118
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń716
  • Odpowiedzi111
  • Ocen na +0
118 ppt ?

Suplementy diety - cała prawda (112)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Suplementy diety - cała prawda

Napisał(a): Gość -

Suplement diety to dodatek, uzupełnienie diety...
"Są to poszczególne składniki żywności, substancje dodatkowe, gotowe produkty spożywcze oraz tabletki, kapsułki, proszki lub płyny, których spożycie, w uzupełnieniu zwykłej diety, przynosi dodatkowe korzyści zdrowotne. Suplementy dostarczają w skoncentrowanej formie składniki odżywcze lub inne substancje o działaniu żywieniowym lub fizjologicznym. Ich stosowanie sprzyja uzupełnieniu codziennej diety deficytowej w niektóre składniki mineralne czy witaminy"

Co o tych niezwykłych, "cuda" dających suplementach diety wy sądzicie? Jest ich przecież tyle rodzai...
- wspomagających odchudzanie,
- spowalniających procesy starzenia,
- zwiększających zdolność koncentracji uwagi i bystrości umysłu
One naprawdę nam pomagają, czy to tylko efekt placebo? Wiadomo przecież że wiara czyni cuda, więc czemu by nie wmówić tego społeczeństwu, a przy okazji nieźle zarobić???
INTERIA.PL

Reklama

Re: Suplementy diety - cała prawda

Gość suplement diety to tylko placebo sluzace do wyciagania w kapitalizmie pieniedzy od ludzi
Proponuję trochę poczytać, zanim ktokolwiek wypowie się w tym temacie. Polecam artykuł pt. Nieżywi lekarze nie kłamią, albo np. książkę dr. Wojciecha Urbaczki pt. Szlachetne zdrowie. Jest też wiele innych publikacji, ale nie sposób je przytoczyć wszystkie. Myślenie boli, ta sentencja sprawdza się u nas, jak mało gdzie. Kto oglądał ostatni cykl programu Uwaga na TVN o żywności genetycznie modyfikowanej z pewnością doceni wartość zdrowej żywności i suplementów diety. Ja polecam produkty kanadyjskiej firmy Akuna, bo zależy mi na zdrowiu moim i mojej rodziny. Niedowiarków to nie dotyczy, niech testują na nich firmy farmaceutyczne.

Reklama

I to jest sedno. Czyli ponownie pojawia się w dyskusji 'placebo', bo czymże są w takim razie suplementy jak nie złudzeniem.
Tak ogólnie rzecz ujmując, to mało istotne czy suplementy coś pomagają, jeżeli tego samego dnia zjemy priony w kurczaku, który został nafaszerowany proteinami wołowymi. Polecam 'Not On the Label: What Really Goes into the Food on Your Plate'
Felicity Lawrence.

Reklama

Gość Biorę jesienią body max senior i już parę lat nie przeziębiam się a nawet jak złapię lekki katar to zaraz przechodzi. Myślę, że to jest niezły suplement diety dla mnie, bo nie wiem jak działałby na innych.
Nie biorę nic i chorowałem w przeciągu roku tylko raz. Odstaw cukry, przetworzone produkty (gotowce) i wędliny (zastąp np. samodzielnie pieczonym schabem lub indykiem), octy, kwasy cytrynowe (sztuczne) i jasne pieczywo.
Wątroba podziękuje i będzie wspomagała ochronę organizmu.

Gość suplement diety to tylko placebo sluzace do wyciagania w kapitalizmie pieniedzy od ludzi
Dokładnie tak samo jak żurawina, która w ogóle jest nieskuteczna jeśli chodzi i sprawy urologiczne. najlepszy jest w tym przypadku lekarz.

Wiara to jedno a działanie suplementów drugie. Jeśli chodzi o suplementy pomagające zrzucić wagę, to one działają. Nie są to te "cudowne środki" które same działają, wystarczy brać tabletki i leżeć i pachnieć by schudnąć :D - nie tędy droga. Suple mają pomóc, ale nie zrobią za nas wszystkiego. Brałem przez pewien czas milkoshake przed ćwiczeniami. Ten środek zawiera w sobie m.in. L-karnitynę, taurynę i białko. I powiem, że można było wyczuć działanie l-karnityny, czy tauryny. Czuć było energię do ćwiczeń. I o to chodzi.

Uważam, że żeby o czymś dyskutować i mówić dobrze albo źle, bo takie mamy prawo, trzeba to najpierw poznać. Ja sprawdziłam na sobie. Zażywam suplementy regularnie, wciąż tej samej firmy. I wiecie co? Czuję się o niebo lepiej niż 10 lat temu, kiedy byłam o tyle lat młodsza. Nie wiem, czy w ogóle mogłabym tu dzisiaj z Wami rozmawiać. Niby byłam zdrowa, wyniki w normie, badania nie wykazywały nic złego, a ja codziennie gorzej się czułam. Nie wiedziałam co mi jest, a okazało się ( sama do tego doszłam), że brakuje mi substancji odżywczych. Praca na 4 zmiany w promieniowaniu, dom, dzieci - to wszystko eksploatowało mnie do granic wytrzymałości, aż w końcu organizm zastrajkował. Na początku zaczęłam stosować jeden preparat, antystresowy, który odżywił mi cały system nerwowy. Pierwsze efekty poczułam już po kilku dniach. To niesamowite, jak to działa. Byłam w szoku, że tak niewiele było trzeba, żebym była spokojna, że nie denerwowały mnie dzieci, że wszystko mogłam załatwić w spokoju, zawsze mogłam znaleźć rozwiązanie. Wszyscy wokół zauważyli we mnie zmianę. Potem dołożyłam jeszcze inne preparaty. Wiedziałam, co wybrać odpowiedniego dla siebie, ponieważ dostałam katalog produktów( w ofercie ponad 100). Nie wymieniam tu nazwy preparatów ani firmy, bo nie bardzo wiem, czy mogę, ale gdyby ktoś był zainteresowany, to bardzo chętnie służę radą i pomocą w doborze odpowiedniego preparatu lub zestawu preparatów. Skieruję także na stronę, gdzie można poczytać wypowiedzi osób, którym tak, jak mnie, pomogły preparaty tej samej firmy. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie suplementy są odpowiednie lub dobrze dobrane, dlatego warto wybierać takie, które są wykonane wg GMP - Dobra Praktyka Produkcyjna ( moje mają) i posłuchać rady osoby, która je zna.

fiiolka
Dokładnie tak samo jak żurawina, która w ogóle jest nieskuteczna jeśli chodzi i sprawy urologiczne. najlepszy jest w tym przypadku lekarz.
A ciągłe wizyty u lekarza, zwykle prywatnie, bo zapisy zwykle kończą się w połowie roku, to nie wyciąganie pieniędzy od ludzi? A czy lekarzom w ogóle chodzi o to, żeby ludzi wyleczyć, czy leczyć? Bo to jest różnica. Oczywiście, nie możemy tu uogólniać, bo znam wielu lekarzy, którzy łączą skutecznie medycynę akademicką z suplementami diety, które często likwidują skutki uboczne stosowanych leków, np. odtruwają wątrobę po użyciu sterydów przy reumatoidalnym zapaleniu stawów.

A jeśli chodzi o żurawinę. Oczywiście wszystko zależy, z jakim schorzeniem mamy do czynienia. Czy jest to ciężka niewydolność nerek, czy zwykła infekcja dróg moczowych. Żurawina ma właściwości rozpuszczania kleju, którym bakterie przyklejają się do ścianek pęcherza moczowego. Bardzo trudno je usunąć antybiotykami lub lekami zwiększającymi wydzielanie moczu. A żurawina sobie z tym radzi.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • actislimfa
Do góry strony: Suplementy diety - cała prawda