414
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń34 tys.
  • Odpowiedzi57
  • Ocen na +41
414 ppt ?

storczyki podlewanie - jak i czym (58)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: storczyki podlewanie - jak i czym

Napisał(a): ~Bog-dan -

Ja swoich storczyków nie podlewam tylko raz w tygodniu zawsze w niedziele zalewam wodą.Po około 2 lub 3 godzinach zlewam wodę i spokój na następny tydzień.Dwa razy do roku zasilam nawozem z ampułki dla storczyków.W tej chwili na 17 sztuk kwitnie dwa, dwa nie wypuściły pędów
kwiatowych.Natomiast 13 ma pędy kwiatowe w tym jeden ma dwa nowe i trzy na starych pędach.Rosną w plastikowych przezroczystych doniczka i mają przezroczyste szklane osłonki.
INTERIA.PL

Napisał(a): gość -

Otóż storczyk to bardzo ładny kwiat. Jeden z nielicznych do których trzeba mieć naprawdę przysłowiową rękę.
Na pewno nie jest prawdą, że od nadmiaru wody nie będzie rósł i kwitł.
Nie jest zalecane obfite podlewa nie, ale widziałem na własne oczy jak znajoma trzymała je non stop w wodzie ale bez gleby.
W donicach a raczej w wagonach była woda i takie kulki dla dzieci do zabawy.
Od czasu do czasu dołała tylko nawozu i tyle.
Sam swego czasu też miałem w domu masę różnych odmian które dawałem swojej eks żonie przy okazji i bez okazji.
Nadeszła kiedyś taka chwila że po prostu chciałem je "utopić" zniszczyć aby nie wracały wspomnienia dla kogo one były.
I te "wredne" za nic miały codzienne obfite podlewa nie, też rosły i kwiaty jak szalone.
Także trzeba z nimi rozmawiać i je po prostu kochać 🥰🥰🥰 na pewno się odwzajemnią.

Napisał(a): Ela -

Storczyków się nie podlewa.Raz w tygodniu trzeba wstawić doniczkę do wiaderka z wodą na około pół godziny żeby podłoże nabrało wody.Potem wystawić, odsączyć. Ja jeszcze co dwa albo trzy tygodnie daję pałeczkę nawozową dla storczyków, można kupić w sklepach ogrodniczych.Moje kwitną przepięknie.

Reklama

Napisał(a): ~kosek -

A ja podlewam kranówą odstaną w butelce. Czasem doleję odżywki. I leję prosto w doniczkę nie za dużo ( pół litra na 5 storczyków) raz na tydzień albo dwa. Czase,m trzy jak sobie zapomnę. I kwitną mi całe lato po dwie łodygi non stop. WIęc może czasem nie ma co przesadzać. A i jeszcze jedno... mieszkam w górach i mam cholernie twardą wodę....[b][/b]

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~Jola -

~jakim Z tego co mi przekazano i co stosuję, to nie podlewać. Natomiast raz na dwa lub trzy tygodnie wstawić cała doniczkę do np. miski z wodą na cały dzień lub noc, i to wszystko.
Zgadzam się w 100 %- też nic więcej nie robię a kwitną cudnie :)

Napisał(a): ~jota -

Deszczówka łapie wszystkie minerały (dobre i złe) z powietrza. Ja storczyki moczę przez 2 godziny w wodzie z kranu i pozostawiam do odcieknięcia 1 raz w tygodniu. Storczyki rosną w specjalnej korze. Tak też ratuję storczyki dzieci. Bardzo często wstawiam w mgłę lub wilgotne powietrzne- pobierają wilgoć z otoczenia wolnymi korzeniami. Pięknie kwitną i rosną

Napisał(a): ~Gościu -

~wać Wiele zależy od rodzaju storczyka - wodolubne trzeba podlewać 2x w tygodniu, standard to podlewanie co tydzień lub 2 tygodnie. Patrz na korzenie - jak są mokre, to jeszcz poczekaj z podlewaniem.
Storczyk!!!! Podlewać wyłacznie gdy widzimy ,ze korzenie są pokryte białym nalotem, a w doniczce nie żadnej skropliny po wodzie. Ja mam zimne mieszkanko, podlewam raz no ok 10 dni! latem ,ZAWSZE patrze na ten biały nalot na korzeniach !!!!!!!!!! Proszę mi uwierzyć, ze nie ma reguły innej ,jak podaję, kiedy podlewać !!!! Jeszcze nie zmarnowałam żadnego storczyka, a miałam juz ich nawet 20 sztuk. Nie stawiamy na parapet , gdzie grzeje słońce cały dzień. Moze byc okno wschodnie, czy jak komu pasuje, ale niezbyt mocno słoneczne. POzdrawiam serdecznie./ szczerze i dobrze radzę.

Napisał(a): ~gość -

~plastyk
~lewar Storczyki najlepiej podlewać przez zanurzenie: wstaw doniczkę do naczynia z wodą destylowaną o temperaturze pokojowej i pozostaw tam, aż całe podłoże będzie nawodnione. W ten sposób nie przelejesz kwiatka
Że też ludzie piszą takie brednie. Jakie minerały niby ma pobrać z tej wody destylowanej ten storczyk. Może piszący nie wie czym jest woda destylowana i co w sobie zawiera ? Czy słowo destylacja coś mu mówi ???
Pewnie myślał o wodzie odstanej.
« Wróć do tematów
Do góry strony: storczyki podlewanie - jak i czym