437
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń219
  • Odpowiedzi435
  • Ocen na +0
437 ppt ?

Skarbonka bez dna, czyli na tropie wydatków ślubnych (436)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Skarbonka bez dna, czyli na tropie wydatków ślubnych

Napisał(a): narzeczona -

mam pytanie - to ile tak srednio w normalnych warunkach bedzie kosztowało wesele na jakies 90 - 100 osób..? macie jakies doswiadczenia..? napiszcie ile was kosztowało, ja wychodze za mąż w czerwcu i jestem ciekawa tych spraw pozdrawiam
INTERIA.PL

Napisał(a): lubelanka -

Cena wiazanki slubnej to 50 zl?? od kiedy?? mieszkam w Lublinie fakt mozna kupic tutaj wiazanke za 50 zl.. oczywiscie slubna.. ale takiej bym nie polecala.... cenowo wiazanka dla panny mlodej wacha sie od 100 do 350 zl!!!! a co do wystroju sali i Kosciola cenowo to nie jest 300 zl!!! jasne balonami tak. mozna nawet taniej... ale kwiatami czy materialam to koszt minium 500 zl!! zalezy jeszcze co chcemy. suknie owszem kosztuja roznie... ale buty slubne na pewno nie 100 zl!! bylam druchna na nie jednym weselu i sam koszt butow wyniosl mnie 2 razy wiecej. faktem jest ze mozna szukac okazji... ale to jest ten jeden najwazniejszy dzien w zyciu! zreszta najwazniejsza rzecz moim zdaniem to para mloda!!! to oni powinni sie czuc najlepiej! to ich dzien. a nie dzien pt " najlepsze wesele" i "jak pokazac ludziom ..." to sie liczy! zwiazek i milosc!!

Napisał(a): czerwiec 2006 -

To pewnie zależy od tego gdzie mieszkasz.. Ja miałam ślub w Warszawie, a przyjęcie w Hotelu na peryferiach miasta... Na weselu było dokładnie 89 osób + 7 osób obsługi. Zapłaciłam 160 pln od osoby (obsługa 50%) + alkohol i tzw. korkowe 10 pln od osoby... jak masz jakieś pytania to chętnie Ci odpowiem.. Pobieraliśmy się wczerwcu 2006...
Pozdrawiam

Reklama

Napisał(a): Marta -

Koszty jestem po : ślub na 50 osób :
Ubranie pani Młoda : suknia 1100, zł bielizna, buty, fryzura, kosmetyki (w tym kwiatuszki do włosów wsówki), solarka ;)i inne dodatki równa się ok 650 zł do tego bukiet ślubny 150 zł SUMA CAŁOKSZTAŁT PANI MŁODA = + - 2000 zł (nie liczyłam inych drobiazgów, które fizycznie dostawałam przed ślubem specjalnie na różne okazje; - ))
PAN MŁODY Garnitur buty, bielizna, koszula kosmetyki = 1300 zł WNIOSEK samo ubranie Państwa młodych równa się 3300 zł
DALEJ PRZYJĘCIE : LOKAL (jedzenie i sala ) 5000 zł, Prowadzący (orkiestra) - 1000 zł, Ciasta 1000 zł, alkohol 1500 zł, samochód do ślubu 200 zł IMPREZA W RESTAURACJI 8700 zł
ŚLUB W KOŚCIELE : ceremonia 250 + strojenie kościoła 100 zł + organista 150 zł SUMA 500 zł
URZĄD STANU CYWILNEGO 80 zł
CAŁOŚĆ = około 13 .000 zł ..

I tyle wychodzi średnio, nie liczyłam dojazdów samochodem jak gdzieś coś jechaliśmy załatwić i innych wydatków które są z tym związane (jak wyciągi z kościołów, zapowiedzi co dało by kwotę około 300 zł)
Więc jeżeli robicie przyjęcie na ilość 100 osób zwiększają się koszty imprezy - czyli opłata za gości, ciasta, trunki. Pozostałe kwoty są raczej na tym poziomie.
Pozdrawiamy wszystkich nowożeńców
P.S. Prawda jest i tak taka że nawet jak wam się będzie wydawało że wszystko jest na ostatni guzik zapięte to i tak zazwyczaj coś klapie ; - ))
Ale mimo wszystko ta noc należy tylko do was i to wy macie być najszczęśliwsi i nie zwracajcie uwagi na detale - szkoda psuć sobie humor ..po prostu w tym dniu nie warto ..

Napisał(a): Joana_m -

Witajcie, ja nie jestem jeszcze po ślubie, pobieramy sie dopiero 23.09.2006, ale ceny już mniej wiecej znam. Zaczne moze od tego że mieszkam w Wadowicach, to nie duże miasto, wiec ceny nie są takie jak np. w Warszawie. I tak: suknia 1050zł, rękawiczki 30 - 50zł, welon 50 - 80zł, buty 100zł, bielizna 150zł, kosmetyczka i manikiurzystka 200zł, fryzjerka 50zł, wiec razem Panna Młoda około 1750zł. Suknię kupuję, a potem oddaje do komisu, więc wyjdzie taniej. Pan Młody: garnitur 400zł, koszula 50zł, dodatki 150zł, buty 150zł, bielizna 50zł, wiec razem 800zł. Za wiazankę około 50 - 100zł, zalezy tez od kwiatów jakie się chce. Fotograf i kamerzysta: 2500zł (jest w tym kręcenie cyfrówką przez wesele i poprawiny do około 3 rano, 10 ujęć Państwa Młodych, 30 zdjęć 10x15 robionych przez całe wesele i poprawiny i płyta cd, na której jest około 300 zdjeć, jakie zostaną zrobione). Orkiestra: 2000zł za 2 dni (od tej kwoty odejmują to co ugrają). Tort i placki 2300zł (tzn. tort, 8 placków i 110 paczek dla gości). Kucharka i jej cała świta (pomywaczka, kelnerki itd.) 1800zł. Dodam tu że wesele jest w remizie strażackiej, a nie w restauracji. Wynejem sali 800 zł. Produkty na wesele (mięsa, owoce, warzywa i inne) 4000zł. Samochód do ślubu 100zł, kierowca do odwożenia gości 800zł za 2 noce (w tym jest benzyna). Ubranie kościoła i sali 500zł. Obraczki 550zł. Wódka i inne napoje alkoholowe 4000zł. Napoje 1000zł. Kościół 300zł. Inne koszty (zaproszenia, kokardki itp.) 200zł. Razem za wesele na 180 osób na 2 dni wyniesie około: 23 300zł. To i tak taniej, niż by było w restauracji, gdzie za 180 osób po 150 zł za osobę daje nam 27 000zł, a gdzie ubranie, placki, wódka? Wesele to ogromny wydatek, ale warto. Życzę udanych wesel, pozdrawiam.

Reklama

Napisał(a): aNuLa26 -

Mój ślub 16 września... Zaręczyny były w lutym więc nie planowaliśmy slubu od roku, nie mieliśmy czasu jeździć i szukać najlepszego lokalu, zamawiać kwiatów u florystki na 10 miesięcy przed itp. Ale jesteśmy zadowoleni, bo spełni się nasze marzenie, ślub i wesele będzie w górach... Całkowity koszt to około 25 tys za 100 osób z transportem, noclegiem i śniadaniem na drugi dzień. Dla nas to dużo, ale cóż... Tylko raz w życiu: - ) Mam nadzieję, że bez deszczu...

Reklama

Napisał(a): Gocha ze sląska -

cześć
ja za dwa tygodnie biorę ślub - weselicho za pasem
na okrągło licząc wdamy 20.000PLN na tę zabawunię. Samo wesele będzie na 60 osób, no i tzraba pamiętać o samochodzie, kwiatach, DJ(orkiestra), fotograf, hotel na noc poślubną, podziekowanie dla rodzicow, alkohol, suknia i garnitur, bielizna, kołoc weselny , kościół, urędy - wszystko płatne och...... chyba wzystko, suma sumarum nazboarało sie
pozdrawiam i miłych przygotowań, na prawdę to są bardzo miłe chwile

Napisał(a): Kasiek -

to muszę przyzanać, że wyszło Cię to bardzo tanio. Bo ja za swój ślub płaciłam 700 zł.+ strojenie 250, wiązankę 350, orkiestrę 2500, jedzenie i napoje to koszt rzedu 15000, nie mówiąc juz o sukini, kosmetyczce i fryzjerach....Ogólnie rzecz biorąc starliśmy sie robić tanio, ale przecież nie bedę robiś tandety na własne wesele i tak wyszło kupę kasy..... Ale za to teraz jest super, opłacało się.... pozdrawiam

Napisał(a): magda -

ja na swój cudny ślub i wesele wydałam W SUMIE (łącznie z ciuchami i kwiatami) około 6000. A zdaję sobie sprawę, że da się i taniej. a było naprawdę wspaniale. kwestia to siąść i się zastanowić. A przy okazji - w kościele nie zapłaciłam NIC. i nikt się nie czepiał.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Skarbonka bez dna, czyli na tropie wydatków ślubnych