33
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +0
33 ppt ?

strata pracy przez facebooka (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

strata pracy przez facebooka

Napisał(a): Gość -

cześć wam,
mam takie pytanie. niedawno natknęłam się na w internecie na dość nietypowa sprawę.
Otóż pewną młodą dziewczyną zwolniono z pracy, dlatego że jej szef uznał jej zdjęcia, które dodała na facebooku za nieodpowiednie, podobno godziły w dobre imię firmy.
Czy pracodawca może coś takiego zrobić ? Czy to co robię w wolnym czasie nie jest moją prywatną sprawą ?
INTERIA.PL

Reklama

Re: strata pracy przez facebooka

Napisał(a): Gość -

No cóż. powiem tak, to co robisz w wolnym czasie, jest twoją prywatną sprawą, ale jest druga strona medalu- pracodawca ma prawo dbać o wizerunek firmy- jeżeli zdjęcia miały charakter np nieodpowiedni ( tylko teraz należy zapytać co to znaczy nieodpowiedni ?) to miał prawo zwolnić, tak wiec wszystko zależy od zdjęć. I nawet tak na logikę- Złodziej, zazwyczaj kradnie w prywatnym czasie, czy pracodawca jak się dowie ma prawo go zwolnić ? Czy chciałby trzymać złodzieja ? No chyba nie, chyba, że sam jest złodziejem i zaproponuje mu spółę :) Miłego dnia

Reklama

Napisał(a): gość -

gość inaczej!
jakim trzeba byc pustakiem,żeby kożystać z fejsbuka?
nigdy tego g...a nie otwarłem,he he he!!!
to dobra zabawa dla odmóżdzonych niewolników systemu...
Korzyści z facebooka żadne ale słownik ortograficzny czasem się przydaje. Tego g..a tez raczej nie otwierałes

Reklama

Napisał(a): gość -

Ujmę to tak:
To co się robi w czasie wolnym od pracy to jest oczywiście prywatna sprawa każdego z nas, ale ZAMIESZCZANIE zdjęć, filmów czy nagrań audio w INTERNECIE to już niestety NIE JEST prywatna sprawa. Internet jest dla wszystkich bez wyjątków i jeżeli ktoś decyduje się umieścić jakieś Prywatne treści w internecie, to znaczy, że tej prywatności właśnie się pozbywa.
To tak jak by ktoś odbył potajemny stosunek, zrobił jakieś zdjęcia i chcąc utrzymać to w sekrecie zamieścił zdjęcia na FB... :-/ po prostu rewelacyjny pomysł.
Swoją drogą, jeżeli dochodzi do zwolnienia pracownika z powodu zdjęć na FB, to jeżeli zdjęcia nie godziły BEZPOŚREDNIO w wizerunek firmy, to pracodawca NIE MIAŁ PRAWA zwolnić pracownika. Pracownik powinien złożyć zażalenie do sądu pracy o bezpodstawne zwolnienie ze stanowiska.
« Wróć do tematów
Do góry strony: strata pracy przez facebooka