10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń63
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
10 ppt ?

Ślad po kleszczu (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ślad po kleszczu

Napisał(a): ~patii -

Ostatnio byłam na spacerze w lesie i niestety wróciłam z kleszczem :( Wyciągnęłam go sama, lecz dziś zauważyłam że mam ślad po kleszczu. Czy mieliście kiedyś taki przypadek? Bardzo się boję, że to borelioza... Wiecie jakie są objawy boreliozy? Słyszałam, że ugryzienie kleszcza jest bardzo niebezpieczne, a ja jeszcze wyciągnęłam go sama, co było bardzo nieodpowiedzialne. Bardzo się boję, że ten mój rumień po kleszczu może być oznaką choroby...

Powiedzcie mi, czy przesadzam, czy faktycznie ślad po kleszczu jest niebezpieczny.

Gosia.
INTERIA.PL

Re: Ślad po kleszczu

Napisał(a): ~verka -

Nie wiem co się teraz dzieje, ale jest plaga kleszczy. Ostatnio sama wyszłam na ogród i zostałam ugryziona przez kleszcza. Nawet nie wiem kiedy to się stało. Na szczęście umiem wyciągać kleszcze, więc sobie poradziłam i nie mam żadnych objawów.

Pamiętaj, że kleszcze są bardzo niebezpieczne, więc na wszelki wypadek udaj się do lekarza.

Reklama

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~aret -

Zarówno na komary jak i na kleszcze znajdziecie sporo takich preparatów jak Kleszcz Stop, na pewno warto stosować jak ktoś często spaceruje po lesie, bo z roku na rok w naszym kraju kleszczy jest coraz więcej więc dobrze się zabezpieczyć będzie wskazane.

Napisał(a): ~artimoo -

W tym roku stosowałem płyn Kleszcz STOP i faktycznie jakoś tych problemów z kleszczami miałem mniej niż w poprzednim roku, więc rzeczywiście wydaje się, że płyn się dobrze sprawdził. Przypuszczam, że w kolejnym sezonie też po niego sięgnę.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ślad po kleszczu