Skutki zablokowania konta przez fiskusa (50)

Temat dotyczy artykułu: Skutki zablokowania konta przez fiskusa

Osoba, który ma długi podatkowe, powinna liczyć się z tym, że fiskus może zainteresować się pieniędzmi zgromadzonymi na jego rachunkach bankowych. To popularny sposób ściągnięcia niezapłaconych danin. Zablokowanie konta może dłużnikowi skomplikować życie. Jest jednak kilka zasad, które i bank, i fiskus muszą respektować.

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Napisał(a): waldi -

W dniu 27.05 2014 urzad skarbowy zajal mi konto w ing na kwote 3.500. złn nie otrzymałem zadnego pisma z us .poprostu wyczaili ze mam tam konto i weszli na nie.jutro konto likwiduje
Odpowiedź (0)

A mnie zajęli całe konto dla 74 zł

Napisał(a): gdzie_ja_żyję? -

Na koncie było kilkanaście tysięcy, a zajęli mi wszystko dla 74 zł niezapłaconych odsetek. Bez wcześniejszej informacji, pisma czy jakiegokolwiek wcześniejszego powiadomienia. Konto zostało zajęte już po zapłaceniu należności, bo urząd księguje wpłaty po chyba 5 dniach. W jednym pokoju mają wpłatę, a w pokoju obok jeszcze się nie księguje. I kto tu mówi o zajęciu konta do wysokości niezapłaconych zobowiązań? Brak jakiegokolwiek przepływu informacji, baby popijające kawkę i robiące łaskę, że człowiekowi coś wytłumaczą i sprawdzą, dlaczego mu konto zajęli. Jedna baba mówi, że masz wszystko uregulowane, druga blokuje konto. W jakim kraju my żyjemy? I jak oni te PIT-y będą rozliczać przez internet? Może najpierw zaczęliby od poprawienia przepływu informacji w obrębie jednego budynku?
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): podatnik -

w tym kraju niszczy się przedsiębiorczość, nie zapłacisz podatku dowalą odsetki ok, ale ukarzą cię po trzykroć tak, że tylko bankrutować. Jak można nakładać takie kwoty. Zamiast pomóc dobijają
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ffy.mb@wp.pl -

Chcesz mieć w Polsce konto do którego, zgodnie z prawem żaden komornik, US ani ZUS nie będzie miał dostępu napisz - proste i skuteczne
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Załamana -

Witam
wczoraj zajeli mi konto bo nie zaplacilam podatku .Zabrali mi pieniadze z zasilku rodzinnego TO PARANOJA i zablokowali konto ,help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Adam pogrązony przez chory syste -

WitamZUS to złodzieje w majestacie
Dzisiaj wyczscili mi wszystkie pieniądze z konta
prywatnego bo z firmowego zabrali wcześniej tak ze
zostałem bez środków do zycia wraz z trójka małych
dzieci. Miałem wykupic lekarstwa dla chorej corki
a tu puste konto. W dodatku bez zadnego nakazu
wykonawczego. Poprzednio co zabrali tytuł
wykonawczy wystawili 2 miesiace po zawłaszczeniu
kwoty, pisze celowo zawłaszczeniu bo juz dzisiaj
wiemy ze za 25 lat tych pieniedzy nie zobaczymy
chyba ze mi to zagwarantują na pismie to im zwróce
honor złodziei. Z tego co wiem to najlepiej
korzystaja z ZUSU mordercy UBECY którzy pobieraja
bajońskie emerytury na które sie przeciez tak
ciezko napracowali.
TUSKU uczyn cód który tak obiecywaleś tylko czyn
to prędko bo sie kadencja konczy
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Rozczarowany klient ing -

Witam, polskie banki maja jakies chore zasady. Zus nalozyl mi blokade egzekucyjna gdzie jest o wiele wiecej kasy i teraz np nie moge wybierac pieniedzy w weekend....odciety od wszystkeigo ...Co to ma BYC??? ING TO najwieksze (...) . Pora przeniesc sie do szwajcarskich bankow gdzie nikt nie wlozy paluchow do czyis pieniedzy. Lepiej trzymac pieniadze w szafie niz w banku chociaz bym mial za co kupic zakupy w niedzieleee... A i oczywiscie nie dostalem zadnego zawiadomienia o tym...5 tysiecy bylo i nei ma :) bb
Odpowiedzi (1)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): sasha -

Ładny artykuł, brak tylko informacji, że kwota wolna od zajęcia
nie oznacza, że właściel konta może wybrać te pieniądze. Bank blokuje środki
i oczekuje większych wpływów. Tym samym jak mamy 500 zł na rachunku to US tych pieniędzy nie dostanie, ale my z nich też nie skorzystamy.
Wiedza merytoryczna super, zabrakło trochę praktyki windykacyjnej:)
Odpowiedzi (1)

Co robić?

Napisał(a): Gienek -

Awanturę im zrobić. To samo miałem wczoraj u komornika. przed 9 laty była żona nie zapłaciła dwie raty za mieszkanie około 1000 zł i dostałem pisemne zawiadomienie że jak nie wpłacę to sprawę skierują do Sądu i w tym samym dniu syn zapłacił, po dwóch tygodniach sprawa się odbyła na posiedzeniu niejawnym i mam zapłacić 500 złoty kosztów sądowych, i następnie pisałem odwołania do Sądu, na koniec napisali że dalej tą sprawę nie będą rozpatrywali mam napisać do Spółdzielnii, i napisałem sprawa była cicha do 9 lat. Po tym czasie oddali tą sprawę do komornika, "gdyż mieli zasądzone koszty sądowe"i komornik zajął mi pobory na kwotę 1000 zł. a co ciekawe prezesem Sądu Rejonowego jest syn prezesa Spółdzielnii mieszkaniowej. Wczoraj byłem w Urzędzie Skarbowym i dowiedziałem się że mam zablokowane zwrot podatku, a zaległości zostały w tej chwili tylko 200zł i zrobiłem im awanturę nie dosyć że, weszli na pobory to jeszcze łapę położyli mi na zwrot podatku. Oświadczyłem im że, sprawę nagłośnię i powiedziałem że tego systemu nie wybierałem i go nie uznaję, a co robią, to przemoc przeciwko mej osobie.
Odpowiedzi (4)
Dodaj komentarz