233
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń16 tys.
  • Odpowiedzi51
  • Ocen na +69
233 ppt ?

Spór o Komunię dla Joe Bidena? (52)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Spór o Komunię dla Joe Bidena?

Napisał(a): ~niki -

Już za miesiąc odbędzie się zebranie komisji doktrynalnej Konferencji Katolickich Biskupów Stanów Zjednoczonych. Będzie na nim poruszany dokument precyzujący zachowanie głów Kościoła zgodny z nauczaniem Kościoła katolickiego wobec polityków deklarujących siebie jako katolików, a postępujących w sprzeczności względem głoszonych nauk. Taką osobą jest właśnie prezydent Joe Biden, jego przypadek nagłośnił „Washington Post”:

Wschodząca grupa prawicowych amerykańskich biskupów katolickich zderza się z bardzo katolickim prezydentem, który popiera prawa do aborcji.
Tym samym rozpoczął się spór, czy Joe Biden może przystąpić do Komunii, skoro jest działania obrazują coś innego względem deklarowanych słów.
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Spór o Komunię dla Joe Bidena?

Napisał(a): Trashman -

Myślę że każdy chrześcijanin powinien znać te dwa cytaty.

1Kor 11, 23 ... Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb 24 i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę». 25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę»11. 26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. 27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej.
28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. 29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie]13, wyrok sobie spożywa i pije. 30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło. 31 Jeżeli zaś sami siebie osądzimy, nie będziemy sądzeni. 32 Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem.


Rz 14,4 Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach.


Odnoszę jednak wrażenie, że w swojej władzy, niektórzy hierarchowie, którzy je doskonale znają, o nich zapominają.

Reklama

Re: Spór o Komunię dla Joe Bidena?

Napisał(a): ~kagan -

Nieformalny przywódca amerykańskiego lewactawa , obsesyjny wróg wartości i idei chrystusowych, przyjaciel i opiekun każdego wroga katolicyzmu już dawno z hukiem powinien być wydalony z Kościoła Katolickiego a z honorami przyjęty do ...Naszej synagogi którą od zawsze otaczał czcią i miłością.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Spór o Komunię dla Joe Bidena?