16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń201
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +-8
16 ppt ?

Suknia ślubna musi być biała ? (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Suknia ślubna musi być biała ?

Napisał(a): Gość -

Czy suknia ślubna musi być biała ? Czy jedynym sposobem żeby założyć np różową pudrową jest ślub cywilny ? Czy któraś z was założyła suknie innego koloru niż biały? Wydaje mi się że jeżeli bym miała ślub kościelny to nie wypada założyć innej niż biała.

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Suknia ślubna musi być biała ?

Napisał(a): gość -

Kolor sukni ślubnej zależy od niczego innego jak od czystości panny młodej. Biel to symbol niewinności. Natomiast nieważne jest jak pójdziesz ubrana do usc, może być nawet czarna garsonka albo cokolwiek innego, to mało istotne.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Biel jest przyjęta jako symbol czystości i niewinności. Tylko, która teraz jest czysta i niewinna :) hihi
A tak na serio, to żyjemy w kraju katolickim i biały jest "wskazany". Mi tam nie przeszkadza i kobieta może iść w każdym kolorze, no może prócz czarnego, aby ładnie wyglądała.

Napisał(a): beddame -

lucyk Biel jest przyjęta jako symbol czystości i niewinności. Tylko, która teraz jest czysta i niewinna :) hihi
A tak na serio, to żyjemy w kraju katolickim i biały jest "wskazany". Mi tam nie przeszkadza i kobieta może iść w każdym kolorze, no może prócz czarnego, aby ładnie wyglądała.
a gdzie w Biblii i prawie kanonicznym jest napisane o kolorze sukienki?

Reklama

Napisał(a): xenia11 -

ja sama miałam białą suknię, ale to dlatego że taka mi się marzyła:) znam natomiast wiele kobiet tóre wystąpiły w innych sukniach - co prawda popularne są beże czy inne delikatne kolory, ale jedna z moich kuzynek miała suknię taką delikatnie pomarańczową - morelową, a moja koleżanka suknie która składała się z granatowego gorsetu i białej spódnicy ozdobionej kwiatami w kolorze gorsetu :)))
nigdzie nie jest nakazane noszenie białych sukien- dawno temu była nawet odmienna tradycja, a symbolika jak i nasze życie się zmienia- dziś biel może symbolizować czystość uczuć i planów,
nie mniej najważniejsze jest to, co w sercu, i przy ślubie kościelnym i cywilnym liczą się uczucia do narzeczonego a przy kościelnym dodatkowo wiara :)

Napisał(a): rudii -

lucyk Biel jest przyjęta jako symbol czystości i niewinności. Tylko, która teraz jest czysta i niewinna :) hihi
symbolem czystości i niewinności nie jest biała suknia,a welon.nie wiem w ilu wątkach można pisac jedno i to samo...

Reklama

Napisał(a): xenia11 -

rudii
symbolem czystości i niewinności nie jest biała suknia,a welon.nie wiem w ilu wątkach można pisac jedno i to samo...
a jeszcze precyzyjniej to wianek (teraz raczej już nie zakładany,) ale nie ważne ile osób napisze i w ilu wątkach to takiee opinie i tak będą się przewijać:P

Napisał(a): rudii -

xenia11
rudii
a jeszcze precyzyjniej to wianek (teraz raczej już nie zakładany,) ale nie ważne ile osób napisze i w ilu wątkach to takiee opinie i tak będą się przewijać:P
bo to jest tak,ze chce sie napisac cos madrego,a jednak nie wychodzi.ile razy jest watek o sukniach slubnych,tyle razy choc jedna osoba twierdzi,ze biala suknia przeznaczona jestbdla tych czystych i niewinnych.bzdura totalna...

Napisał(a): gość -

Myślę, że tolerancja w zakresie sukien ślubnych jest coraz większa. Zresztą to Panna Młoda decyduje (na szczęście) w co się w ten dzień ubierze. Ja skorzystałam z oferty Salonu Sukien Ślubnych Visual Chris w Poznaniu. Mają tak piękne fasony, że nie mogłam się zdecydować ;) Sami możecie zobaczyć -http://www.vi(...)ris.pl/ .

Napisał(a): ~loa -

Nic nie musi ale może:) Sama wybrałam klasyczne rozwiązanie w salonie Nabli. Tak po prostu czułam się najlepiej. Z kolei moja znajoma miała blado różową suknie - pasowała idealnie. W końcu wybór należy do panny młodej.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Suknia ślubna musi być biała ?