35
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +9
35 ppt ?

Sondaż-sondaż-sondaż, czyli co tam panie w polityce? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Sondaż-sondaż-sondaż, czyli co tam panie w polityce?

Napisał(a): apollo87 -

United Survey przygotowało ostatnio na zlecenie wp sondaż, z którego wynika, że gdyby teraz miały odbyć się wybory, PiS straciłby samodzielną większość w Sejmie.

Partia rządząca otrzymałaby bowiem 33,5% poparcia. Przy 19,3% głosów dla KO, 14,6% dla Polski2050, 11,4% dla Lewicy, 6% dla Konfederacji i 5,8% dla PSL daje to wystarczającą przeciwwagę w Parlamencie, by PiS otrzymało zaledwie 196 mandatów. A do samodzielnych rządów konieczne jest minimum 231 mandatów.

Jak myślicie, takie poparcie utrzyma się do najbliższych wyborów? I co PiS może zrobić, żeby jednak zachować pełnię władzy?
INTERIA.PL

Re: Sondaż-sondaż-sondaż, czyli co tam panie w polityce?

Napisał(a): ireneo -

Chyba nie przemyślałeś sensu który demoluje ten i podobne sondaże w akcie wyborczym. Demolatorem jest system D'hondta premiujący (metoda dość skomplikowana by tu omaeiać) zwykle większą liczbą mandatów te psrtie które uzyskały większość głosów, ale nie w wyniku prostej proporcjalności. Blok prawacki mimo uzyskania mniejszej liczby głosów (w ostatnich wyborach ok. 25% uprawnionych) dostał dodatkowo liczbę posłów niż wypadałoby z poparcia wyborców.
W tej sytuacji potrzeba stworzyć przeciwko ZP (zjedn. prawicy ) blok ZD (zjednoczonej demokracji) Teraz są rozbici na cząstki i mimo że suma tych cząstek daje przewagę to blok prawactwa jest premiowany omawianą metodą. Stąd te dywagacje sondażowe są bezsensowne. Po prostu przy podziale mandatów bez znaczenia sumowanie poparcia poszczególnych partii. Tak było w dwóch kolejnych wyborach a mimo to 25% wyborców ma większość nad 75% procentami im niechętnych.

Reklama

Re: Sondaż-sondaż-sondaż, czyli co tam panie w polityce?

Napisał(a): ~jodex -

Jedynym sposobem na uzdrowienie polskiej sceny politycznej, jest zmiana ordynacji wyborczej. Ta obecna, ustalona w Magdalence w dzisiejszych realiach, się nie sprawdza. Jak byście nie głosowali, tak w Parlamencie wciąż te same, opatrzone, tylko coraz tłustsze i bardziej aroganckie gęby.

Reklama

Re: Sondaż-sondaż-sondaż, czyli co tam panie w polityce?

Napisał(a): ~WPiWyborcza nie -

Sondaże na zamówienie wp czy wyborcza od dawna mają min. realu. Można je porównać z innymi typu Kantar, Estymator, cbos i resztą by zoboczyć różnice. Wg mnie to najmniej wiarygodne od dawna.

Re: Sondaż-sondaż-sondaż, czyli co tam panie w polityce?

Napisał(a): ~jaa -

"Jak myślicie, takie poparcie utrzyma się do najbliższych wyborów? "
-- w normalnych czasach ludzie zachowują się normalnie (ok. 45% dla pis) a w czasach korona zachowują się korona (ok. 30% dla pis). na wybory już powinno być normalnie (ok.45% dla pis).

" I co PiS może zrobić, żeby jednak zachować pełnię władzy?" - osłabiać, ośmieszać opozycję (za pomocą tvp, polskiego radia) żeby wyborcy opozycji nie poszli na wybory. ale jeśli opozycja powie że po maju jest czerwiec a tvp będzie mówiło że lipiec to pis będzie ośmieszony więc trzeba uważać

Reklama

Re: Sondaż-sondaż-sondaż, czyli co tam panie w polityce?

Napisał(a): ~jaa -

pis musi się wzmocnić w dużych miastach czyli jeśli kaczyński kiedyś ze chce wymienić premiera to musi znaleźć kogoś kto w dużych miastach miałby duże poparcie (w praktyce musi wziąć kogoś z platformy obywatelskiej bo oni z łatwością wygrywają w dużych miastach czyli mają na to jakiś sposób)

Re: Sondaż-sondaż-sondaż, czyli co tam panie w polityce?

Napisał(a): ~suweren -

Czy my się już tych bzdur podawanych w prasie, telewizji czy w internecie nigdy nie wyzbędziemy? Przecież NIGDY PIS nie miał i nie ma zdolności do SAMODZIELNEGO RZĄDZENIA. Stworzył blok ZJEDNOCZONA PRAWICA, udało mu się zrobić jedną listę wyborczą bloku ( choć nie występował jako blok aby móc dysponować kasą subwencji) i dlatego przy obecnej ordynacji wyborczej ma zdolność do samodzielnego rządzenia ale w bloku z partiami Gowina i Ziobry. Wprawdzie jest największą partią w tym bloku ale tylko jako jedna z koalicyjnych partii tworzących ugrupowanie pozwalające na rządzenie. PISZCIE PRAWDĘ, ŻE SAMODZIELNIE RZĄDZI BLOK ZJEDNOCZONA PRAWICA, A NIE PIS. Powtarzam dla wszystkich skołowanych NIGDY PIS NIE MIAŁ SAMODZIELNIE ZDOLNOŚCI DO RZĄDZENIA.I przestancie już kłamać!!!!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Sondaż-sondaż-sondaż, czyli co tam panie w polityce?