23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń121
  • Odpowiedzi22
  • Ocen na +0
23 ppt ?

swiateczne wypieki (23)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: swiateczne wypieki

Napisał(a): Gość -

Aceea Myszko, podaje przepis na tort "Opity Izydor" Ewy Wachowicz, jest swietny!
Ciasto: 5 jajek, 150g masla, 150g cukru, 2 lyzki kakao, 100g zmielonych orzechow wloskich, 50g maki, 1/2 lyzeczki sody, dzem morelowy; masa orzechowa: 300g zmielonych orzechow wloskich, 250ml wodki, 250 ml rumu;
masa czekoladowa: 3 jajka, 150g cukru, 200g masla, 100g gorzkiej czekolady, 2 lyzki kakao, 1 kieliszek spirytusu.

Oddzielic bialka od zoltek, bialka ubic na sztywna piane, maslo ucierac i dodawac cukier, zoltka, kakao i przesiana make wymieszana z soda, az powstanie gladka masa. Dodac orzechy, wmieszac piane, przelozyc do formy (tortownica 24cm), piec 25 min. 200 stopni.
Zrobic mase orzechowa: do zmielonych orzechow wlac wodke i rum, wymieszac. Przygotowac mase czekoladowa: ubic jaja z cukrem nad para (goraca woda w misce) na bialy krem, ostudzic. Maslo ucierac w misce, stopniowo dodajac ostudzony krem, kakao i roztopiona, ostudzona czekolade oraz kieliszek spirytusu. Ciasto wylozone z formy posmarowac dzemem morelowym, rownomiernie nalozyc mase orzechowa. Na boki i wierz nalozyc mase czekoladowa (zostawic troche do dekoracji). Wstawic do lodowki na pol godziny. Nalozyc polewe czekoladowa, ozdobic przy pomocy szprycy masa czekoladowa i wiorkami czekoladowymi. Odstawic na noc w chlodne miejsce.

Jesli zrobisz ten tort i skonsumujesz kawalek, zrozumiesz dlaczego "Opity Izydor"! ;-)))
Smacznego i serdecznie pozdrawiam.

Reklama

Re: swiateczne wypieki

Napisał(a): Gość -

Szukam właśnie jakiś fajnych przepisów na ciasta świąteczne. Znajcie jakieś? Ze świętami najbardziej kojarzy mi się piernik :) Zawsze robiłam go z torebki, jednak w tym roku postanowiłam zrobić ciasto od podstaw sama. Znacie jakiś fajny przepis?
Zainspirowało mnie do tego przeczytanie postu na Facebooku, na profilu Good Food właśnie o smakowitym zapachu bożonarodzeniowych ciast.

Reklama

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: swiateczne wypieki