34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
34 ppt ?

Spór rodziców o ślub (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Spór rodziców o ślub

Napisał(a): Gość -

Nasz ślub już za miesiąc... a znim same problemy bo... nasi rodzice się nienawidzą! kłócą się o ilość gości, o orkiestrę, kolor mojej sukni, no i kto kupuje alkohol.... Moi rodzice oczerniają narzeczonego, krytykują ze będzie taki sam jak jego ojciec, są trochę zazdrośni bo teściowie mają więcej pieniedzy i się wcale z tym nie kryją... z każdym dniem boję się coraz bardziej, by nie bylo jakiejs tragedii i zeby nie zniszczyli nam naszego dnia ktory powinien byc najpięknieszy w naszym zyciu ... bardzo się kochamy i chcemy by rodzice się pogodzili... czy ktos z Was tez mial taką sytuację? jak pogodzic rodziców... to nas przerasta...
INTERIA.PL

Re: Spór rodziców o ślub

Napisał(a): Engi -

Pierwszy cel miejcie wspólnie taki że to wasze wesele, wasz dzień i ma to WAM się podobać a nie rodzicą . Czasem warto wylać na rodziców kubeł zimnej wody i im uświadomić że zachowują się jak dzieci. Zorganizujcie spotkanie w wspólnym gronie i razem z narzeczonym przetłumaczcie im stanowczo że ich zachowanie was rani i drażni. Rozoma niech wygląda jak z dzieckiem rodzice siedzą cicho i mają wysłuchać do końca co macie do powiedzenia a jak skończycie wtedy niech oni zabiorą głos tylko zaznaczcie że ma być to rozmowa spokojna i jeśli zaczną się kłócić poprostu sobie pójdziecie, nie przyznawajcie racji żadej ze stron tylko stanowczo wytłumaczcie im jak się zachowują i co jest dla was ważne. Jeśli zacznie się kłótnia poprostu wyjdzicie a oni niech się spierają dalej. Nie pozwólcie sobie na takie zachowanie bo zamiast radości z nadchodzącego ślubu będzie wiele stresu związanego z zachowaniem rodziców. Mam podobnie ale ultimatum było takie że albo jest spokój i myślimy coś nad załatwianiem wesela albo są kłótnie a my bierzemy sam skromy ślub i nie obchodzi nas co inni będą o tym myśleć.
Życzę powodzenia i wytrwałości:)

Napisał(a): Kwadracik -

współczuję, ale na to nic nie poradzisz, chyba, ze posadzicie ich na przeciwko siebie i wyjasnicie co wam lezy na sercu, jednak wiem, ze nie jest tak łatwo, bo w koncu rodzice za wesele i ślub płaca, dlatego moja rada - wpuszczaj jednym uchem drugim wypuszczaj, opanuj się i skup się tylko na sobie i przyszłym mężu, a rodzice niech sobie gadają, tlyko ustl to z partnerem, zeby nie pomyslal sobie, ze ze wszystkim sie z rodzicami zgadzasz:0

Reklama

Napisał(a): Gość -

Ultimatum-, albo będzie zgoda i spokój, albo zrobimy ślub i nawet nie dowiedzie się kiedy....a po ślubie wyprowadzka na swoje, a teściowie niech się żrą....bo idę o zakład, że im to nie przejdzie.....tak jak Kargul i Pawlak :) Hej

Reklama

Reklama

Napisał(a): gość -

Nie gódźcie rodziców na siłę !!!Weźcie cichy ślub jeśli zamieszkać chcecie całkiem osobno,z dala od jednych i od drugich pieniaczy
Brak rodziców a nawet dalszej rodzinki na ślubie nie jest końcem świata chociaż trochę boli
Ponieważ w waszym przypadku rodzice z teściami awanturują się o bzdety to jest na 100% pewne ,że relacje rodzinne w przyszłości będą złe. Dajcie im jednak szansę: zaproście ich ( wszystkich równocześnie)na kawę i oznajmijcie im ,że szansę n a t y c h m i a s t o w e j poprawy ich stosunków jednak dajecie-ale ostatni raz i całkiem na serio.Jeśli to nie zadziała zróbcie to ,co poradziłam w pierwszym zdaniu. I wierzcie mi-znam ten temat od podszewki,jak mało kto z mojego otoczenia

kokiczek Nasz ślub już za miesiąc... a znim same problemy bo... nasi rodzice się nienawidzą! kłócą się o ilość gości, o orkiestrę, kolor mojej sukni, no i kto kupuje alkohol.... Moi rodzice oczerniają narzeczonego, krytykują ze będzie taki sam jak jego ojciec, są trochę zazdrośni bo teściowie mają więcej pieniedzy i się wcale z tym nie kryją... z każdym dniem boję się coraz bardziej, by nie bylo jakiejs tragedii i zeby nie zniszczyli nam naszego dnia ktory powinien byc najpięknieszy w naszym zyciu ... bardzo się kochamy i chcemy by rodzice się pogodzili... czy ktos z Was tez mial taką sytuację? jak pogodzic rodziców... to nas przerasta...
Po pierwsze, jak Cie nie stać na wesele to po co je robisz? Bo z Twojego tekstu jasno wynika, że to rodzice finansują całość imprezy z Twoją sukienka włącznie. A skoro tak, to nie dość, ze to oni decydują także o tym jaka ta sukienka będzie (a nie Ty - i to jest chore), to i do nich należy ostatnie słowo w kwestii wesela. No i masz zadymę na własne życzenie....
Dalej, powiedz mi, co na to Twój przyszły mąż? Czyżby okazał się bezjajeczną ciotą i potulnie mamusi przytakiwał i zgadzał się na wszystko?
Co zrobić w tej sytuacji? Nie robić wesela. Jak już chcesz, to weźcie cichy ślub w gronie najbliższych przyjaciół, potem zróbcie małą imprezę i tyle. No chyba, że i Ty panicznie boisz się tego "co ludzie powiedzą" i że się mamusia śmiertelnie obrazi. Jeśli tak, to absolutnie daj sobie spokój z małżeństwem (to ostatni moment), bo zwyczajnie do tego nie dorosłaś...

Rozejdziecie się po roku na bank wam to mówię.Sami sobie potem powiecie,że nie ma złego co by na dobre nie wyszło.Lepiej nie brać ślubu, strzelić sobie dzieciaka i mieszkać na kocią łapę.A jak dojdzie do wesela to pobudujcie sobie klatki by trzymać tam pobudzone osobniki
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • brak rodziców na ślubie
Do góry strony: Spór rodziców o ślub