23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +0
23 ppt ?

SERNIK NA ZIMNO (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: SERNIK NA ZIMNO

Napisał(a): Gość -

CYTRYNA czy ktos ma przepis na taki sernik,tylko z serków homogenizowanych?Unas niezbyt lubimy ser biały,a chcialam zrobić cos szybkiego.Pozdrawiam
Sernik na zimno – znam ale tylko z galaretką – polecam
3 galaretki (mogą być różne smaki), 3 serki homogenizowane (bez smaku lub waniliowe), biszkopty. Na dno tortownicy położyć biszkopty. Ugotować galaretkę z połowy wody, wystudzić i połączyć z 1 serkiem, wylać na biszkopty. Włożyć do lodówki, zostawić do stężenia. Następie kolejna galaretka i kolejny serek – wylać na pierwszą warstwę. Itd.
Osobiście lubię na wierz położyć np.: brzoskwinie i zalać czystą galaretką. Smacznego.

Ja znam taki.... 800 g serka homogenizowanego waniliowego, 2 czubate łyżki żelatyny,400 ml śmietany 30%,4 łyżki cukru pudru i 2 ulubione galaretki
Śmietanę ubijamy mikserem z cukrem pudrem,dodajemy serek, razem miksujemy i cały czas miksując powoli wlewamy rozpuszczoną żelatynę. Masę wylewamy do tortownicy a na wierzch mozna wylac galaretkę,na dno tortownicy często układam biszkopty ;)
Kiedyś znalazłam w internecie i czesto go robie ;)
Pozdrawiam...

Od lat robię sernik na serkach homo i przepis jest niezawodny.
4 stołowe łyżki żelatyny deserowej namoczyć w 0,5 szklanki przegotowanej zimnej wody.
W kubku przegotować pół szklanki mleka , dodać żelatynę i dokładnie wymieszać do rozpuszczenia.
20 dag masła utrzeć z 3/4 szkl. cukru, 1 całym jajem i 2 żółtkami.
Dokładnie utartą masę wymieszać z 1/2 kg serka homogen waniliowego i połączyć z przygotowaną na wstępie
żelatyną. Całość włożyć do formy tortowej na biszkopty lub zmoczone petti berry. Na wierzch położyć owoce i zalać galaretką.
Ja czesto też dzielę ciasto na pół i do jednej dodaję kakao -jest kolorowo i smacznie.

ja robie sernik z sera gotowanego jest pyszny . do ugotowania sera potrzebujesz dwie litry mleka (zagotowac) 500 ml gestej kwasnej smietany 6 jajek cukier waniliowy, smietane jajka cukier dokladnie wymieszac i jak mleko sie zagotuje wlac mase jajeczna ,zmiejszyc ogien do minimumi od czasu do czasu mieszac az sie ogrzeje ser ,wtedy wylac na sito wylozone gaza lub nowa pielucha tetrowai zostawic do calkowitwgo wystudzenia . najlepiej ser przygotowac dzien wczesniej. jedno malo (250 g)utrzec na puszysto z niecala szklanka cukru i sokiem z polowy cytryny .dodawac stopniowo wczasniej przygotowany ser . taka mase serowa mozna wylozyc na biszkopty lub spod biszkoptowy , na wieszch owocw zalane galaretka. pycha !

Witam!
Ja robię taki sernik z mleka skondensowanego, nie słodzonego.1/2 l mleka ,3 galaretki owocowe ,owoce.2 galaretki rozpuszczam w pól litrze wody i dolewam do mleka ,nie miksować bo wyjdzie piana.Wlewam do tortownicy i do lodóweczki,jak już zastygnie to wykładam owoce i zalewam galaretką .Mojej rodzinie smakuje z galaretka agrestową i wiśniowa .Pyszności i robi się go dosłownie w parę chwil.Pozdrawiam!

Jeżeli zamienicie biszkopty lub herbatniki ze spodu na wafle ryżowe z czekoladą, to będzie jeszcze lepsze:) Robię włąśnie tak, że na spod kładę takie wafle, np. z Good Food a wszystko dalej tak jak w normalnym przepisie. Wychodzi bajer!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • sernik na zimno z serkw homogenizowanych
  • sernik na zimno z serków homogenizowanych i galaretki
Do góry strony: SERNIK NA ZIMNO