Odpowiadasz na:
storczyki podlewanie - jak i czym

~AnnaMaria
Temat dodał(a):
~AnnaMaria -
Ostatnio znajoma podarowała mi storczyka. Piękny kwiat, ale boję się, że zmarnieje - jak prawie wszystkie rośliny w moim domu. Nie mam ręki do kwiatów, a na tym mi naprawdę zależy. Storczyki podlewanie z samego rana? Tak słyszałam, że trzeba robić. Na pytanie, jak często podlewać storczyki, czytałam, że właśnie nie za często. Ale co to znaczy? Jak podlewać storczyki, żeby pięknie kwitły? I czym podlewać storczyki? Samą wodą, czy trzeba coś jeszcze dodawać? Wszelkie Wasze doświadczenia w zakresie storczyki podlewanie chętnie spożytkuję, by wreszcie się udało!

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: storczyki podlewanie - jak i czym

Napisał(a): ~Gościu -

~wać Wiele zależy od rodzaju storczyka - wodolubne trzeba podlewać 2x w tygodniu, standard to podlewanie co tydzień lub 2 tygodnie. Patrz na korzenie - jak są mokre, to jeszcz poczekaj z podlewaniem.
Storczyk!!!! Podlewać wyłacznie gdy widzimy ,ze korzenie są pokryte białym nalotem, a w doniczce nie żadnej skropliny po wodzie. Ja mam zimne mieszkanko, podlewam raz no ok 10 dni! latem ,ZAWSZE patrze na ten biały nalot na korzeniach !!!!!!!!!! Proszę mi uwierzyć, ze nie ma reguły innej ,jak podaję, kiedy podlewać !!!! Jeszcze nie zmarnowałam żadnego storczyka, a miałam juz ich nawet 20 sztuk. Nie stawiamy na parapet , gdzie grzeje słońce cały dzień. Moze byc okno wschodnie, czy jak komu pasuje, ale niezbyt mocno słoneczne. POzdrawiam serdecznie./ szczerze i dobrze radzę.

Napisał(a): ~jota -

Deszczówka łapie wszystkie minerały (dobre i złe) z powietrza. Ja storczyki moczę przez 2 godziny w wodzie z kranu i pozostawiam do odcieknięcia 1 raz w tygodniu. Storczyki rosną w specjalnej korze. Tak też ratuję storczyki dzieci. Bardzo często wstawiam w mgłę lub wilgotne powietrzne- pobierają wilgoć z otoczenia wolnymi korzeniami. Pięknie kwitną i rosną

Reklama

Napisał(a): ~Gościu -

Ja storczyki podlewam na zmianę rano kawą wieczorem herbatkom

Napisał(a): ~Jola -

~jakim Z tego co mi przekazano i co stosuję, to nie podlewać. Natomiast raz na dwa lub trzy tygodnie wstawić cała doniczkę do np. miski z wodą na cały dzień lub noc, i to wszystko.
Zgadzam się w 100 %- też nic więcej nie robię a kwitną cudnie :)

Reklama