16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń230
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +0
16 ppt ?

ślub przełożony z powodu ciąży- czy to zła decyzja? (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

ślub przełożony z powodu ciąży- czy to zła decyzja?

Napisał(a): Gość -

Witajcie;)
Czy według Was przełożenie ślubu z powodu ciąży na późniejszy termin to zła decyzja. Sama jestem w 5 miesiącu, i pierwotnie ślub miałam brać w pierwszy weekend po Wielkanocy, jednak gdy dowiedzieliśmy się o dziecku postanowiliśmy przełożyć termin, na około rok po porodzie- na sali wiele nie straciliśmy, w kościele również jeszcze nie mieliśmy opłat, a ja chciałam aby ten wyjątkowy dzień był taki jaki sobie wymarzyłam;);) jednak coraz częściej słyszę od różnych znajomych że to zła decyzja; że lepiej urodzić w pełnej rodzinie, że po tym nie będzie czasu na zorganizowanie tego, a nawet opinie że daję narzeczonemu wolną rękę do spakowania się gdyby nie wyszło, oraz że nie dbam o przyszłość dziecka. No ale taka była Nasza decyzja, ja będę jej bronić i jestem pewna Naszej miłości, nie mniej widząc jakie kontrowersje wzbudza to w moim otoczeniu zastanawiam się, czy ogólnie opinie o takim stanie rzeczy zawsze są tak złe. Jakie Wy macie zdanie na ten temat.
INTERIA.PL

Re: ślub przełożony z powodu ciąży- czy to zła decyzja?

Oczywiście że dobrze Ci radzą
później to wiesz co będzie?
nie motylki ślubne tylko prawdziwe życie
i nie będzie Wam w głowie ślubne tematy:)
przemyśl to jeszcze
grzecznie pozytywnie prosze
:)

Napisał(a): Tris -

Aurat znam podobną sytuację z tego roku :D
Ja Ci radzę zrobić tak jak kobieta z mojego ,,otoczenia", wzięła ślub kiedy była w ciąży, tyle że cywilny :) , a za rok planują normalny Kościelny, bo jak nie weźmiesz teraz ślubu to możesz mieć chyba problemy z nazwiskiem dla dziecka :\ , dlatego najlepiej wziąć ślub cywilny, a Kościelny, ......wymarzony ;) , później, kiedy będziecie chcieli :)

Pozdrawiam :)

Reklama

CaffeLatte Witajcie;)
Czy według Was przełożenie ślubu z powodu ciąży na późniejszy termin to zła decyzja. Sama jestem w 5 miesiącu, i pierwotnie ślub miałam brać w pierwszy weekend po Wielkanocy, jednak gdy dowiedzieliśmy się o dziecku postanowiliśmy przełożyć termin, na około rok po porodzie- na sali wiele nie straciliśmy, w kościele również jeszcze nie mieliśmy opłat, a ja chciałam aby ten wyjątkowy dzień był taki jaki sobie wymarzyłam;);) jednak coraz częściej słyszę od różnych znajomych że to zła decyzja; że lepiej urodzić w pełnej rodzinie, że po tym nie będzie czasu na zorganizowanie tego, a nawet opinie że daję narzeczonemu wolną rękę do spakowania się gdyby nie wyszło, oraz że nie dbam o przyszłość dziecka. No ale taka była Nasza decyzja, ja będę jej bronić i jestem pewna Naszej miłości, nie mniej widząc jakie kontrowersje wzbudza to w moim otoczeniu zastanawiam się, czy ogólnie opinie o takim stanie rzeczy zawsze są tak złe. Jakie Wy macie zdanie na ten temat.
I dobrze robisz!!!!
A na takie komentarze nie zwracaj uwagi!
To Wasza decyzja!!!:)
Po pierwsze ślub i wesele to spore obciążenie , nawet fizyczne dla kobiety w ciąży....
Po drugie...wiadomo...wymarzona sukienka w ciąży nie przejdzie.....
A po trzecie, jeżeli narzeczony ''ma się spakować''to zrobi to z przysięga czy bez!!!:)))
Ot, durny przesąd!:))))
Rób tak zeby Wam pasowało!!!
To Wasz dzień!!!:)))
Powodzenia!!!:))))

PO PIERWSZE JESLI FACET MA UCIEKAC OD CIEBIE TO JUZ BY DAWNO TO ZROBIŁ,PO DRUGIE DZIECKO DOSTAJE NAZWISKO OJCA JUZ W SZPITALU I NIE TZREBA MIEC DO TEGO ZADNEGO SLUBU PO TZRECIE PRZY DOBREJ ORGANIZACJI SPOKOJNIE ZROBISZ SOBIE WESELE WYMARZONE PO PORODZIE,,,OSTANIO WSPOŁPRACOWĄŁAM Z TAKĄ PARĄ MLODĄ,PRZELOZYLI SLUB -GDY OKAZAŁO SIE ZE JEST W CIAZY NA ROK POZNIEJ,WSZYSTKO ODBYŁO SIE ZGODNIE Z PLANEM -DZIECKO NA CAŁE WESELE MIAŁO OPIEKE.....

Reklama

Napisał(a): gość -

osobiście bym czekała choć może byśmy rozważali też wzięcie najpierw cywilnego (kameralnego) a w następnym roku kościelnego:) co do nazwiska ktoś pisał i tak tu może być trochę zamieszania bez ślubu no ale jak wam się chce to załatwiać:)

Reklama

gość osobiście bym czekała choć może byśmy rozważali też wzięcie najpierw cywilnego (kameralnego) a w następnym roku kościelnego:) co do nazwiska ktoś pisał i tak tu może być trochę zamieszania bez ślubu no ale jak wam się chce to załatwiać:)
Nie ma żadnego...:)
Ot, po prostu podajesz dane ojca i ok....:)

Napisał(a): xenia11 -

A ja zgadzam się z Twoją opinią- ślub ma być taki jaki wymarzyła sobie para-piękny i ich, nie jest ich rodziny.
Chcesz mieć dopasowaną sukienkę, wypić ze swoimi najbliższymi za Wasze szczęście, szaleć do rana na własnej imprezie lub cokolwiek innego i masz do tego prawo.
Ludziom którzy mówią o niedbaniu o pełną rodzinę dla dziecka pokaż może najnowsze statystyki rozwodów, i przypomnij że ludzie są i powinni być ze sobą z miłości a nie z powodu ślubu;)
Formalności to również nie jest problem, ojciec uznaje dziecko Ty również potwierdzasz że to on, jest ojcem, w urzędzie wybieracie nazwisko i żadnych problemów nie będzie.
Ślub też możesz spokojnie na rok czy dwa po porodzie zorganizować a Wasze uczucia i motylki nie muszą zniknąć po porodzie-o to się nie martw, zresztą gdyby miały zniknąć to lepiej przed niż po ślubie.
;););)
z tego co rozumiem nie pytasz o to co zrobić, bo ślub odwołałaś, ale pytasz o zdanie innych ludzi - moje jest pozytywne;)

xenia11 A ja zgadzam się z Twoją opinią- ślub ma być taki jaki wymarzyła sobie para-piękny i ich, nie jest ich rodziny.
Chcesz mieć dopasowaną sukienkę, wypić ze swoimi najbliższymi za Wasze szczęście, szaleć do rana na własnej imprezie lub cokolwiek innego i masz do tego prawo.
Ludziom którzy mówią o niedbaniu o pełną rodzinę dla dziecka pokaż może najnowsze statystyki rozwodów, i przypomnij że ludzie są i powinni być ze sobą z miłości a nie z powodu ślubu;)
Formalności to również nie jest problem, ojciec uznaje dziecko Ty również potwierdzasz że to on, jest ojcem, w urzędzie wybieracie nazwisko i żadnych problemów nie będzie.
Ślub też możesz spokojnie na rok czy dwa po porodzie zorganizować a Wasze uczucia i motylki nie muszą zniknąć po porodzie-o to się nie martw, zresztą gdyby miały zniknąć to lepiej przed niż po ślubie.
;););)
z tego co rozumiem nie pytasz o to co zrobić, bo ślub odwołałaś, ale pytasz o zdanie innych ludzi - moje jest pozytywne;)
o zdanie ludzi to Ty sie nie pytaj taka moja rada,bo to Twoje wesele i Twoje zycie!!!

Taką podjęliście decyzję i każdy powinien to uszanować. Nawet gdyby miało się coś wydarzyć to i tak nic na siłę nie da się trzymać. Jak urodzisz dziecko ojciec zapisuje je w urzędzie jako swoje, dając swoje nazwisko bez żadnego problemu. Powodzenia.
« Wróć do tematów
Do góry strony: ślub przełożony z powodu ciąży- czy to zła decyzja?