8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń19
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +0
8 ppt ?

Ser Feta (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ser Feta

Napisał(a): Gość -

Ostatnio kupiłam sobie ser Feta i bardzo mi posmakował. Jednak cały czas jem go w sałatce z pomidorów i zielonej sałaty, co nie jest zbyt skomplikowane. Szukam sposobów na jakiekolwiek danie z tym serem. Szczególnie interesują mnie sałatki.Dzięki za odpowiedzi!
INTERIA.PL

Re:  Ser Feta

JA, PRZYRZĄDZAM SER FETA W NASTĘPUJĄCY, SZYBKI SPOSÓB:
WYJMUJĘ W CAŁOŚCI Z OPAKOWANIA, NAKŁUWAM ZE WSZYSTKICH STRON DELIKATNIE, ALE DOŚĆ GŁĘBOKO WIDELCEM. SMARUJĘ NASTĘPNIE SER LEKKO OLIWĄ Z OLIWEK. W ODDZIELNYM POJEMNIKU MIESZAM PRZYPRAWY:ZIOŁA PROWANSALSKIE, MAJERANEK, BAZYLIĘ, TROSZKĘ BAZYLII I PIEPRZU, DODAJĘ DWA PAZURKI ZMIAŻDŻONEGO CZOSNKU. POTEM SMARUJĘ TYMI PRZYPRAWAMI ZE WSZYSTKICH STRON PODZIURAWIONĄ KOSTKĘ FETY. TAK PRZYGOTOWANY SER ZAMYKAM W POJEMNICZKU I CHOWAM NA MIN. 4 GODZINY DO LODÓWKI. PO WYJĘCIU PODAJĘ Z KRAKERSAMI, LEKKO ZMARUJĄC KAŻDY KRAKERS DOPRAWIONĄ FETĄ. REWELACJA! ŚWIETNIE NADAJE SIĘ JAKO PRZEKĄSKA.
POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SMACZNEGO
IWONA

Polecam sałatkę prostą i bardzo smaczną. Potrzebne są: sałata lodowa, pomidory, jajka ( ugotowane na twardo ), ser feta, rzodkiewki, cebula, ogórki, sos grecki ( z paczki ). Składniki proszę dobrać wg własnych upodobań. Wszystko należy wymieszać. To dobra sałatka do obiadu, na grilla, lub jako przekąska. Pozdrawiam i życzę smacznego.

Ser feta świetnie sprawdza się tez w sałatce z kuskusem. ok 1,5 szklanki kuskusu lekko solimy, pieprzymy i zalewamy wrzącą wodą 1 cm powyżej krwaędzi. Odstawiamy, w tym czasie kroimy na spora kostkę fete, odsączamy puszkę tuńczyka i prazymy na suchej patelni słonecznik. Napęczniały kus-kus mieszmy widelcem, dodajemy fete, słonecznik, tunczyka i puszke kukurydzy. Wymieszac, doprawic ziolami prowansalskimi. Mozana zaciagnac 1-2 łyzkami mjonezu, ale i bez "sklejacza" jest dobra:)

W Grecji,ser feta podawany jako przystawka,polany oliwą i posypany oregano,do tego oliwki...jako dodatek do sałatki greckiej,oraz jako saganaki...tzn:plasterek sera,grubości 1 cm,opanierowac lekko w mące i smażyc na grilu elektrycznym lub patelni,posmarowanej roztopionym masłem.Smaczna jest też zapiekana w piekarniku,z pomidorkiem i papryką.Zaznaczam jednak,że ser typu feta nie ma się nijak do oryginalnej greckiej Fety...
« Wróć do tematów
Do góry strony:  Ser Feta