105
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń821
  • Odpowiedzi97
  • Ocen na +0
105 ppt ?

Szkoła policealna (98)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Szkoła policealna

Napisał(a): Gość -

Witam,
Moja córka jest w klasie maturalnej. Po zakończeniu nauki w liceum, chce iść do szkoły policealnej, nie na studia. Interesuje są technik farmacji, rozważa, ze dopiero potem może pójdzie na studia.
Czy ktoś może ma informacje, opinie o dobre szkole policealnej, gdzie realizowany jest kurs na technika farmacji?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Szkoła policealna

hm, powiem Pani szczerze, e ja na przykład od początku liceum lubię artystyczne działania, właściwie od dziecka no ale nie wiedziałam czym się chcę zajmować. teraz idę na florystykę, bo wpadłam właśnie na taki pomysł, w szkole http://www.ac(...)org.pl/ i nie mogę się już doczekać. Proszę pomóc córce znaleźć coś odpowiedniego co lubi i wtedy taka szkoła ma sens :)

Reklama

Napisał(a): gość -

Jako technik farmacji może juz pracować sobie w aptece i zdobywać praktykę, więc szukajcie szkoły, która ja nauczy podstaw, a jak się rzeczywiście spodoba, wtedy myślec ewentualnie o uczelni wyższej. Póki co masz np. takie placówki jak GoWork chociażby

Reklama

masqa Dlatego też, że studia dziś tak się zdewaluowały (oczywiście nie wszystkie), to szkoła dająca zawód będzie może lepsza. Moze jakiś Go Work. Co sądzicie o takiej ścieżce?
Studia się nie zdewaluowały, a jedynie pełnią inną rolę. Dzisiaj nie są skokiem do sukcesu. Obecnie liczy się zawód, więc szkoła policealna lub kurs zawodowy jest jak najbardziej na miejscu.

WITAM

POLECAM SZKOŁĘ SUKCES EDUKACJA W KATOWICACH. PARĘ MIESIĘCY TEMU SKOŃCZYŁEM NAUKĘ NA KIERUNKU OPIEKUN MEDYCZNY I BEZ PROBLEMU ZNALAZŁEM PRACE PO TEJ SZKOLE.W TRAKCIE NAUKI SZKOŁA ORGANIZOWAŁA DODATKOWE KURSY W KTÓRYCH BRAŁEM UDZIAŁ. MAJĄ ŚWIETNIE WYPOSAŻONĄ PRACOWNIĘ. POLECAM :)

Również uważam że teraz zawód i fach w ręku są najważniejsze a nie samo ukończenie studiów. Ja sam skończyłem technika informatyki w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Teraz zarabiam prawie 3 tys i pracuje w ciepłym biurze:)

Szkoły policealne dobrze przygotowują do zawodu. Jest zdecydowanie więcej praktyki, aniżeli na studiach. Większość studentów często zapisuje się dodatkowo do policealki po to, aby zdobyć więcej umiejętności praktycznych. Jeżeli w Waszym mieście jest Omega - zachęcam.

Cześć,

pomysł ze skorzystaniem z nauki w szkole policealnej jest bardzo dobry! te szkoły mają przede wszystkim duże zaplecze jeżeli chodzi o praktykę zawodową, często zajęcia praktyczne przekraczają ilościowo godzinowo te na studiach. Swego czasu miałam koleżankę, która tera zpo szkole policealnej - OMEGA pracuje w zawodzie z tym, że musiała zrobić jakiś staż po techniku farmacji.

To też w dużej mierze zależy od tego z jakim podejściem idzie się do szkoły czy na kurs. Człowiek jak chce się nauczyć i poświęca swój prywatny czas, to się nauczy. Ideą szkół i kursów w gowork jest jak najszybsze zdobycie pracy, więc jest dużo zajęć praktycznych.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Szkoła policealna