42
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi23
  • Ocen na +0
42 ppt ?

Sposób na wypadające włosy (24)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Sposób na wypadające włosy

Napisał(a): Gość -

Miałam ten sam problem, zastosowałam tabletki z minerałami, odżywkę WAX-a i kupiłam szampon przeciw wypadaniu włosów z f. pharmaceris (są też innych firm ale ten był stosunkowo tani) , stosowałam go codziennie (bo tak myję głowę) i powiem że po trzech miesiącach widzę naprawdę poprawę, włosów jest więcej i już tak nie wypadają, trzeba tylko wytrwałości i systematyczności.

Reklama

Reklama

Napisał(a): gość -

Zacznij pić skrzy i pokrzywę, myj włosy ziołowym szamponem np. RADICAL ze skrzypem i oczywiście do tego odżywka na końce, ostatnie płukanie letnią wodą. Raz w tygodniu jakaś nawilżająca maska do włosów, spłukanie wodą z octem. Możesz też spróbować domowych sposobów: olejek rycynowy, żółtko, nafta kosmetyczna, oliwa z oliwek. Śpij z luźno związanymi włosami i czesz góra dwa razy dziennie szczotką z rozszerzonymi ząbkami, nigdy nie mokre.

u mezczyzn to nadmiar testosteronu i stres, u kobiet takze hormony, stes i... niedobor zelaza - mi ginekolog zalecil spozywac produkty bogate w zelazo i wreczyl zelazo w tabletkach. Poza tym uzywam szampon przeciw wypadaniu wlosow head and shoulders, ktory owszem, pomaga - no i odzywiam je po myciu olejkiem arganowym pantene.

Reklama

W pierwszej kolejności trzeba wykonać podstawowe badania krwi. Wypadające w dużej ilości włosy są symptomem zbyt niskiej wartości żelaza w organizmie, nawet jeśli mieści się ona w dolnej granicy prawidłowego wyniku. Prawdopodobnie zamiast góry kosmetyków trzeba będzie zmienić dietę na bogatszą w witaminy a doraźnie wspomóc się jakimś suplementem z żelazem przez co najmniej miesiąc lub dwa. Po tym czasie powinna być już widoczna poprawa. Oczywiście kurację można dopełnić odpowiednimi kosmetykami, ale nie wiem czy nie lepsze byłyby domowe recepturki na bazie naturalnych składników.

. Aby zapobiec wypadaniu włosów możesz przyrządzić maskę z paru kropli nafty, żółtka i oleju. Taką maskę nakłada się na skórę głowy i włosy na godzinę przed myciem głowy. Zabieg mezoterapii jest skuteczny także w przypadku włosów słabych i potrzebujących odżywienia.

Dużo zależy od diety, ale powinnaś też zadbać o używanie dobrych kosmetyków.

KarolinaBIz Mam problem od jakiegoś czasu, gdy czesze się na szczotce zostaje niewiarygodna ilość moich włosów! Nigdy wcześniej nie miałam problemu z wypadającymi włosami.
Co może być tego przyczyną? Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?

A jakie polecasz?

kotkalotka Dużo zależy od diety, ale powinnaś też zadbać o używanie dobrych kosmetyków.

KarolinaBIz Mam problem od jakiegoś czasu, gdy czesze się na szczotce zostaje niewiarygodna ilość moich włosów! Nigdy wcześniej nie miałam problemu z wypadającymi włosami.
Co może być tego przyczyną? Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Napisał(a): ~ter -

Może masz problemy ze skórą głowy? Warto to zbadać. Mogę polecić ci panią trycholog Elwirę Maj z salonu Miraflores. Moja siostra się do niej zgłosiła kiedy po ciąży włosy zaczęły jej wychodzić garściami. Dobrały kurację i wszystko wróciło do normy.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Sposób na wypadające włosy