72
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi44
  • Ocen na +0
72 ppt ?

Ślub zamknął mi drogę do kariery (45)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ślub zamknął mi drogę do kariery

Napisał(a): Gość -

Czy w naszym kraju młoda mężatka może w ogóle coś osiągnąć?
Rok temu skończyłam studia, wyszłam za mąż i miałam zacząć pracować żeby było nam lżej. O dziecku jeszcze nie myśleliśmy dlatego sądziłam, że nie będzie problemu. Przeliczyłam się jednak...
Od 7 miesięcy bezustannie szukam pracy. Wysyłam setki cv i ok dzwonią, zapraszają na rozmowy, ale co z tego jeśli nie szukają młodych mężatek? W czym jesteśmy gorsze?
Na spotkania zaczęłam nawet chodzić bez obrączki, ale za każdym razem słyszę pytanie o mój stan cywilny... I co, mam kłamać???
Chociaż nie wiem jak dobrze bym nie wypadła w rozmowie, to po tym pytaniu momentalnie kończą i mówią, że oddzwonią po skończonej rekrutacji :(
Powoli zaczynam tracić nadzieję na jakąkolwiek pracę...
INTERIA.PL

Re: Ślub zamknął mi drogę do kariery

A nie masz wujka ministra, zrobił by cie 9 -m zastępcą z pensyjka 25000 zł....Witaj w POlandii.....druga Irlandia.....Mnie interesuje tylko jedno, a gdzie nasza waleczna Solidarność ? Cisza......klakierzy ! Miłego dnia :)

Napisał(a): milusia2013 -

Takie czasy nie ty jedna i ostatnia szukasz pracy. Małżeństwo to nie powód do wstydu żeby myśleć że kariera się kończy. Ile ty masz lat, że wydaje ci się że życie to bajka?!
Ja jestem panną i też szukam pracy. Nawet nie wiesz jakie duże jest bezrobocie w Polsce ostatnio pani w urzędzie powiedziała mi że pierwszeństwo do pracy ma matka wychowująca samotnie dziecko bo jest bardziej potrzebująca odemnie a ja co mam zrobić za co wyżyć???

Reklama

Napisał(a): gość -

W 100% zgadzam się w wypowiedzią Milusi2013. Liczą się przede wszystkim oczekiwania pracodawcy. Podobnie jak przedmówczyni, nie mam męża, a z pracą różnie bywa. A jeśli już jest - to ja zostaję dłużej, to ja mam więcej obowiązków, to ja mam przychodzić na każde wezwanie i pracować, gdy inni mają wolne, bo "nie mam rodziny". Domyślam się, że Twój mąż pracuje, więc nie macie aż tak źle. Domyślam się, że długotrwałe poszukiwanie pracy jest frustrujące, ale nie można się poddawać. I tłumaczyć porażki swoim stanem cywilnym. Nie przekonuje mnie teza o nagonce na biedne młode mężatki.

Napisał(a): pawel83 -

tyrystor0 A nie masz wujka ministra, zrobił by cie 9 -m zastępcą z pensyjka 25000 zł....Witaj w POlandii.....druga Irlandia.....Mnie interesuje tylko jedno, a gdzie nasza waleczna Solidarność ? Cisza......klakierzy ! Miłego dnia :)
Ten znowu z politykom. Powiedz mi szczerze myślisz że potencjalny pracodawca w rekrutacji kieruje się tym kto trzyma łape na państwie?Jego raczej interesuje doświadczenie,dyspozycyjność przyszłego pracownika. A wracając do tematu myśle że jako młoda mężatka kieruje się tym że za kilka,kilkanaście miesięcy przyjdziesz z "newsem" o swojej ciąży i umowy nie będzie mógł z Tobą rozwiązać bo ciąża,urlop macierzyński-itp. itd. A płacić trzeba choć nie pracujesz z powodu w/w.

Reklama

Napisał(a): jajecznica -

pawel83
tyrystor0 A nie masz wujka ministra, zrobił by cie 9 -m zastępcą z pensyjka 25000 zł....Witaj w POlandii.....druga Irlandia.....Mnie interesuje tylko jedno, a gdzie nasza waleczna Solidarność ? Cisza......klakierzy ! Miłego dnia :)
Ten znowu z politykom. Powiedz mi szczerze myślisz że potencjalny pracodawca w rekrutacji kieruje się tym kto trzyma łape na państwie?Jego raczej interesuje doświadczenie,dyspozycyjność przyszłego pracownika. A wracając do tematu myśle że jako młoda mężatka kieruje się tym że za kilka,kilkanaście miesięcy przyjdziesz z "newsem" o swojej ciąży i umowy nie będzie mógł z Tobą rozwiązać bo ciąża,urlop macierzyński-itp. itd. A płacić trzeba choć nie pracujesz z powodu w/w.
i tu niestety sie mylisz....pracodawca docenia zaangazowanie ale piorytetem jest-jak uciec od podatkow

S2010
milusia2013
Takie czasy nie ty jedna i ostatnia szukasz pracy. Małżeństwo to nie powód do wstydu żeby myśleć że kariera się kończy. Ile ty masz lat, że wydaje ci się że życie to bajka?!
Ja jestem panną i też szukam pracy. Nawet nie wiesz jakie duże jest bezrobocie w Polsce ostatnio pani w urzędzie powiedziała mi że pierwszeństwo do pracy ma matka wychowująca samotnie dziecko bo jest bardziej potrzebująca odemnie a ja co mam zrobić za co wyżyć???
Tu chyba Autorce chodziło o to że jej zdaniem ślub przekreślił jej karierę i tu się doszukuję winy ale się myli , bo jeśli człowiek idzie na rozmowę w sprawie pracy to nie jest odsyłany z kwitkiem za stan cywilny a raczej za doświadczenie w zawodzie którego pani Studentka nie ma.. po studiach ciężej o pracę niż po zawodowej czy technikum, studia nie dają Praktyki na którą obecnie stawiają Pracodawcy .

A ja sie nie moge zgodzic ;) rzeczywiscie pracodowacy patrza na stan cywilny u kobiet bo niestety po slubie w 75 % kobieta zachodzi w ciaze. I niestety kobiety same zapracowaly sobie na te opinie. Jak to wyglada jak znajoma najpierw wziela wolne bo slub , potem wolne bo 2 tyg miodowe a potem wrocila na mies i polozyla zwolnienie bo jest w ciazy ... o czym to swiadczy jak w 1 mies idzie na zwolnienie.. to smieszne.. sama jestem kobieta ale sie martwie... dostalam jakis czas temu prace ( jak mieszkalam w Polsce ) i padlo pytanie czy planuje slub.. zaprezcylam chodz wiedzialam ze za rok wychodze za maz..mozecie mi wierzyc lub nie ale pracodawca przez przypadek uslyszal jak rozmawiam o sali i dwa dni pozniej bez zadnego powodu zadzwonili o 23 ( kto wogole dzwoni o tej porze....) i poinformowali mnie ze dziekuja za wspolprace... bezczelne... a mialam dobre doswiadczenie... Drugi przyklad to nastepa praca. .Nie mialam tam umowy o prace oczywiscie zlecenie.. moze i mnie nie zwolnili ale padlo pytanie '' to kiedy sie zwalniasz ''? mnie zamurowalo... Im chodzilo ze pewnie bo slubie od razu sie zwolnie bo bede miala dziecko.. kobiety maja naprawde ciezej i pracodawcy nie powinni tak oceniac.. ale taka prawda.. tak jest dzieki niektorym kobieta ktore nie doceniaja pracy i w 1 mies uciekaja na zwolnienie, potem wychowawczy a pod koniec wychowawczego zachodza znow w ciaze.. znam takie przypadki.. przez to kobieta ok 21-30 zadko moga liczyc na umowe o prace

Prawdopodobieństwo ciąży jest wielkie w każdym przypadku bez względu na stan cywilny i każdy to wie:))
milusia2013 zgadzam się w zupełności z tym co napisałaś życie to nie Bajka ;)

Reklama

jajecznica
pawel83
i tu niestety sie mylisz....pracodawca docenia zaangazowanie ale piorytetem jest-jak uciec od podatkow
Czy ja wiem??? Zatrudniając mężczyzne ma pewność że z brzuchem mu nie przyjdzie i dlatego pytali autorke o stan cywilny, faceta raczej o takie sprawy nie pytają.Podatek,składki i temu podobne i tak zapłaci takie same bez względu na płeć pracownika

pawel83
Oczywiście, że z polityką ! Za ten stan państwa i patologię ( bo tak to trzeba nazwać) odpowiada rząd . I nawet trudno mieć pretensję do ( nie nazwę ich pracodawcami, bo to uwłacza słowu pracodawca ) tych oszustów i wyzyskiwaczy zatrudniających ludzi, bo oni robią tak, jak im lepiej i dbają o swoje interesy, winą obarczam rząd, który daje przyzwolenie na taka patologię i jego nieudolna politykę ekonomiczną, która sprzyja tej patologi ( wysokie bezrobocie, niskie pensje, kolesie często kryminaliści na posadach ). Czym się kieruje oszust przy przyjmowaniu ludzi ? Nie musisz mi mówić, w przypadku tej kobiety, tym co powiedziałeś, w przypadku innych, jak najmniejszymi kosztami ( czyli zgoda na niska pensję, czasem na umowę zlecenie, a nawet i na czarno ). Ty się nie zgodzisz pracować na takich warunkach, przyjdzie inny i się zgodzi, a jak nie to zatrudni rencistę! I co na tym ma polegać cywilizowane państwo, godzisz się na to ? Jedż i zobacz ile zarabiają ludzie w cywilizowanych państwach i jak się dba o pracownika i kobiety w ciąży ! O to walczyła Solidarność i ludzie w pierdlu siedzieli ? Do Postulatów Sierpniowych....klakierzy, bo jesteście hańbą dawnej Solidarności i ich idei ! Jesteśmy republiką bananową , państwem mafii, kolesi i układów ! Tyle w temacie ! Miłego dnia:)

S2010 całą gołą prawdę napisałaś. Skończyłem technikum i pracuje nie w swoim zawodzie ale ze znalezieniem pracy nie miałem problemu, znajomi pokończyli studia i co dalej? Bezrobotni albo na interwencyjnych zasuwają za psie pieniądze,co do pierwszego nie starcza. Wszyscy chcą doświadczenia i to jeszcze min.2 letniego (niby skąd?)Mnie też na studia naciskali ale się zaparłem że NIE! teraz widzę że dobrze wybrałem. Do autorki WYTRWAŁOŚCI ŻYCZE.

Hitler wykończył żydów a solidarność wykończyła polaków. Kwaśniewski chciał coś niby naprawiać, ale się nie udało. A Jarek od Donka różni się tym, że ten pierwszy udaje mądrego, a ten drugi udaje głupiego.

S2010
gość
A ja sie nie moge zgodzic ;) rzeczywiscie pracodowacy patrza na stan cywilny u kobiet bo niestety po slubie w 75 % kobieta zachodzi w ciaze. I niestety kobiety same zapracowaly sobie na te opinie. Jak to wyglada jak znajoma najpierw wziela wolne bo slub , potem wolne bo 2 tyg miodowe a potem wrocila na mies i polozyla zwolnienie bo jest w ciazy ... o czym to swiadczy jak w 1 mies idzie na zwolnienie.. to smieszne.. sama jestem kobieta ale sie martwie... dostalam jakis czas temu prace ( jak mieszkalam w Polsce ) i padlo pytanie czy planuje slub.. zaprezcylam chodz wiedzialam ze za rok wychodze za maz..mozecie mi wierzyc lub nie ale pracodawca przez przypadek uslyszal jak rozmawiam o sali i dwa dni pozniej bez zadnego powodu zadzwonili o 23 ( kto wogole dzwoni o tej porze....) i poinformowali mnie ze dziekuja za wspolprace... bezczelne... a mialam dobre doswiadczenie... Drugi przyklad to nastepa praca. .Nie mialam tam umowy o prace oczywiscie zlecenie.. moze i mnie nie zwolnili ale padlo pytanie '' to kiedy sie zwalniasz ''? mnie zamurowalo... Im chodzilo ze pewnie bo slubie od razu sie zwolnie bo bede miala dziecko.. kobiety maja naprawde ciezej i pracodawcy nie powinni tak oceniac.. ale taka prawda.. tak jest dzieki niektorym kobieta ktore nie doceniaja pracy i w 1 mies uciekaja na zwolnienie, potem wychowawczy a pod koniec wychowawczego zachodza znow w ciaze.. znam takie przypadki.. przez to kobieta ok 21-30 zadko moga liczyc na umowe o prace
są różne przypadki ale Kobieta świeżo po studiach niech nie oczekuję że od razu znajdzie pracę do tego trzeba czasu i stażu aby Pracodawca zatrudnił , a z tego co ona pisze wynika że jest rok po studiach i nie pracowała, w kraju gdzie jest duże bezrobocie a Ci co są po studiach pracują też przy oczyszczaniu ulic bo nie ma dla nich pracy .
To co pisze autorka to dowód na to że jeszcze nie wie jak wygląda dorosłe życie po ukończeniu szkoły. Takie są realia i musi cierpliwie szukać i czekać.

A jaką pracodawca ma pewność że Kobieta która nie ma męża nie zajdzie w ciąże? nie ma żadnej a ślub nie jest temu winien.

Swoją drogą to bardzo zastanawiające że osoby bez szkoły zazwyczaj problemu z praca nie maja tylko Ci po studiach narzekają..
Pozdrawiam.:))

Wiesz nie ma pewnosci ale jakos tak sie utarlo ze kobieta zaraz po slubie zachodzi w ciaze.. a zd drugiej strony gdzie ma zdobyc to doswiadczenie jesli nie chce nikt jej dac szansy?? Mi pomogl maz . Zalatwil pierwsza prace i zdobylam jakies doswiadczenie ale teraz wyjechalam z kraju i nie dosc ze bariera jezykowa to znow brak doswiadczenia:) i tak w kolko...

pawel83 S2010 całą gołą prawdę napisałaś. Skończyłem technikum i pracuje nie w swoim zawodzie ale ze znalezieniem pracy nie miałem problemu, znajomi pokończyli studia i co dalej? Bezrobotni albo na interwencyjnych zasuwają za psie pieniądze,co do pierwszego nie starcza. Wszyscy chcą doświadczenia i to jeszcze min.2 letniego (niby skąd?)Mnie też na studia naciskali ale się zaparłem że NIE! teraz widzę że dobrze wybrałem. Do autorki WYTRWAŁOŚCI ŻYCZE.
RACJA TYCZY SIĘ PIERWSZEGO POSTU na tej stronie

Moge tylko powiedziec autorce zeby trzymala sie mocno i nie zalamywala.. kiedys wysylalam setki CV... I nic ... smieje sie bo na ostatnia rozmowe o pracy nawet sie nie przygotowywalam.. spielam na byle jak wlosy, zalozylam koszule i poszla.. bylam juz tak zalamana tym zwalnianiem.. mozecie sobie wyobrazic ze w ciagu pol roku zwolnili mnie dwa razy..pierwszy raz jak pracowalam to okazalo sie ze jedna z nas jest alkoholiczka i wpadala w trans... niestety dopadl firme kryzys i odpadlam ja a nie ona ( zostalysmy zatrudnione ostatnie ) dlaczego ??dostalam odpowiedziec: ''Bo ona ma 1,5 roczne dziecko i jak ja zwolnimy to zupelnie sie stoczy a ma rodzine '' A ja to nie mam? Moze dziecka nie mam.. no bo wlasie nie mam okazji bo nie mam stabilnosci ale za to jak kazdy mam rachunki...a drugi raz tak jak wczesniej pisalam.. pracodawca uslyszal ze biore slub i zmnie od razu zwolnil..ale potem wchodzilam na rozmowe o prace pewna siebie... patrzylam prosto w oczy i wiedzialam o czym mowie... i dostawalam prace.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ślub zamknął mi drogę do kariery