69
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń441
  • Odpowiedzi65
  • Ocen na +-7
69 ppt ?

Soczewki kontaktowe (66)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Soczewki kontaktowe

Napisał(a): Gość -

jestem krótkowidzem, mam wadę wzroku -1,25 w lewym oku i 1,5 w prawym, w okularach wyglądam źle i noszę je tylko w domu, na ulicy i do pracy chodzę bez niczego, może to nie jest poważna wada wzroku, ale mam problem z np. rozpoznawaniem ludzi, czy czytaniem nr autobusów, chcę sobie kupić soczewki kontaktowe, powiedzcie mi czy wszyscy mogą je nosić, czy po nałożeniu czuje się je na oczach? czy mogą być w jakiś sposób niebezpieczne? no i na koniec jakiej firmy kupić soczewki?
INTERIA.PL

Re: Soczewki kontaktowe

Napisał(a): Gość -

Soczewki są zalecane przy dużych wadach wzroku, przy dużej różnicy wady między jednym a drugim okiem, po operacji usunięcia soczewki oka z powodu zaćmy zamiast bardzo grubych i ciężkich okularów, jako opatrunek przy trudno gojących się uszkodzeniach rogówki, dla ochrony zranionego oka przed bakteriami. Na soczewki decydujemy się też z powodów estetycznych, a także z powodu wygody :) Powinni na nie uważać alergicy, bo soczewki mogą wiązać na powierzchni alergeny i prowadzić do długotrwałego podrażnienia oczu, a także cukrzycy, bo u nich łatwiej dochodzi do zakażeń.

Napisał(a): gość -

Ja od dawna stosuję soczewki kontaktowe mimo że nie mam aż tak dużej wady wzroku, i jestem zadowolona. Zawsze kupuję w jednym sklepie, który mam sprawdzony i mogę każdemu polecić. Moje oczy od początku reagowały doskonale, i nigdy nie żałowałam tej decyzji. pozdrawiam

nie wiem, czy porywanie się na soczewki od poczatku leczenia wady wzroku to najlepszy pomysł - lepiej już ustalić to z dobrym okulistą, jak np jest tutaj -http://www.medis.pl - miałam okazję być kilka razy z moja wadą, myślę że dobry lekarz doradzi w tej sprawie i wszystko wytłumaczy, czy nie ma przeciwwskazań.

Soczewki nie są niebezpieczne i w optykach zwykle mają markowe firmy a nie jakieś byle co. Warto iść do kogoś z polecenia, sprawdzonego, jak jestes z okolic Opola to mogę ci polecić bo ja stąd jestem: www.siejka.pl najlepszy optyk u nas, znajdź kogoś takiego i pytaj tę osobę, ale wiem że nieraz trudno znaleźć dobrego specjalistę niestety.

Hej, ja zaczynam dopiero nosić soczewki i jest bardzo fajnie, pierwsze dwa dni trochę mnie oczy bolały i czułam to „ciało obce” w oku, ale już jest okej. Mam fajnego optyka i można u nich zamawiać przez Internet Nemezis w Gliwicach. Więc polecam bo mają różne jakie się tylko chce soczewki na stronie, ja na razie się na kolorowe nie porywam, ale podobają mi się strasznie! Pozdrawiam, Anita.

Dzień dobry,

Jeżeli nie lubi Pan okularów i źle się w nich czuje, szkła kontaktowe będą dobrym rozwiązaniem. Przed pierwszym założeniem szkieł kontaktowych, warto udać się do specjalisty, aby otrzymać receptę. Jest to ważne, ponieważ parametry szkieł kontaktowych zazwyczaj są inne niż te na okulary, oraz lekarz musi stwierdzić czy nie ma przeciwwskazań do noszenia szkieł kontaktowych. Proszę się nie zniechęcać, ponieważ jest bardzo mała grupa ludzi wykluczona z noszenia szkieł kontaktowych. Jeżeli przestrzegamy zalecań lekarza, oraz producenta są one całkowicie bezpieczne. Na samym początku szkła mogą być wyczuwalne na oku, ponieważ jest to ciało obce i oko musi się przyzwyczaić. Jeżeli po tygodniu, dalej będziemy czuli soczewki na oku, powinniśmy je zmienić na inne. Obecnie jest bardzo duży wybór szkieł kontaktowych, najbardziej polecane to jednodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne. Te o dłuższym trybie noszenia nie są zalecane ze względu na trudną w utrzymaniu higienę. Po ustalenie parametrów szkieł kontaktowych zapraszam do skorzystania z naszego sklepu internetowego Szkla.com, mamy bardzo duży wybór szkieł kontaktowych renomowanych producentów.

Pozdrawiam!
Ekspert Szkla.com

Napisał(a): bridgetjones -

Soczewki kontaktowe są o wiele bardziej wygodnym rozwiązaniem. A dzięki temu, że teraz nawet https://www.z(...)ki.html zamówisz w internecie to jest to jeszcze bardziej proste. Polecam zerknąć do sklepu Zdrowe Soczewki, gdzie znajdziecie nie tylko soczewki od najlepszych producentów, ale także płyny do nich.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Soczewki kontaktowe