414
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń34 tys.
  • Odpowiedzi57
  • Ocen na +41
414 ppt ?

storczyki podlewanie - jak i czym (58)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: storczyki podlewanie - jak i czym

Napisał(a): gość -

Storczyka się nie podlewanie.Doniczke zanurza się w wodzie do ok.2/3 wysokości doniczki przez ok 30 minut. Następnie po obcieknieciu wstawiam do przezroczystego pojemnika.Ja dodaję do wody nawóz w płynie dla storczyków.Taki sposób podlewania usłyszałem od największego hodowcy storczyków w Europie .Ta hodowla jest w Polsce w Stężyca k/Dęblina woj
lubelskie.Ostatnio na jednego lodydze zakwitlo 17 na 18 kwiatów.

Mialam wiele razy
Stosowalam sie do różnych zalecen
I ,,klops"
Aż w koncu zaczęłam pielęgnować wg własnego uznania
1 szklana przezroczysta doniczka
2na dnieodrobina wody utrzymuje sie caly czas
Gdyz
3 codziennie rano zraszam wierzcz korzeni w doniczce letniąprzegotowaną wodą
4 1x w miesiącu porcja odzywki do storczyków
I cud
W moim wykonaniu
Storczyk ktory mial byc zutylizowany jest najiekniejszy na świecie
Piękne silne kwiaty i zieloniutkie mięsiste liście
Kwitnie juz kilka miesięcy!!!!!
Chociaz moze jest mi poprostu wdzięczny że uratowalam go przed zgładzeniem
😉😉❤❤

Reklama

Co za brednie piszecie.W marketach nikt się nimi nie przejmuje i kwitną.Ja podlewam raz w tygodniu kranówką z dodatkiem nawozu do storczyków z Lidla.Mam włożoną doniczkę w doniczce.Doniczke że storczykiem zalewam wodą po brzegi.Zostawiam to na parey godz.aby popioły a,jak sobie zapomnę to na następny dzień lub jeszcze następny zalewam nadmiar wody.I od dnia,w którym zdałam nadmiar wody podlewam za 7 dni.Mam 15 szt. cudownych kwitnących na okrągło kwiatów.

Reklama

Napisał(a): ~xOp -

storczyki musza miec mokre podłoze, pobieraja wilgoc z powietrza, to sa pedy pobierajace wode, nie zadne korzenie
zeby kwitły (wiekszosc storczykow, ktore sa sprzedawane w sklepach to odmiany hodowlane), lubia słonce-okno zach. lub wsch. idealne, ale musza byc z daleka od kaloryferow,
sa specjalne osłonki na doniczki storczykowe, z takim podniesiem wew. osłonki, ułatwia dozowanie wody, wlac tylko do poziomu dna doniczki, kora w doniczce sobie nasiaknie ta wodą i zapewni wilgoc, mozna tez raz na kilka miesiecy wstawic doniczke do jakiejs miski z woda czy zlewu na ok. 1h zeby kora namokla, i wystarczy, jak niektorzy wspominaja lepiej mniej wody niz za duzo, wilgoci w pomieszczeniu trzeba pilnowac, wiec troche wiecej wody w sezonie grzewczym z mrozem za oknem i w upalne lato
beda kwitły cały rok

Reklama

Napisał(a): ~kornik -

gość Czytam i nie wierze. Jaka woda destylowana!!. Wstawiam doniczke do wody . Czasami podlewam bezposrednio do doniczki zimna woda z kranu! Korzenie jedrne zielone nie potrzebuja czestego podlewania. Kwitna pieknie i bardzo dlugo. Trzymam je w szklanych doniczkach . Korzenie potrzebuja swiatla.
Pozdrawiam.
storczyk czerpie wilgoć z powietrza, czyli także z deszczu, a to jest b. miękka woda

Napisał(a): ~Ktośiek -

Wraz z narzeczonym mamy storczyka i szczerze mówiąc rośnie jak szalony. Teraz będzie nam drugi raz kwitł chodź spisaliśmy go na straty, to skubany pnie się i za niedługo pewnie wypuści kwiatki (jak kwiatki opadły, to obciął łodyżke i urosła teraz nowa) Narzeczony podlewa go zwykłą wodą z kranu kiedy mu się przypomni. :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: storczyki podlewanie - jak i czym