414
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń34 tys.
  • Odpowiedzi57
  • Ocen na +41
414 ppt ?

storczyki podlewanie - jak i czym (58)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: storczyki podlewanie - jak i czym

Napisał(a): ~Nie-fachowiec -

gość Od kiedy deszczówka nie zawiera minerałów ?
Owszem, zawiera pewne ilości ze względu na ich występowanie w atmosferze, ale nie w ilości mającej zastosowanie jako uzupełnienie brakujących roślinie minerałów,natomiast często ma w nadmiarze zawartość rozpuszczonego dwutlenku węgla , powodującego kwaśny deszcz, szkodzący roślinom

Reklama

Napisał(a): ~Wodnik -

~Nie-fachowiec
Owszem, zawiera pewne ilości ze względu na ich występowanie w atmosferze, ale nie w ilości mającej zastosowanie jako uzupełnienie brakujących roślinie minerałów,natomiast często ma w nadmiarze zawartość rozpuszczonego dwutlenku węgla , powodującego kwaśny deszcz, szkodzący roślinom
kwaśne deszcze powodują związki siarki ,a co2 mądry cłowieku!

Reklama

Napisał(a): ~Nie-fachowiec -

~Wodnik
~Nie-fachowiec
kwaśne deszcze powodują związki siarki ,a co2 mądry cłowieku!
*Prawda, poprawiam, związki siarki powodują kwaśne deszcze*

Napisał(a): Ewa -

Najlepiej zrobić do słoika litrowego dac skórki z bananów i zalać wodą i odstawić na tydzień dwa, później połowę słoika tej wody że skórek z banana rozcienczyc z zwykłą wodą żeby było pół na pół wlać do miski włożyć storczyka żeby się namoczyly korzenie i wyciągnąć,a resztę później podlac inne kwiaty doniczkowe. Tylko podlewać takim wywarem raz na miesiąc ewentualnie dwa razy na miesiąc i pięknie kwiaty zaczną rosnąć bo banan ma potas.ja tak robię i pięknie mi kwiaty rosną doniczkowe.

Reklama

Napisał(a): ~tyd -

Ja storczyki zalewam wodą przegotowaną raz w tygodniu, a następnie wężykiem ściągam wodę. Hoduję storczyki w starym akwarium bez pokrywy. Wężyk wodę ściąga z dna spod ukrytej doniczki. W tej doniczce jest zrobionych dużo otworków. Bo chodzi o zebranie wody praktycznie do zera. Nie przesadzam storczyków od czasu, kiedy tam je zasadziłem. Kwitną obficie, choć z różną częstotliwością. kupiłem je bardzo zabiedzone dla eksperymentu, nie wierząc za bardzo w to, że uda mi się je uratować. Nie spryskuję ich, choć pewnie byłoby nieźle. Mają swój mikroklimat. Nie mają przeciągów. Stoją na południowym parapecie przysłoniętego nieco okna. Mają dosyć dużo rozproszonego światła

Napisał(a): ~Gość -

~tyd Ja storczyki zalewam wodą przegotowaną raz w tygodniu, a następnie wężykiem ściągam wodę. Hoduję storczyki w starym akwarium bez pokrywy. Wężyk wodę ściąga z dna spod ukrytej doniczki. W tej doniczce jest zrobionych dużo otworków. Bo chodzi o zebranie wody praktycznie do zera. Nie przesadzam storczyków od czasu, kiedy tam je zasadziłem. Kwitną obficie, choć z różną częstotliwością. kupiłem je bardzo zabiedzone dla eksperymentu, nie wierząc za bardzo w to, że uda mi się je uratować. Nie spryskuję ich, choć pewnie byłoby nieźle. Mają swój mikroklimat. Nie mają przeciągów. Stoją na południowym parapecie przysłoniętego nieco okna. Mają dosyć dużo rozproszonego światła
Jeżeli zdecydujesz się zraszać storczyki, to tylko LIŚCIE. Kwiaty tego nie lubia. Powodzenia.

Napisał(a): derek1954 -

Ja od wielu lat moje storczyki, a mam ich zawsze ok. dziesięciu, nie podlewam, tylko raz w tygodniu w zimie, i raz na 10 dni latem, nalewam wody do osłonek, w których cały czas spoczywają na parapecie okien. W kąpieli tej przebywają od 45 minut do 1 godziny. Zasilam nawozem do storczyków co dwa tygodnie, a wodę wylaną z osłonek wykorzystuję do podlewania innych kwiatów w domu. Cięcie wykonuję zawsze po zrzuceniu ostatniego kwiatka, dwa centymetry nad trzecim oczkiem, licząc od podłoża. Bardzo często "zdejmuję" łuski przykrywające te oczka, następnie miejsca te pokrywam odrobiną maści kupionej na Allegro, przez co doczekałem się wielu młodych storczyków. Ostatnim razem na dwóch łodygach kwiatowych "urodziły" aż trzy. Dodatkowo, codziennie rano zraszam mgiełką wody z kranu, ale tylko napowietrzne korzenie. Zapewniam, że po takich zabiegach będą rosły jak szalone, a przy okazji można powiększyć swoją kolekcję storczyków.

Napisał(a): ~gosc -

~plastyk
~lewar Storczyki najlepiej podlewać przez zanurzenie: wstaw doniczkę do naczynia z wodą destylowaną o temperaturze pokojowej i pozostaw tam, aż całe podłoże będzie nawodnione. W ten sposób nie przelejesz kwiatka
Że też ludzie piszą takie brednie. Jakie minerały niby ma pobrać z tej wody destylowanej ten storczyk. Może piszący nie wie czym jest woda destylowana i co w sobie zawiera ? Czy słowo destylacja coś mu mówi ???
Jezeli jest konsumentem wiadomego destylatu to kojarzy mu sie to jednoznacznie.Okazywanie zdziwienia zbedne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: storczyki podlewanie - jak i czym