61
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +5
61 ppt ?

Skorupki z jajek można jeść? (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Skorupki z jajek można jeść?

Napisał(a): 95maagdaa -

Słyszałam ostatnio, że skorupki jajek mają bardzo dużo wapnia i wcale nie powinno się ich wyrzucać. Wiele osób przetwarza skorupki. Sproszkowanych można używać zamiast bułki tartej. Też tak robicie albo wykorzystujecie je w jakiś inny sposób? Ja zawsze bez zastanowienia wyrzucam, bo nie sądziłam, że można ich jeszcze użyć.
INTERIA.PL

Re: Skorupki z jajek można jeść?

Napisał(a): Gość -

Jako nawóz do kwiatków, spożywane usuwają pierwiastki promieniotwórcze, wzmacniają tkankę kostną, pomagają przy osteoporozie, astmie, łamliwości paznokci i włosów. Niezbędny składnik diety przy schorzeniach tarczycy.

Reklama

Napisał(a): ~Koniecpolski -

Zaopatruję się w jaja na wsi skorupek nie wyrzucam a zawożę je gospodyni od której kupuję jaja.
Kury chętnie zjadają skorupki i jaja mają mocną skorupkę. Co do używania zamiast tartej bułki to powiem tak: i z g...a można soku wycisnąć a z reszty zrobić cukierki.

Reklama

Napisał(a): ~maurycy -

Nie słyszałem aby używać skorupek jaj zamiast bułki tartej i jako kucharz nie polecam. Używam natomiast zmielone skorupki zamiast wapnia aptecznego, gdyż jest łatwiej przyswajalne przez organizm aniżeli wapń pod różnymi postaciami z apteki. Po rozbiciu jaj, skorupki zalewam wrzątkiem, pozbywam sie wewnętrznej błonki, suszę na powietrzu, mielę i spożywam na czubku łyżeczki ( mniej więcej tyle co rozgnieciona tabletka ) razem z jogurtem naturalnym. Sam wapń w takiej postaci nie należy do smacznych, a z jogurtem da się przełknąć. Jeśli masz poziom wapnia w normie to nie trzeba go używać. Jestem po operacji tarczycy i muszę uzupełniać wapń. Wapń z apteki jest przyswajalne w około 10%, a to ze skorupek podobno w 90-u%. Taka niewielka ilość i wystarcza aby wynik poziomu wapnia był prawidłowy. Tego z apteki lekarz zalecił 4x tyle. Pozdrawiam.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Skorupki z jajek można jeść?