105
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń821
  • Odpowiedzi97
  • Ocen na +0
105 ppt ?

Szkoła policealna (98)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Szkoła policealna

Napisał(a): Gość -

Witam,
Moja córka jest w klasie maturalnej. Po zakończeniu nauki w liceum, chce iść do szkoły policealnej, nie na studia. Interesuje są technik farmacji, rozważa, ze dopiero potem może pójdzie na studia.
Czy ktoś może ma informacje, opinie o dobre szkole policealnej, gdzie realizowany jest kurs na technika farmacji?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Szkoła policealna

Napisał(a): Gość -

hm, powiem Pani szczerze, e ja na przykład od początku liceum lubię artystyczne działania, właściwie od dziecka no ale nie wiedziałam czym się chcę zajmować. teraz idę na florystykę, bo wpadłam właśnie na taki pomysł, w szkole http://www.ac(...)org.pl/ i nie mogę się już doczekać. Proszę pomóc córce znaleźć coś odpowiedniego co lubi i wtedy taka szkoła ma sens :)

Reklama

Re: Szkoła policealna

Napisał(a): gość -

Jako technik farmacji może juz pracować sobie w aptece i zdobywać praktykę, więc szukajcie szkoły, która ja nauczy podstaw, a jak się rzeczywiście spodoba, wtedy myślec ewentualnie o uczelni wyższej. Póki co masz np. takie placówki jak GoWork chociażby

Reklama

Re: Szkoła policealna

Napisał(a): Gość -

masqa Dlatego też, że studia dziś tak się zdewaluowały (oczywiście nie wszystkie), to szkoła dająca zawód będzie może lepsza. Moze jakiś Go Work. Co sądzicie o takiej ścieżce?
Studia się nie zdewaluowały, a jedynie pełnią inną rolę. Dzisiaj nie są skokiem do sukcesu. Obecnie liczy się zawód, więc szkoła policealna lub kurs zawodowy jest jak najbardziej na miejscu.

Re: Szkoła policealna

Napisał(a): gość -

WITAM

POLECAM SZKOŁĘ SUKCES EDUKACJA W KATOWICACH. PARĘ MIESIĘCY TEMU SKOŃCZYŁEM NAUKĘ NA KIERUNKU OPIEKUN MEDYCZNY I BEZ PROBLEMU ZNALAZŁEM PRACE PO TEJ SZKOLE.W TRAKCIE NAUKI SZKOŁA ORGANIZOWAŁA DODATKOWE KURSY W KTÓRYCH BRAŁEM UDZIAŁ. MAJĄ ŚWIETNIE WYPOSAŻONĄ PRACOWNIĘ. POLECAM :)

Re: Szkoła policealna

Napisał(a): gość -

Również uważam że teraz zawód i fach w ręku są najważniejsze a nie samo ukończenie studiów. Ja sam skończyłem technika informatyki w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Teraz zarabiam prawie 3 tys i pracuje w ciepłym biurze:)

Re: Szkoła policealna

Napisał(a): gość -

Szkoły policealne dobrze przygotowują do zawodu. Jest zdecydowanie więcej praktyki, aniżeli na studiach. Większość studentów często zapisuje się dodatkowo do policealki po to, aby zdobyć więcej umiejętności praktycznych. Jeżeli w Waszym mieście jest Omega - zachęcam.

Re: Szkoła policealna

Napisał(a): gość -

Cześć,

pomysł ze skorzystaniem z nauki w szkole policealnej jest bardzo dobry! te szkoły mają przede wszystkim duże zaplecze jeżeli chodzi o praktykę zawodową, często zajęcia praktyczne przekraczają ilościowo godzinowo te na studiach. Swego czasu miałam koleżankę, która tera zpo szkole policealnej - OMEGA pracuje w zawodzie z tym, że musiała zrobić jakiś staż po techniku farmacji.

Re: Szkoła policealna

Napisał(a): gość -

To też w dużej mierze zależy od tego z jakim podejściem idzie się do szkoły czy na kurs. Człowiek jak chce się nauczyć i poświęca swój prywatny czas, to się nauczy. Ideą szkół i kursów w gowork jest jak najszybsze zdobycie pracy, więc jest dużo zajęć praktycznych.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Szkoła policealna