zwłaszcza ten pierwszy raz. Nie ma mowy o namawianiu. To zbyt ważny moment, który TY będziesz pamiętać do końca życia..jednej, bezpowrotny

gość Nic w tym zlego, ale sama sie skarzesz na koszmarne zycie malzenskie. Zeby w malzenstwie bylo dobrze para musi sie w lozku zgadzac, wierz mi. Masz minimalne szanse ze trafisz w 10tke, no chyba ze rajcuje cie zycie w kuchni i przy dzieciach bo sie nie bedziecie mogli nawet zniesc siedzac razem przy stole.
wyobraź sobie, że nam się udało, chociaz wcześniej nie sypialiśmy z nikim innym. Zamieszkaliśmy rok przed ślubem, było bardzo fajnie, jesteśmy już....3 lata po ślubie i nadal jest świetnie. DObrze się dogadujemy, działamy na siebie i wcale nie robimy tego rzadziej niż na początku...czekaliśy na siebie tak długo, że teraz nie możemy się NACIESZYĆ.A to że wszytsko "zaczynaliśmy" razem nauczyło nas jeszcze większego zaufania do siebie, dystnasu, bliskości oraz w patrzenia przez na partnerta przez pryzmat niepowtarzalnej relacji
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • seks po slubie
  • seks po ślubie forum
  • sex dopiero po slubie
  • sex dopiero po ślubie
  • sex po ślubie forum
  • seks dopiwro po slubie
  • on chce seksu dopiero po slubie
  • seks dopiero po ślubie
  • seks dopiero po małżeństwie
  • pierwszy raz dopiero po slubie