23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń887
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +0
23 ppt ?

Sok pomidorowy (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Sok pomidorowy

Napisał(a): Gość -

Podobno sok pomidorowy jest niesamowity jeśli chodzi o zdrowie - w dużym skrócie mówiąc. Postanowiłam , że codziennie będę pić przynajmniej szklankę tego soku. Jest tylko jeden problem - nienawidzę go :(:( W swoim życiu spróbowałam go jeden raz i dość. No ale terasz poszłam po rozum do głowy, ale cóż z tego jak smaki mi się nie zmieniły :(:(. I chciałam Was zapytać, czy ma może ktoś jakiś pomysł, żeby "uprzyjemnić" ten smak??? O tuńczyku zmiksowanym już słyszałam i nie ukrywam, że to już całkiem mnie odrzuca :(:( Proszę o jakieś pomysły i z góry dziękuję :):)
INTERIA.PL

Reklama

Re: Sok pomidorowy

Sok pomidorowy jest faktycznie zdrowy ze względu na zawartość likopenu - przeciwutleniacza, który chroni nas przed nowotworami. Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość, wcale nie musisz pić akurat soku pomidorowego, którego nie znosisz. Likopen znajduję się również w ketchupie, przecierze, więc zamiast szklanki soku śmiało możesz zjeść talerz pomidorówki, tosty z ketchupem, bądz np. sos pomidorowy np. z mięsem i makaronem itp. Możliwośći zastosowania tego cudownego i smacznego warzywa jest wiele.

Reklama

Jakub zgodzę się z Tobą, że podczas gotowania pomidory tracą niektóre witaminy, ale likopen (składnik niszczący komórki rakotwórcze) zawatry w nich dużo łatwiej i większych dawkach wchłania się do organizmu właśnie po przetworzeniu. Z surowych pomidorów czerpiemy tylko znikomą część tego składnika.

Z keczupem to z lekka przesadziłaś.W nim jest tyle pomidorów co kot napłakał.Konkretna zupa pomidorowa i owszem.
Jeśli ktoś nie lubi soku pomidorowego,to w życiu się do niego nie zmusi.Jestem tego najlepszym przykładem,chociaż pomidory uwielbiam,sosy pomidorowe i zupy też,ale sok.....nie ! Codziennie muszę zjeść coś pomidorowego-w sezonie pomidory,a poza sezonem chociażby łyżkę,czy dwie koncentratu pom. Duża zawartość pomidorów jest w sosie,chociazby do spagetti-zrobionego z conajmniej 5-6 puszek pomidorów pelati (włoskich) i koncentratu Pudliszki (uważam go za najlepszy na rynku) i oczywiśćie soki lub pulpa pom. włoska jest super.

Reklama

niezapominajka Nie wiem kobra co za produkt ketchupo-podobny Ty jadasz, ale mój sklepowy ma 76% koncentratu pomidorowego, zresztą zrobić domowy ketchup to też żadna filozofia...
Nie używam żadnego,bo wszytko to jedno wielkie G.... Najwięcej zawiera skrobi modyfikowanej.... Co innego domowy,ale nigdy nie będzie tak gęsty jak ten ze sklepu (dzięki dodatkom).

Slicznie dziekuję za pdp. Bożena 58 - takie smaki lubię, więc bardzo chętnie wypróbuję Twój pomysł. Niezapominajka, owszem likopen jest lepiej przyswajalny, ale LEKKO przetworzony. A lekko przetworzony to właśnie sok. Poza tym pomidory mają dużo innych witamin i nie tylko, które pod wpływem obróbki jednak ulegają stopniowemu wyniszczeniu. Np, wit C, którą pomidory mają w dużych ilościach. Dziękuję wszystkim za odp. i może jeszcze ktoś będzie miał jakiś pomysł, to chętnie skorzystam :):) Myślę że nie tylko ja :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • codziennie dwie szklanki soku pomidorowego
  • najlepszy sok pomidorowy
  • sok pomidorowy forum
Do góry strony: Sok pomidorowy