3
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +0
3 ppt ?

STAROŚĆ, NIE RADOŚĆ ? (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

STAROŚĆ, NIE RADOŚĆ ?

Napisał(a): Gość -

Ostatnio we Wrocławiu zorganizowano na wzór studenckich Juwenaliów, Senioralia dla starszych osób. Tak się zastanawiam nad zasadnością tego przedsięwzięcia. Wiele osób uważa, że będąc starym należy dogorywać w domowym zaciszu i spokojnie czekać na swój koniec. No ale czy tak faktycznie powinno być?
Czy starsze osoby ze względu na swój wiek powinny rezygnować z aktywnego trybu życia?
Czym im na starość nic się nie należy od życia?
No i co sądzicie o takich akcjach organizowanych, jak te we Wrocławiu?
INTERIA.PL

Re: STAROŚĆ, NIE RADOŚĆ ?

A dlaczego niby nie oragnizować takich imprez dla seniorów, przecież to też ludzie aktywni, z pomysłami, potrzebujący kontaktu z innymi. Nie wolno ich lekceważyć, ignorować. Wskazanym jest organizować imprezy integracyjne, na wzór tych w których uczestniczą zdrowi i niepełnosprawni. A tu mogliby młodzi bawić się z seniorami. Młodzi mogliby wiele nauczyć sie od starszych koleżanek i kolegów. Kontakty z ludźmi dla osób na emerutrurze czy rencie to drugie życie, to podtrzymywanie sprawności intelektualnej.

Starość to Radość, tylko umieć trzeba żyć w każdym wieku. Ja jestem bardzo szczęśliwa na emeryturze już od 6 lat,
mam więcej czasu na różne prace, które kiedy pracowałam wykonywałam w biegu,mam wreszcie czas na ogród, na skorzystanie na bieżąco z proponowanych imprez kulturowych a przede wszystkim na czytanie aktualnej beletrystyki.Kiedy pracowałam przez 36 lat czytałam literaturę fachową a obowiązki domowe związane z Rodziną nie pozwoliły mi na realizację moich zainteresowań.
Dzisiaj mój zmęczony organizm wypoczywa i z przyjemnością realizuję swoje zainteresowania, czas mnie nie popędza.
Mam prawie 60 lat i umysł sprawny ,który wykorzystuję do pracy z komputerem i wszystkimi środkami multimedialnymi jak młodzi ludzie ,może i lepiej bo z doświadczeniem . Pozdrawiam -nauczyciel

Reklama

Tak trzymać. Popieram Panią. Oprócz czytania artykułów uprawiam sport i też jestem zadowolony.
Gość Starość to Radość, tylko umieć trzeba żyć w każdym wieku. Ja jestem bardzo szczęśliwa na emeryturze już od 6 lat,
mam więcej czasu na różne prace, które kiedy pracowałam wykonywałam w biegu,mam wreszcie czas na ogród, na skorzystanie na bieżąco z proponowanych imprez kulturowych a przede wszystkim na czytanie aktualnej beletrystyki.Kiedy pracowałam przez 36 lat czytałam literaturę fachową a obowiązki domowe związane z Rodziną nie pozwoliły mi na realizację moich zainteresowań.
Dzisiaj mój zmęczony organizm wypoczywa i z przyjemnością realizuję swoje zainteresowania, czas mnie nie popędza.
Mam prawie 60 lat i umysł sprawny ,który wykorzystuję do pracy z komputerem i wszystkimi środkami multimedialnymi jak młodzi ludzie ,może i lepiej bo z doświadczeniem . Pozdrawiam -nauczyciel
« Wróć do tematów
Do góry strony: STAROŚĆ, NIE RADOŚĆ ?