56
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi20
  • Ocen na +44
56 ppt ?

Studia bez matury. (21)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Studia bez matury.

Napisał(a): rafal333 -

W Niemczech pójście na studia bez matury możliwe jest od dawna, a młodych ludzi, którzy wybierają taką drogę, z roku na rok przybywa. W 2016 r. było ich aż 56,9 tys., dwukrotnie więcej niż w 2010 r. - wynika z danych Centrum Rozwoju Szkolnictwa Wyższego (CHE).
Większość studentów bez matury (55 proc.) wybiera studia na fakultecie prawa, ekonomii lub nauk społecznych. Co piąty idzie na studia inżynierskie. - Czy w Polsce będzie to mozliwe ? Matura z roku na roku jest na coraz to niższym poziomie , czy ma ona racje bytu ?

INTERIA.PL

Re: Studia bez matury.

Napisał(a): buc1 -

Sikorsky Mówi się raczej o przywróceniu poziomu starej matury. Uniwersytety i politechniki narzekają na pogarszający się z roku na rok poziom wykształcenia absolwentów szkół średnich.
Nie widzę problemu, żeby tak nie mogło być. Dlaczego- bo jest bardzo dużo ludzi zdolnuch, którzy z jakiegoś powodu nie zrobili matury, bo np: zmuszało ich życie do podjęcia pracy. Jeśli przejdą egzaminy weryfikacyjne, to dlaczego nie? Niekiedy są nawet po studa tak tępi, że aż wstyd dla ich promotorów i Uniwersytetów. Wykuje materiał na pamięć, a potem wszystko zapomni i zostanie pusta glowa.

Napisał(a): rafal333 -

Sikorsky Mówi się raczej o przywróceniu poziomu starej matury. Uniwersytety i politechniki narzekają na pogarszający się z roku na rok poziom wykształcenia absolwentów szkół średnich.
Obecnie wyższych uczelni jest multum i tam poziom wykształcenia także jest niski. Kilkanaście lat temu dostać na na wyższą uczelnie nie był taki łatwy, teraz to nawet bez egzaminów można dostać się.Tytuł magistra czy inzyniera dostaje się bardzo łatwo n ie to co ongiś.

Napisał(a): Rubinka3435 -

Nawet to dobry pomysł, ale czy studia są aż tak super? Jak ktoś lubi siedzieć z książkami w nosie to i może. Jednak w naszym kraju brakuje mechaników, malarzy, ślusarzy, spawaczy itd. Dlaczego bo każdy idzie na studia, większość moich znajomych jest po mgr lub ma licencjat, trudno im znaleźć pracę w swoim zawodzie, pracują gdzie się da za niższą krajową, lub wyjechało zagranice.

Napisał(a): ~Viktoria -

No ale jak, studia bez matury? Jakoś mnie to nie przekonuje. Ja ostatnio powtarzam materiał dniami i nocami, już mi mózg paruje, szczerze mówiąc.. A dodatkowo szukam też jakiegoś fajnego kierunku studiów. Myślę o psychologii, ale nie takiej typowej, coś z biznesem itp. może polecicie jakiś kierunek? Jestem z Chorzowa.

Napisał(a): ~Trrelle -

~Viktoria No ale jak, studia bez matury? Jakoś mnie to nie przekonuje. Ja ostatnio powtarzam materiał dniami i nocami, już mi mózg paruje, szczerze mówiąc.. A dodatkowo szukam też jakiegoś fajnego kierunku studiów. Myślę o psychologii, ale nie takiej typowej, coś z biznesem itp. może polecicie jakiś kierunek? Jestem z Chorzowa.
Spróbuj na WSB . Coś chyba jest w tym kierunku. Ostatnio brat mówił że mają sporą zniżkę na start. Zdaje w tym roku maturę i już rozgląda się po uczelniach w pobliżu domu.

Napisał(a): oewsb -

~Trrelle
~Viktoria No ale jak, studia bez matury? Jakoś mnie to nie przekonuje. Ja ostatnio powtarzam materiał dniami i nocami, już mi mózg paruje, szczerze mówiąc.. A dodatkowo szukam też jakiegoś fajnego kierunku studiów. Myślę o psychologii, ale nie takiej typowej, coś z biznesem itp. może polecicie jakiś kierunek? Jestem z Chorzowa.
Spróbuj na WSB . Coś chyba jest w tym kierunku. Ostatnio brat mówił że mają sporą zniżkę na start. Zdaje w tym roku maturę i już rozgląda się po uczelniach w pobliżu domu.
Witam! Studia I stopnia na WSB w Chorzowie można podjąć na kierunku Psychologia w biznesie. Do wyboru jest wiele interesujących specjalizacji. Po szczegóły oferty zapraszam na naszą stronę wsb.pl/chorzow/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/psychologiawbiznesie Dodam, że zapisując się na studia do 30 kwietnia można zaoszczędzić 1000 zł: 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Napisał(a): ~gostek -

No jasne! A co tam....bez podstawówki....byle zapłacić czesne .
No bo chodzi tylko o kase i nowy sposób na biznes....pozakładać "uniwersytety" i trzepać kase . A potem taki inżynier elektryk nie wie co to sinusoida a inż. elektronik problem ma z NPN i myli go i IPN.
Zenada...w Radomiu jest takich pseudo szkół na kilogramy!
Ale żadna z nich nie ma warsztatów tak jak kiedyś to bylo! Bo to już koszta! CZYSTY ZYSK!
O szkołach typu Zarządzanie i Marketing nie wspomnę...tysiące absolwentów chcących zarządzać...ale nie ma kim...fachowców z wykształceniem prawdziwym technicznym jest coraz mniej!
A wiecie że przywrócone szkoły dla pielęgniarek nie mają zajęć praktycznych?!!! Przychodzi taka "licjencjatka" do szpitala i nie wie jak sie igłę zakłąda na strzykawkę! Strach chorować!

Napisał(a): ~Edward -

Viktorio znajdź bardziej pożyteczny kierunek niż psychologia czy papierkologia, z tego nie ma żadnego postępu a to technika i technologia rządzi Światem. Prawo, administracja czy inne bzdury o niczym były nawet w krajach starożytnych i trwały tysiące lat i jest to stracone tysiące lat... Dopiero rozkwit technologii i nauki stworzył Twój Świat, dawniej byłabyś kolejnym pioneczkiem telenoweli... kto , kogo i dlaczego... jednym słowem bzdury!

Napisał(a): ~mmm -

koto narzeka- ten profesor ktory pojecia nie ma o wtryskach i bo nie chce mu sie uczyc a od 35lat wyklada temat o zwezkach venturiego w gaznikach? Poziom studiow w polsce jest bardzo niski zacznijmy w tym temacie

Napisał(a): ~Królik -

rafal333
Obecnie wyższych uczelni jest multum i tam poziom wykształcenia także jest niski. Kilkanaście lat temu dostać na na wyższą uczelnie nie był taki łatwy, teraz to nawet bez egzaminów można dostać się.Tytuł magistra czy inzyniera dostaje się bardzo łatwo n ie to co ongiś.
Kiedyś technik potrafił na papierze policzyć to co teraz inżynierowi nawet z komputerem nie idzie. A są stanowiska gdzie nie potrzebni są inżynierowie, a ludzie z głową na karku, a tych także brakuje !!!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Studia bez matury.