Siemens Velaro Novo - nowy pociąg dużych prędkości (185)

Siemens Velaro Novo - nowy pociąg dużych prędkości

Temat dotyczy artykułu: Siemens Velaro Novo - nowy pociąg dużych prędkości

Siemens zaprezentował nowy projekt pociągu dużych prędkości - Velaro Novo. Producent planuje stosować nowo zaprojektowaną platformę na trasach kolejowych na całym świecie. Pociągi będą mogły kursować z prędkościami między 250 a 360 km/h.

Komentarze (185)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~polak mały -

A niedawno się zastanawiałem dlaczego udostępnili Chińczykom technologię zamiast sprzedawać gotowe pociągi i doszedłem do wniosku że mają przygotowaną następną generację, a teraz mam potwierdzenie.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Metz -

Wyzarli sie na wojnie (nakradli), bojkot niemieckich produktow!
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~40i4 -

W Jeleniej Górze i okolicach działa wiele firm z kapitałem niemieckim. W samej Jeleniej zatrudniaja oni ok 6000 ludzi. Gdyby te fiemy sie zamkneły dla miasta był by to dramat a bezrobocie z miejsca laduje w okolicach 20-25%. Wiele lokalnych małych firm pracuje dla nich jako podwykonawcy lub dostawcy. Niemcy wymagaja najwyższych standardów, polskie firmy sie ich uczą i spełniaja...to chyba dobrze nie? Powiem wiecej: Niemcy maja taka politykę, że priorytetem jest dla nich współpraca z firmami lokalnymi bo przez to wzmacniaja lokalną przedisębiorczośc, bogaci sie region w którym oni sami działaja...w tym jest bardzo dużo pragmatyzmu ale i zwykłej biznesowej etyki, uczciwości. Wielu tego nie docenia ale przede wszystkim dlatego, że nie maja o tym zielonego pojecia i podchodzą do nich jak to tych Niemców co to im mordowali rodaków...błedne i płytkie rozumowanie. Tak, nie wszyscy robia dla nich zaawansowane technoogicznie produkty czy usługi ale też polska to nie jest kraj tak zaawansowany żeby mógł zaoferować wszystko...tak jest i nie ma co płakać...i tak długo jesczze bedzie. Możemy sie na to obrażać ale możemy tez podchodzić do tego normalnie. Nie ze schyloną głową ale też nie zadzierajac nosa...po prstu normalnie
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~qwerty -

zakup zestawów pendolino był tak pośpiesznie prowadzony że nie sprawdzano stanów technicznych poszczególnych wagonów. kilka miesięcy później - nie wiem dokładnie, trzy lub cztery - na rynku pokazały się doskonałe, nowoczesne i o niebo lepiej wyposażone zestawy PESA. ktoś z ówczesnego rządu nieźle dostał w łapę za wprowadzenie do użytku starych, nawet nie remontowanych pendolino
Odpowiedzi (13)

Napisał(a): ~lol -

w pendolino jadac klasa biznes i przejezdrzajac przez zroznicowany teren biznesmeni nie sa wstanie rozmawiac przez telefon w sprawach biznesowych , bo traca zasieg. ci co kupowali pendolino nie dodali specjalnego hotspotu , zeby nie tracic sygnalu w telefonie i przez to tez nie ma internetu. teraz nawet jakby chcieli dokupic taki hotspot to nie moga , bo w dokumentach juz nic nie mozna zmienic. wyobrazacie sobie biznesmena ktory jedzie pociagiem kilka godzin i nie moze prowadzic przez tel. czy internet swoich biznesow ? do tego jest masa innych problemow z pendolino ktorych juz nie mozna naprawic , bo dokumenty i podpisy na to nie pozwalaja. krotko mowiac , nieprzemyslane decyzje , pieniadze wywalone w bloto tylko po to , zeby przypodobac sie wyborcom.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~Szogun Bronek -

Wspaniały Rząd dobrej zmiany jest jak nowoczesny superpociąg, a marionetkowy rząd Kopaczki Smoleńskiej był niczym stara ciuchcia.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~Heh -

Dziwny trend do ograniczania pola widzenia maszynisty...
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Kris -

Chodzi o to by nie ladowac kasy w naturalnego wroga. Jestesmy w uni europejskiej to znaczy ze mozemu kupowac produkty pracy wielu narodow. Nie musimy sie ograniczac do niemiec. Zreszta jak zasilac pienieznie to sprzymierzenca a nie wroga.


Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~ŻĄDŁO -

W Polsce będzie znany jako POPISIERDOLINO.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~wkurzony -

A u nas PO platfusy zakupiły Pendolino od firmy Alstom która znana jest w świecie z łapówek...Przypadek ???
Odpowiedzi (4)
Dodaj komentarz