20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń81
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +8
20 ppt ?

sposoby na siniaki i stłuczenia (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: sposoby na siniaki i stłuczenia

Napisał(a): Gość -

Woreczki z lodem lub zimny okład

Zimny okład i lód spowodują obkurczenie drobnych naczyń krwionośnych, co zapobiegnie rozprzestrzenianiu się krwiaka i zmniejszy odczuwany ból. Zimne okłady przykładamy w ciągu doby od wystąpienia sińców na ciele na max. 10 minut.


a żeby siniaki się tak łatwo nie robiły to wzbocać dietę o witaminę C!
Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne i sprawia, że są bardziej elastyczne i znacznie mniej podatne na uszkodzenia. Witaminę C znajdziesz w owocach cytrusowych, owocach jagodowych, zielonych warzywach (zwłaszcza kapustnych

Reklama

Re: sposoby na siniaki i stłuczenia

Napisał(a): ~xerxee -

Polecam ostatnio wszystkim znajomym kompresy z żelem takie jak choćby Flex Sanity. Jest ich teraz dużo różnych w sprzedaży. Nadają się do przygotowania na zimno i na ciepło. Jeśli chodzi o taki kompres na ciepło to idealnie się sprawdza przy bólach pleców. To jest w sumie ten sam efekt rozluźniający co przy masażu gorącymi kamieniami który potrafi słono kosztować w gabinetach masażu.

Re: sposoby na siniaki i stłuczenia

Napisał(a): ~diana -

Korzystamy od paru miesięcy z kompresu Flex i przydaje się bardzo fajnie. Na bóle brzucha przy okresie ciepły okład działa cuda, a zimny to wiadomo głównie przy nagłych urazach, obtłuczeniach, spuchniętych rękach czy nogach itd.

Reklama

Reklama

Re: sposoby na siniaki i stłuczenia

Napisał(a): ~dabbn -

Mogę podpowiedzieć i pochwalić kompresy Flex zwłaszcza rodzicom, można szybko pomóc dziecku, czy to w gorączce, czy to po jakimś wypadku, spuchniętej ręce czy nodze...wiadomo że dzieci bywają dość awaryjne, zwłaszcza jeśli spędzają wolny czas na podwórku a nie przy komputerze.

Re: sposoby na siniaki i stłuczenia

Napisał(a): ~rttt -

Na bóle mięśniowe stosuję od jakiegoś czasu zimne kompresy Flex i są efekty. Odkąd zaczęłam więcej się ruszać, odtąd zaczęły pojawiać się pierwsze przeciążenia i powiem że od okładów widzę lepsze efekty niż od różnych maści przeciwzapalnych, a okłady są dużo zdrowsze, naturalniejsze.
« Wróć do tematów
Do góry strony: sposoby na siniaki i stłuczenia