1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń592
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +0
1 tys. ppt ?

Swojskie klimaty-godomy po naszymu(reaktywacja):) (1599)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Swojskie klimaty-godomy po naszymu(reaktywacja):)

Napisał(a): Tarnogorzanka,Joanna -

Pogodomy po naszymu i gorola naucymy...
Zalozylach zajs nowy topik,bo moze na tyn sam wiyncyj ludziskow wlejzie i wreszcie pogodomy.
No,ale niy wierza w to za bardzo,ino mom zawsze nadzieja:)Pozdrowiom Hanysow i Krojcokow tyz;)
INTERIA.PL

Reklama

Re: Swojskie klimaty-godomy po naszymu(reaktywacja):)

Napisał(a): GośćKrojcok z Nikisza -

Łobiecuja, że byda tu tyż włazić. Ino jo sie terozki pierońsko nalotom pomiyndzy tymi forami. Bo mi wlazła do gowy ta Ruda Ślonsko - stolica fraszki i jeszcze jedno forum. A jo na razie z Internetu moga korzystać ino w robocie pomiyndzy 15.00 a 17.00 - bo wtedy tukiej nikogo ni ma. Za niedugo już byda mioł go w doma, wtedy mi bydzie wygodni i byda czynści.
Pozdrowiom

Gość Witam.Mieszkam na śląsku od urodzenia i nigdy nie słyszałem,żeby ktoś typowo mówił gwarą!!
No witom!A my sam wszyscy tak godomy-gwara.I zaluj,ze zes niy slyszol,bo bys sie wiela naucyl.W koncu trzeba sie ucyc jezykow obcych;)Pozdro!

Reklama

GośćKrojcok z Nikisza Łobiecuja, że byda tu tyż włazić. Ino jo sie terozki pierońsko nalotom pomiyndzy tymi forami. Bo mi wlazła do gowy ta Ruda Ślonsko - stolica fraszki i jeszcze jedno forum. A jo na razie z Internetu moga korzystać ino w robocie pomiyndzy 15.00 a 17.00 - bo wtedy tukiej nikogo ni ma. Za niedugo już byda mioł go w doma, wtedy mi bydzie wygodni i byda czynści.
Pozdrowiom
Jerona,a tyn pieron sam tyz wloz!Wszyndzie sie tyn Krojcok wcisnie,to gizd!Zartuja,wlaz sam,jak ino mozes.Mnie to naprowdy cieszy,bo niyma nos za duzo,pra?Lo,to potym to sie dopiyro pogodomy,jak bydzies miol neta 24 godziny na doba!Trzym sie!I niy pij za duzo na tego Hubertusa,co wszystkie panny rusa...:)

Reklama

cpt1cock Aśka! Tyś jest pieronym nerwowo frelka! Ale ci dobrze życza!Jak poskludzosz wszystkich niedobitków do kupy to bydymi silni!:)
Niy,jo wcale niy jest nerwowo,ino czasami,jak mi wtos richtig za skora zalejzie.A mosz recht,muszymy trzymac sie razym,a juz nos trocha jest:Ty,Karolain,Krojcok z Nikisza,jesce lo kims zapomnialach?No ja,jesce moja skromno osoba,hehe... Niywtorzy,to ino roz sam wlejzli,bo sam nic sie niy dziolo,dopiyro teroz sie cos ruszylo:)Pozdro!!!

Gość Dzięki za pozdrówki w oby dwie strony!W tym rzecz gdzie mam słyszeć Śląską gware? skoro tak na codzień nikt nie rozmawia,a mam znajomych w różnym wieku i mieszkam w samym centrum Śląska
Witej!Byda Ci odpowiadac po slonsku,choc po polsku tyz umia.Przeca miyszkosz na Slasku i nigdy zes niy trefil/a Hanysa z krwi i kosci?Dziwne!No ja,mosz recht,bo jak wtos do mnie mowi,to jo tyz automatycznie mowie,choc poznac mnie po akcyncie:) A kaj to miyszkosz?Moga chyba spytac.Wlaz sam,abo na drugi nasz topik"Jeronie..."i godej z nami,jesli mos chec pocytac bleblanio;)Narka!

Napisał(a): karolain -

Asia,pierucha,jak byda tak lotoł ze Swojskich klimatow do Seksu,to bydzie tak,jak wtym wicu.Pyto sie taki istny przechodnia.
Powiydzcie mi kaj jes drugo strona ty ulice? No po drugi stronie.No,a jak zech tam jes,to mi godajom że tu.A co do tego co
godo tu jedyn z gości,że mało słychać ślonski godki,choć miyszko w samym środku Ślonska i to łod urodzynio,to jo bych
sie z tym zgodzioł.Te godanie na drodze jes juz tak pomiyszane,że niy wiym jak to bydzie wyglondać za pora lot,kej nom
dońdom jesce inksze narody.Taki cysty ślonski godki,to juz mało słychać. A teraz apel do Krojcoka z Nikisza.Chopie ciepni
no sam zaś jakomś literaturom,bo jo w hefcie mom jesce dużo wolnego miejsca.A tego kompa z roboty weź do dom
a w robocie powiydz że go porwali,niych sie kupiom nowy.

Napisał(a): Gość -

Hej ;)Swojskie klimaty.....to jest normalne dla Śląska,ale cy takie zaciąganie,przeciąganie języka można zaliczyć do Śląskiej gwary??Racyj nie!!Mi się tyż zdożo zaciągać,ale tyj gwary rzech nigdy nie słyszoł a se mieszkom ......prawie w samym centrum śląska ( jo to widza tak,że ta naszo gwara już downo zanikła,czasym można posłuchać na jakijś śląskiej labie albo w tv jak się po naszymu godo......) pozdrowiom....

Fajnie,fajnie!Karolain,milo Cie sam widziec.Dos rada na dwa fronty lotac.Co to na Ciebie?A moze jesce pora innych tymatow zaloza?:)No,a Krojcok dzis na Hubertusie,napewno juz mo bombka;)A jo sam o suchym pysku siedza,bo jutro musza do roboty!Calkym niy,bo dwa piwka zech wyzarla.Piyknego weekendu zyca wszystkim!

A co do wypowiedzi goscia,to przeca my niy zaciongomy,ino godomy:)

Czymcie sie mocno i niy puscejcie!

Jerona,jako pogoda sam u mnie!Ino dysc,leje i leje...Juz mom dosc,zeby tak sniyg sleciol,hmm...A jesce sam patrza,a tu cisza u nos na forum,mysla,ze przed burza;)Piec na zygarze,a juz cma prawie.Spac sie chce,jutro jesce poniydzialek.
A jo tak niy lubia poniydzialku.No,ale zyca wszystkim fajnygo poniydzialku!!!

Napisał(a): karolain -

Witom wszyskich.Asia,(moji cerze tyz jes Asia) wy sie mocie fajnie.Ty mi godos że wygrzmocić dwa piwka to jes siedzynie ło
suchym pysku.A co jo borok mom pedzieć? Dwa i poł miesionca ani łyka piwa ,ło inkszych napojach niy wspominom.Na przwcw mie jak teraz siedza,stoji i śmieje sie do mie,tako wiynkszo flacha,powiydzmy że to jes nalywka. No ale jak byda mioł
wiyncy casu,to ji dom rada.Wcora unos tyz lecioł śniyg ze dyscym i zaroz to zacło marznonć.Dugo niy trza było cekać,a juz
przi chałpie trzi auta sie strzasły.Ludziska dejcie trocha pozor na drodze.A jak my som juz przi autach to Wom powiym ło jednym górolu.Górolu a niy gorolu.Mioł łon syrynka (to take auto) i łona sie popsuła.Poradziyli mu żeby pojechoł do TOS-u
to mu jom naprawiom.(Techniczna Obsługa Samochodów).Minoł rok,drugi a bace niy ma. Jak przijechoł,to sie go pytajom
kaj to boł tak dugo.No, przijechołech do tego Nowego Targu.Na skrziżowaniu stoji taki w mundurze w bioły czopce i macho
rynkami.No to pytom sie go jak cowieka.Ktoryndy kutosie?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • pytloki
  • witom wos cokom witackom
  • na hyt
  • i na hyt
Do góry strony: Swojskie klimaty-godomy po naszymu(reaktywacja):)