Skandynawia rajem dla spawaczy (107)

Skandynawia rajem dla spawaczy

Temat dotyczy artykułu: Skandynawia rajem dla spawaczy

Polscy spawacze myślący o wyjeździe za granicę powinni skierować swą uwagę na kraje skandynawskie. To właśnie na północy Europy czekają na nich najatrakcyjniejsze zarobki i najlepsze warunki zatrudnienia.

Komentarze (107)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Julek -

Ja pracowałem długo w Skandynawii, ale przeniosłem się do Niemiec do WBD. Lepsze warunki, lepsze pieniądze. W Skandynawii na krótki czas jest ok, ale na dłużej to nie. W Niemczech z kolei czy dłużej czy krócej to podobnie ok.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Paweł -

Nie zgodzę się. Lepiej w Niemczech. Pracowałem w WBD i warunki dużo lepsze, a do tego certyfikaty można robić.
Odpowiedzi (1)

Spawam w Norwegii

Napisał(a): ~Spawacz w Norwegii -

Pracuje jako spawacz w Norwegii w branzy budownictwa wodnego,zarobki przec. 250 koron norweskich na godzine co daje ok.100 zl/h, praca z reg. w delegacjach po calej Skandynawii,gdyz siedziba firmy miesci sie w Oslo,z tego wzgledu zakwaterowanie ,wyzywienie ,raz w miesiacu przelot samolotem do Polski i z powrotem za darmo na koszt firmy.Dzieki kilku tam lat pracy,kupilem 3 mieszkania ,dom i 2 duze dzialki w Warszawie.Z podobnej pracy w Polsce nie stac mnie byloby nawet na porzadny rower.
Odpowiedzi (45)

Napisał(a): ~Dominik -

witam wszystkich,jestem spawaczem od 4 lat,spawam glownie elektroda,pracuje przy budowie gazociagu,praca bardzo odpowiedzialna,po zlozeniu dokumentow czeka jeszcze proba spawania ktora jest spawdzana potem rendgenem.praca srednio 10godz zalezy od terminow pracy.zarobki wachaja sie meidzy 30 a 40 euro za godzine pracy na reke,w zaleznosci od kraju i warunkow pracy.trzeba sie cenic i wiedziec za co sie pracuje spawacze to grono ludzi ktorzy powinni podnosic swoje umiejetnosci a razem z tym stawki za jakie pracuja,nie mozna sie dawac wykozystac,znam ludzi ktorzy pracuja 5godz dziennie za 15tys eruo na mies,nie koniecznie na platformie.w polsce zarobiki dobrego spawacza tez nie sa zle,przy budowie gazociagu pod baltykiem stawki wachaja zaczynaja sie od 50zl za godzine co jak na polskie warunki i ceny nie jest wcale takie zle.pozdrawiam spawaczy pracujacych na calym swiecie.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Kielczanin -

Więcie co? Mam wyższe wykształcenie techniczne. Doświadczenie 10lat i teraz mały problem zawodowy. Zarabiakem nędzę bo 3.500zl na rękę bez perspektyw na więcej i nam ochotę zmienić zawód i kraj...
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~siostra -

Mój brat planuje wyjechać do Norwegii jak tylko przyjdzie mu prawko z offshoreidcardscom i ja też się nad tym zastanawiam....u nas z pracą coraz gorzej....
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Gość spawacz -

Kto to pisał ten artykuł. 1600 euro to ma być dobry zarobek? Tyle to spawacz w Gdańsku zarobi albo i więcej jak jest dobry. Za granicą to min 2500 euro, dla kogos że średnim doświadczeniem.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~spawaczMAG,TIG -

Maciek, kto zapłacił Ci za ten artykuł i ile ?
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~Spawalniczy -

Zwiedzilem pół Europy i jestem w tym zawodzie 10 lat i 15 tys euro za 5 h dziennie chłopie bujasz w obłokach szacunek dla ciebie i to jak ktoś z Polaków ci mówi że zarabia tyle to podziel to kilka razy i może Ci wyjdzie jakąś suma możliwa do osiągnięcia pozdrawiam
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~mirek -

witam wszyskich mam uprawnienia spawlnicze 135 138 oraz gazowe poszukuje pracy zagranica morze ktos mi wysle na jakas dobra firme namiary bende wdzieczny bardzo
Odpowiedzi (3)
Dodaj komentarz