501
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń23 tys.
  • Odpowiedzi263
  • Ocen na +-9
501 ppt ?

Sposoby na zniszczone włosy (264)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Sposoby na zniszczone włosy

Napisał(a): Gość -

Czy macie jakieś sposoby na uratowanie zniszczonych włosów?
Słyszałam o ich olejowaniu, ale nie wiem jaki olej jest odpowiedni do moich włosów... Może macie jakies sprawdzone sposoby? Albo znacie jakieś skuteczne kosmetyki? Piszcie!

Załączniki:
INTERIA.PL

Reklama

Re: Sposoby na zniszczone włosy

Swoje włosy uratowałam płukankami ziołowymi i naturalnymi składnikami. Odrzuć wszelkie sztuczne kosmetyki, maski i wszystkie te "cudowne" preparaty na włosy, bo one je tylko dodatkowo obciążają. Gdy tylko wywaliłam wszelkie chemiczne odżywki, szampony, maseczki itp., to byłam w totalnym szoku, że włosy w ogóle inaczej się zachowują. Są takie zwiewne i lekkie. Nic ich nie obciąża.
Polecam naturalne rzeczy takie jak zioła i inne produkty, z których można zrobić samemu maseczkę i płukankę.

Reklama

Napisał(a): Tris -

Świetne są olejki arganowe, ale to i tak niewiele da jeśli nie pozbędzie się przyczyny....., pytanie dlaczego Twoje włosy są zniszczone, od farbowania, rozjaśniania, jak często myjesz głowę (chodzi o używanie suszarki), czy prostujesz, używasz lokówki itd...., wszelkich rzeczy, które niszczą włosy nawet szczotki z ostrymi końcówkami czyli takimi, które nie są zakończone taką ,,kuleczką"....., jak napiszesz coś więcej, to postaram Ci się pomóc, ale tak bez tych informacji, mogę tylko tyle polecić, choć mówię, bez zorientowania się i pozbycia przyczyny i tak za jakiś czas znów będziesz miała zniszczone włosy, bo to zadziała, ale tylko na pewien czas....

Reklama

Napisał(a): Tris -

Anatolkaa W salonach fryzjerskich można skorzystać m.in. keratynowego odbudowania włosów. Efekt spektakularny.
Zgadza się, lecz takie zabiegi trochę kosztują istnieje też zabieg wykonywany pielęgnicą czyli urządzeniem na podczerwień i ultradźwięki, ale tak jak piszę, bez wykluczenia przyczyny i tak problem po jakimś czasie powróci, bo włosy jednak rosną i non stop się niszczą, a robienie sobie non stop zabiegu to tylko strata kasy, no chyba, że np. problem został spowodowany użyciem raz złej farby, za ostrej dla włosów czy coś podobnego, wtedy zabieg jest opłacalny, ale w innym przypadku nie bardzo...., keratyna jest białkiem, który jest głównym budulcem naszego włosa i paznokci, dlatego takie zabiegi, dają taki efekt, ale efekt po czasie przejdzie jak wiele innych rzeczy, bo białko tak jak wcześniej ,,ubyło", po zabiegu również znów ,,ubyje"....

Napisał(a): gość -

Kiedyś pewna stara fryzjerka poleciła mi jedną rzecz i faktycznie się sprawdza na bardzo przesuszone, zniszczone włosy. Tak jak pisał juz ktos wczesniej odstawić wszelkie gotowe chemiczne odżywki i maski i wszystko do włosów i do tego raz w tygodniu zrobić po myciu maskę z oleju rycynowego (dostępny w większości aptek) i jajka (samo zółtko). Wymieszać dokładnie, nałożyć na włosy potrzymać 10min-pół godziny, najlepiej wtedy albo posiedziec w gorącej kąpieli lub owinąć włosy wcześniej nagrzanym ręcznikiem. Na końcu dokładnie spłukać.

Olejowanie jakoś do mnie nie przemawia, bo jak raz wypróbowałam, to potem musiałam kilka razy włosy myć, bo ciągle były tłuste. W ogóle jakoś nie lubię nakładać dziwnych rzeczy na włosy... Jak już, to wolę je odżywiać od środka. Najlepiej zdrową dietą, a jak czasem zdarza się, że ją zaniedba,, to suplementem. Ostatnio brałam Bio silicę ze skrzypem, pokrzywą, witaminami i bardzo fajnie podziałała. Włosy stały się o wiele gładsze niż wcześniej i bardziej nawilżone, ale nie przetłuszczone.

Napisał(a): gość -

Jeśli ktoś ma zniszczone włosy a potrzebuje je szybko podratować np. przed jakimś ślubem czy wyjazdem na urlop to polecę coś co sama stosuję i nie mam już zniszczonych włosów. W pachnacej krainie zamawiam sobie odżywke do włosów zniszczonych - jest bardzo dobra, działa szybko i jak dla mnie skutecznie. Wcześniej olejowałam włosy ale było to dla mnie zbyt pracochłonne i nie chciało mi się tego robić więc wybrałam odżywkę na olejach, którą spłukuje się samą wodą.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Sposoby na zniszczone włosy