13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń357
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +13
13 ppt ?

Stosowałyście specjalne diety w I, II i III trymestrze ciąży? (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Stosowałyście specjalne diety w I, II i III trymestrze ciąży?

Napisał(a): Gość -

Jestem w pierwszym miesiącu ciąży, z pierwszym dzieckiem. Nie mam doświadczenia w tym temacie, dlatego chciałam zapytać o kilka rzeczy. Czy stosowałyście jakieś specjalne diety w czasie pierwszego trymestru ciąży? A potem kolejno w drugim i trzecim? Co powinnam jeść w tym czasie, żeby dziecko się prawidłowo rozwijało? Jakie wartości odżywcze są dla dziecka szczególnie ważne w tych okresach ciąży?

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Stosowałyście specjalne diety w I, II i III trymestrze ciąży?

beddame najwazniejsze nie przestrzegac starej zasady jedzenia za dwuch- nie w tym rzecz.dieta ma byc bogata w witaminy i mineraly. nie powinnas jesc surowego miesa i niemytych warzyw czy owociw. o piciu i paleniu nawet nie wspomne
Z Twojej wypowiedzi jednoznacznie wynika że poza okresem ciąży można do woli jeść niemyte warzywa (ziemniaki i marchew) i owoce oraz surowe mięso....?

Reklama

Napisał(a): beddame -

Salome
beddame najwazniejsze nie przestrzegac starej zasady jedzenia za dwuch- nie w tym rzecz.dieta ma byc bogata w witaminy i mineraly. nie powinnas jesc surowego miesa i niemytych warzyw czy owociw. o piciu i paleniu nawet nie wspomne
Z Twojej wypowiedzi jednoznacznie wynika że poza okresem ciąży można do woli jeść niemyte warzywa (ziemniaki i marchew) i owoce oraz surowe mięso....?
nie z mojej wyèpowiedzi wynika, ze nalezy zwrocic szczegolna uwage na te sprawy- mycie warzyw i owocow. nie powiesz mi, ze przynajmniej raz w zyciu nie zjadlas nie umytego jablka ?? co do miesa - mowilam o waszelkiego typu potrawach przygotowywanych z surowego miese np tatar.

Reklama

Nie nalezalam do tych pan ktore przezywaja wszystko co jedza w czasie ciazy a gdy dziecko sie urodzi to prasuja kazdy kawalek ubranka.Jadlam to,na co mialam ochote,wczesniej poczytalam troche i wszedzie bylo napisane ze mozna jesc praktycznie wszystko,oczywiscie z umiarem,i tyle.Jedyne czego nie mozna jesc to serow plesniowych ktorych i tak nie jem wiec mnie to nie obchodzilo:-)Jesli pojdziesz do McDonalda raz na tydzien nic sie nikomu nie stanie.Ja jadlam to co mi organizm podpowiadal,nie mialam zbytnich zachcianek ale pamietam ze mialam etap winogron,jadlam ich duzo,widocznie tego potrzebowalam i tyle.Nie panikuj,jedz to co chcesz,nie boj sie przytyc,pamietaj ze karmisz nie tylko siebie.Zona mojego kumpla co chwila w pracy wysylala Mu smsy zeby sprawdzil czy moze jesc to,czy moze jesc tamto.Rozsmieszalo mnie to.W ciazy mozna jesc praktycznie wszystko.

Napisał(a): hodlra -

To prawda że w ciązy można jeść wszytko z małymi wyjątkami, ja niestety miałąm bardzo słaby apetyt, odrzucało mnie od wielu rzeczy a ciągnęło do słodyzy i fastfoodów, starałam się polnować diety ale też przez całą ciążę brałam mamadha premium, czułam się dobrze po tych witaminach, wyniki miałam dobre, cieszę się że w tych witaminach miałam sporą dawkę witaminy D, bo ona jest dobra dla zębów, a słyzałam że po ciąży problemy z zębami się bardzo nasilają ja czegoś takiego u siebie nie zaoberwowałam.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Stosowałyście specjalne diety w I, II i III trymestrze ciąży?