46
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
46 ppt ?

sól na mrówki (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

sól na mrówki

Napisał(a): ~tarka -

Mam normalnie inwazję mrówek! Szukam na nie sprawdzonego sposobu. Macie doświadczenia, jak działa sól na mrówki? Bo ja już wypróbowałam różne domowe sposoby na mrówki i czuję się zniechęcona brakiem rezultatów. Soda oczyszczona i mąka kukurydziana nie dały rady. A mrówki w domu panoszą się jak u siebie. Jak zwalczyć mrówki? Czy warto postawić na sól na mrówki i jak ją stosować? A może możecie polecić coś innego? Dajcie znać!
INTERIA.PL

Re: sól na mrówki

Napisał(a): ~pepper -

Ja kiedyś sypałam solą w miejsca, gdzie pojawiały się mrówki. Teraz stosuję czarny pieprz - moim zdaniem lepiej odstrasza. Mieszam mielony pieprz z wodą pół na pół w butelce do spryskiwacza i psikam na miejsca, gdzie widywałam mrówki. I tego naprawdę się boją...

Reklama

Napisał(a): ~yrka -

Ja nie lubię nic marnować, dlatego jak jem pomarańczę, to wykorzystuję do odstraszania mrówek potem skórkę z pomarańczy. Jest w niej toksyczna dla mrówek substancja. Siekam ją drobniutko i rozkładam na trasie. Mrówki chętnie zabierają ją do gniazd, gdzie powoli uwalniana toksyna je zabija.

Napisał(a): ~uljana -

Aby zapobiec wchodzeniu mrówek do domu wystarczy zagipsować wszystkie dziury, którymi mogą wejść, a szczeliny np. pod drzwiami spryskać octem. Ważne jest też utrzymywanie czystości w domu, szczególnie, żeby jedzenie i jego resztki nie walały się nigdzie na wierzchu...

Reklama

Reklama

« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • sol na mrowki
Do góry strony: sól na mrówki