115
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi103
  • Ocen na +0
115 ppt ?

sprawdzony suplement diety (104)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: sprawdzony suplement diety

Napisał(a): Gość -

Od kiedy suplemet może być dobry???? Nie lepiej skorzystać z naturalnych żródeł witamin zawartych w owocach i warzywach, zamiast faszerować się chemią? Świat oszalał na punkcie tych wszystkich suplementów, a ludzie jak omamnieni łykają te świństwa na potęgę napędzając tym samym machinę przemysłu farmakologicznego stając się dobrowolnie szczurami doświadczalnymi.

Napisał(a): inka111 -

Antoinette Od kiedy suplemet może być dobry???? Nie lepiej skorzystać z naturalnych żródeł witamin zawartych w owocach i warzywach, zamiast faszerować się chemią? Świat oszalał na punkcie tych wszystkich suplementów, a ludzie jak omamnieni łykają te świństwa na potęgę napędzając tym samym machinę przemysłu farmakologicznego stając się dobrowolnie szczurami doświadczalnymi.
A wyobraź sobie że może być dobry!
Widać że obcy jest ci temat suplementów diety. Istnieją co pewnie cię zaskoczy suplementy diety naturalnego pochodzenia.Ilość witamin w owocach czy warzywach dzisiaj sprzedawanych jest tak mizerna że warto się czymś wspomóc.
Tu natomiast padło pytanie o preparaty dot. odchudzania. Jest wiele roślin wspomagających spalanie tłuszczu czy zmniejszenie łaknienia.
Idąc twoim tokiem myślenia zamiast połknąć tabletkę wybierasz się na łąkę i poszukujesz ostrokrzewu paragwajskiego czy Gardini cambogii. Które potem nie wiem parzysz we wrzątku czy żujesz? Przeczytaj skład suplementów diety a potem dopiero się mądruj.

Do autorki tematu: na rynku jest mnóstwo suplementów wspomagających odchudzanie. Sprawdź skład i dopuszczenie do obrotu w Polsce. Na każdą osobę działa co innego.
Natomiast sam suplement nic nie da bez diety i ćwiczeń.

Reklama

Napisał(a): madox66 -

Temat dla płatnych botów reklamowych i dziwię się że poważne osoby się tutaj wypowiadają.
A na marginesie,suplementy to nic innego jak dawne"leki" homeopatyczne,można je jeść tonami a i tak nic nie dają,tak twierdzi moja córka lekarz dietetyk.
Jej rada....dużo ruchu i MŻ.

Reklama

madox66 Temat dla płatnych botów reklamowych i dziwię się że poważne osoby się tutaj wypowiadają.
A na marginesie,suplementy to nic innego jak dawne"leki" homeopatyczne,można je jeść tonami a i tak nic nie dają,tak twierdzi moja córka lekarz dietetyk.
Leki homeopatyczne a suplementy diety to zupełnie inna sprawa.
Sama nazwa już je różni. Dlaczego jedne nazywane są lekami a inne suplementami?

Nie pisz co myśli twoja córka lekarz na ten temat.....
Ciekawe co zapisuje swoim pacjentom gdy mają katar?
Suplement diety z witaminą C -naturalną pozyskiwaną z cytrusów czy antybiotyk ?

Napisał(a): madox66 -

inka111
madox66 Temat dla płatnych botów reklamowych i dziwię się że poważne osoby się tutaj wypowiadają.

Witaj Inuś,moja córka jest lekarzem Dietetykiem i nie zajmuje się chorymi na katar,
zajmuję się głównie ofiarami podobno fantastycznych diet i suplementów.
A co do leków homeopatycznych to wiesz dla czego zniknęły z rynku? Bo lekarze uświadomili ludziom że one kompletnie nic nie leczą.Wtedy cwaniaki z firm farmaceutycznych wymyśliły suplementy a jest to dokładnie to samo.

Reklama

Napisał(a): ~lekarz -

madox66
inka111

Witaj Inuś,moja córka jest lekarzem Dietetykiem i nie zajmuje się chorymi na katar,
A co do leków homeopatycznych to wiesz dla czego zniknęły z rynku? Bo lekarze uświadomili ludziom że one kompletnie nic nie leczą.Wtedy cwaniaki z firm farmaceutycznych wymyśliły suplementy a jest to dokładnie to samo.
Nie ma lekarzy- dietetyków.
Nie ma takiej specjalności lekarskiej.
Twoja córka może być co najwyżej mgr dietetyki po uczelni medycznej.

Napisał(a): mrobert15 -

Przede wszystkim konieczna jest zmiana sposobu odżywiania. Dodatkowo przyda się trochę ruchu (im więcej tym lepiej). To najlepszy sposób na odchudzanie.
A suplementy? Można popróbować, ale efekty nie są zbyt imponujące ... :)

madox66
inka111

Madoxie witaj,
dalej zostaję przy swoim. Suplementy żywieniowe naturalnego pochodzenia mają pomóc nam uzupełnić dietę w brakujące składniki czy witaminy bowiem w pożywieniu jakie przyjmujemy jest tego zbyt mało. Szczególnie wiosną i zimą.
I nie chodzi mi tu o leczenie suplementami.
Natomiast przy odchudzaniu oprócz diety, ruchu można się wspomóc suplementami ziołowymi mającymi działanie oczyszczające, powodujące zmniejszenie łaknienia itd.
I samo ich branie nie załatwi nam sprawy. To tylko jedna składowa spośród wielu potrzebnych by uzyskać efekt.

Ja od 20 lat nie przyjmowałam antybiotyków, moja córka miała 4 kiedy ostatni przyjęła . Nie szczepimy się przeciw grypie i nie chorujemy na nią. Oczywiście że zdarzają się zwykle przeziębienia ale wtedy sięgam właśnie po suplement diety naturalnego pochodzenia i po sprawie:)
Przecież Wśród suplementów diety można spotkać czosnek, miłorząb japoński, żeńszeń, witaminy naturalne, wapń i magnez połączone chelatowo i wiele innych. Znasz ich działanie? Pewnie tak. Więc skąd taka opinia u Twojej córki? Co jest złego w przyjmowaniu czosnku w kapsułkach? Ja nie cierpię jego zapachu i dla mnie to idealne wyjście z sytuacji.

Napisał(a): ~Emila33 -

Zgadzam się z opinią poprzedniczki - suplementy wspomagają nasz organizm, tylko że trzeba do tego podchodzić z rozsądkiem. Przyjmowanie suplementów nie polega na braniu X tabletek dziennie czy nawet produktów multiwitaminowych. Każdy organizm ma swoje potrzeby, które w części zaspokajamy, lub nie, dietą. Jeżeli czegoś nie jadamy, bo nie lubimy lub z innych powodów, to braki nadrabiamy konkretnym suplementem. A żeby wiedzieć o brakach trzeba też chodzić do lekarza i na badania krwi, żeby wiedzieć czy wszystko jest w porządku.
Co do odchudzania - wiele roślin czy ziół mają za zadanie przyspieszyć metabolizm lub ograniczyć łaknienie. Na każdego zadziała coś innego, więc można próbować co w konkretnym przypadku pomaga, byle by sprawdzać skład. Moja ciocia po ciąży stosowała humavit z wyciągiem z garcinii kambodżańskiej i jej pomogło na ograniczenie łaknienia (szczególnie na słodkie) i udało jej się szybciej wrócić do formy. A na kogoś innego będzie działa pokrzywa indyjska. Oczywiście, dieta i ćwiczenia muszą być na porządku dziennym, bo suplementy same z siebie w niczym nie pomogą.
Ja sama regularnie przeprowadzam profilaktyczne badania, suplementy biorę takie jakich potrzebuję i problemów ze zdrowiem nie mam.

Napisał(a): Gość -

Ja od dłuższego czasu łykam sprawdzone multiwitaminy i minerały wellnesspack:https://oriwe(...)sspack/

Zgadzam się z tymi co twierdzą, że lepiej jest zadbać o dobrą dietę niż faszerować się chemicznymi suplementami. Ale z własnego rekonesansu wiem, że na rynku są również produkty sprawdzone i atestowane.

Wielu zabieganych ludzi nie ma czasu aby wyliczać sobie kalorie i skrupulatnie przygotowywać posiłki... Suplementy są moim zdaniem w takim przypadku doskonałym rozwiązaniem ponieważ dostarczają niezbędnych witamin :).
« Wróć do tematów
Do góry strony: sprawdzony suplement diety